تبیان، دستیار زندگی
بازی منو نقاشی کن برای خردسالان یک بازی راحت و سریع است که کودک از آن لذت خواهد برد. علاوه بر اینکه لحظات شادی را برای همه اعضای خانواده می تواند ایجاد کند شما می توانید با استفاده از این روش زیبا، اثر دست و پای فرزندانتان را در فواصل زمانی دلخواه....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازی منو نقاشی کن! برای خردسالان

بازی منو نقاشی کن! برای خردسالان

بازی منو نقاشی کن برای خردسالان یک بازی راحت و سریع است که کودک از آن لذت خواهد برد. علاوه بر اینکه لحظات شادی را برای همه اعضای خانواده می تواند ایجاد کند شما می توانید با استفاده از این روش زیبا، اثر دست و پای فرزندانتان را در فواصل زمانی دلخواه بایگانی کرده و در سال های بعد مقایسه نمایید. کودک شما در سنین خردسالی نمی تواند نقاشی های کامل و مفهوم داشته باشد اما با این روش خلاقانه شما می توانید با جایگذاری قسمت های مختلف بدن به آموزش اعضا و اندام های کودک پرداخته و از کودک بخواهید تا قسمت های دیگر نقاشی را تکمیل نماید. به این صورت که شما تصویری از خود را با قسمت های واقعی کپی شده از خودش ایجاد می کند.

بازی منو نقاشی کن! برای خردسالان      بازی منو نقاشی کن! برای خردسالان

در بازی منو نقاشی کن اجازه دهید کودک آزادانه نقاشی کند، با رنگ دلخواه و با اندازه هایی تصور می کند. دخالت در نحوه کشیدن نقاشی و اصلاح کودک از بیان احساسات درونی و آنچه در تصوراتش می گذرد جلوگیری می کند، همچنین مانع بزرگی برای رشد خلاقیتش به شمار می رود. اگر می خواهید در این راه همراه وی بوده و آموزشی در کنار این نقاشی داشته باشید، بهتر است با توضیحاتی نمایشی بر روی قسمت های مختلف بدن خودتان یا کودک قبل از شروع کار از او بخواهید مثلا گردن و قسمت نیم تنه بالا، دست ها و پاها را رسم کند.
حتی می توانید این تصاویر را قاب و به عنوان تابلوهای زیبا در اتاق کودک نصب کنید تا خلاقیت و هنر کودک تشویق شود.

بازی منو نقاشی کن! برای خردسالان

روش کار:

ابتدا بایستی با چاپ عکس کودک و چسباندن قسمت فوقانی بدن یعنی سر کودک روی یک کاغذ کار را شروع نمایید. می توانید از کودک بخواهید تا قسمت های گردن، تنه و دست ها و پاها را به روش خودش نقاشی کند.
سپس دست و پاهای کودک را با رنگ های دلخواه آغشته کرده و روی کاغذ دیگری چاپ نمایید. اجازه دهید تا نقاشی ها خشک شوند، پس از خشک شدن کف دست و پاها را برش زده و از کودک بخواهید در جای مناسب در نقاشی اول بچسباند.
نکته: نسبت به سن و توانایی کودک می توانید قسمت های بیشتری از این کار را به او واگذار کرده یا خودتان همراهیش نمایید.

شبکه کودک و نوجوان تبیان - تهیه و تنظیم: نسرین صادقی

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.