تبیان، دستیار زندگی
برخلاف خیلی از مربیان سرشناس لیگ برتری که در طول این 5 سال همواره در مقاطعی با کارلوس کی روش دچار اصطکاک شدند، علی دایی همواره با احترام از سرمربی تیم ملی یاد کرد. اما مصاحبه کی روش پس از بازی با ترکمنستان در تهران باعث شد که دایی کمی تغییر موضع دهد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آتش بس بین دایی و کی روش

برخلاف خیلی از مربیان سرشناس لیگ برتری که در طول این 5 سال همواره در مقاطعی با کارلوس کی روش دچار اصطکاک شدند، علی دایی همواره با احترام از سرمربی تیم ملی یاد کرد. اما مصاحبه کی روش پس از بازی با ترکمنستان در تهران باعث شد که دایی کمی تغییر موضع دهد.

مهدی طاهرخانی - بخش ورزشی تبیان
دایی و کی روش

سرمربی تیم ملی در مواجه با این پرسش که طرفداران نام رحمتی را فریاد می زدند گفت: آنها بعضی اوقات نام دایی را هم می آوردند اما  او بازنشسته شده و من نمی توانم از او استفاده کنم. اما علی دایی پس از شنیدن این مصاحبه احساس کرد که کی روش به او بی احترامی کرده است. از این رو وقتی تیم ملی در گوام بود، او در چند مصاحبه مواضعی برخلاف آنچه تا به حال اتخاذ کرده بود، گرفت.

علی دایی در مصاحبه ای که با همشهری ورزشی انجام داده  بود در پاسخ به سوالی درباره اینکه کارلوس کی روش اعلام کرده رحمتی و دایی بازنشسته شده اند، گفت: نمی دانم منظور او چه بوده اما فقط این را می گویم که بازیکنان آماده ای در لیگ هستند که به تیم ملی دعوت نمی شوند. خیلی دوست دارم بدانم معیار دعوت بازیکنان به تیم ملی چیست. این مصاحبه ها باعث شد تا برای چند روز هم که شده علی دایی به جمع منتقدین پرشمار کی روش اضافه شود اما کم کم این فضا آرام شد .

صبا که قبل از شروع فصل، وضعیت نامشخصی داشت و تا یک هفته مانده به شروع لیگ پانزدهم، وضعیت کادر فنی و بازیکنانش مشخص نبود، بیشترین بهره را از تعطیلات پر تعداد لیگ پانزدهم برد. دایی هم خودش به این موضوع اعتراف کرد اما اینک می گوید از این به بعد تعطیلات دیگر به ضرر اوست چرا که او تیمش را از لحاظ بدنی به سایر تیم های لیگ رسانده است.دایی همچنین در چند مصاحبه کنایه هایی را در مورد کی روش به کار برده بود. اما قبل از اینکه سرمربی تیم ملی در مقام پاسخگویی بر بیاید و رسما علی دایی را به جبهه مخالفانش انتقال دهد، افشین پیروانی که رابطه بسیار خوبی با دایی دارد با او صحبت کرد و سو تفاهمات را برطرف کرد.

دایی در پاسخ به این سوال که امکانات در زمان سرمربیگری اش در تیم ملی با امکانات امروز چه تفاوتی دارد گفت: «من یک پنجاهم این امکانات را هم در اختیار نداشتم. ولی نباید فراموش کنیم که کی روش مربی صاحب سبک و جهانی است.


پس ازاین پا در میانی بود که دایی در آخرین مصاحبه اش باز هم از کی روش تعریف کرد و در لا به لای صحبت هایش گفت اگر به اندازه کی روش تجربه داشت قطعا همان گونه با مسئولان فدراسیون برخورد می کرد که امروز کی روش می کند و انتظار توقع انتظارات را دارد.

دایی در پاسخ به این سوال که امکانات در زمان سرمربیگری اش در تیم ملی با امکانات امروز چه تفاوتی دارد گفت: «من یک پنجاهم این امکانات را هم در اختیار نداشتم. ولی نباید فراموش کنیم که کی روش مربی صاحب سبک و جهانی است. او سال ها دستیار فرگوسن بوده و سرمربیگری رئال مادرید را هم در کارنامه اش دارد. اگر نمی خواهیم به او امکانات بدهیم از اول نباید قرارداد می بستیم. امکاناتی که او می خواهد حق طبیعی تیم ملی است.»

به نظر می رسد صحبت های پیروانی در بهترین زمان ممکن با دایی انجام شده چرا که حمایت یک مربی مثل دایی در این مقطع از کی روش برای او اهمیت دو چندانی دارد.

این اتفاقات باعث شد تا اختلافی که میرفت کم کم شکل جدی تری به خود بگیرد پایان بپذیرد و علی دایی که همواره در گذشته از توانایی کی روش یاد کرده است دوباره در جبهه موافقان او قرار بگیرد.