تبیان، دستیار زندگی
شب واقعه داستان زندگی دریاقلی سورانی یکی از سرداران بزرگ دفاع مقدس است. حمید فرخ‌نژاد، لادن مستوفی، حبیب دهقان‌نسب، آتش تقی‌پورو باران کوثری بازیگران این فیلم هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

"شب واقعه" مصداق یک پروژه ملی است

حمید فرخ نژاد در شب واقعه

تهیه‌کننده فیلم سینمایی "شب واقعه" این فیلم را یک پروژه ملی و تصویرگر وقایع و حقایق سال‌های دفاع مقدس دانست.

سید‌احمد میراعلایی در این باره به خبرنگار مهر گفت: 70 درصد فیلمبرداری به پایان رسیده و به زودی سکانس‌های جنگی در نخلستان‌های اطراف آبادان شروع می‌شود. تمام بازیگران بجز باران کوثری مقابل دوربین رفته‌اند. او که یکی از نقش‌های موثر قصه را بازی می‌کند هفته آینده در بخش‌های جنگی مقابل دوربین می‌رود.

وی افزود: دریاقلی سورانی قهرمانی ملی است که برای نجات سرزمینش از هیچ تلاشی فروگذار نکرد. من و شهرام اسدی می‌خواهیم این تلاش و مجاهدت را در فیلم نشان دهیم. مردم و مسئولان آبادان در این مدت همکاری خوبی با ما داشتند و به نوعی مصداق پروژه ملی را برای ما تعریف کردند.

شب واقعه" داستان زندگی دریاقلی سورانی یکی از سرداران بزرگ دفاع مقدس است. حمید فرخ‌نژاد، لادن مستوفی، حبیب دهقان‌نسب، آتش تقی‌پورو باران کوثری بازیگران این فیلم هستند.

این تهیه‌کننده ادامه داد: به زودی فیلمبرداری سکانس‌های جنگی در بهمن‌شیر شروع می‌شود. این بخش یکی از فصل‌های دشوار"شب واقعه" است و درگیری نیروهای ایرانی وعراقی در آن به تصویر کشیده می‌شود. این سکانس از سکانس‌های سنگین فیلم است و باید با حساسیت و وسواس آن را فیلمبرداری کنیم.

میراعلایی افزود: فیلمبرداری قبل از شروع سال جدید به پایان می‌رسد و تدوین و ساخت موسیقی سال آینده شروع می‌شود. هنوز برای اکران فیلم تصمیمی نگرفته‌ایم. با توجه به این‌که در بخش‌هایی باید از تروکاژ استفاده کنیم، احتمالا روند آماده شدن فیلم طولانی می‌شود و "شب واقعه" در جشنواره بیست و هشتم روی پرده می‌رود.

"شب واقعه" داستان زندگی دریاقلی سورانی یکی از سرداران بزرگ دفاع مقدس است. حمید فرخ‌نژاد، لادن مستوفی، حبیب دهقان‌نسب، آتش تقی‌پورو باران کوثری بازیگران این فیلم هستند. شهرام اسدی فیلم‌های "به من نگاه کن"، "اوینار" و "روز واقعه" را کارگردانی کرده و "شب واقعه" اولین تجربه او در سینمای دفاع مقدس است.

تنظیم برای تبیان : مسعودرضا عجمی