تبیان، دستیار زندگی
تیم ملی فوتبال ایران که خود را برای حضور در ادامه رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه آماده می کند در صورت صعود به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی سال سرنوشت سازی را برای صعود به جام جهانی پشت سر خواهد گذاشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایران - ایتالیا، خرداد 95

تیم ملی فوتبال ایران که خود را برای حضور در ادامه رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه آماده می کند سال آینده به جز برگزاری دو دیدار باقی مانده از مرحله اول انتخابی این رقابت ها، در صورت صعود به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی سال سرنوشت سازی را برای صعود به جام جهانی پشت سر خواهد گذاشت.

بخش ورزشی تبیان
تیم ملی ایران

بر همین اساس کادرفنی تیم ملی ایران در صورت صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه برنامه های مختلفی را برای حضور قدرتمند تیم ملی درنظر گرفته است که از جمله آنها می توان به برگزاری دو دیدار تدارکاتی با تیم های نروژ و مقدونیه در خردادماه سال آینده در کشور نروژ اشاره کرد که البته برنامه دقیق این دو دیدار تدارکاتی در آینده نزدیک مشخص خواهد شد.
البته دو فدراسیون فوتبال ایران و ایتالیا نیز سال گذشته برای برگزاری یک دیدار تدارکاتی در سال 2015 به توافق رسیده و حتی قراردادی را نیز به این منظور امضا کردند که در همین راستا ایتالیایی ها به دنبال آن هستند تا این دیدار تدارکاتی با شاگردان کی روش قبل از یورو 2016 برگزار شود.
یورو 2016 از تاریخ 21 خرداد تا 20 تیرماه سال آینده برگزار می شود و در صورت قطعی شدن دیدار تدارکاتی بین ایران و ایتالیا، به احتمال زیاد این دیدار در یکی از دو تاریخ 13 یا 18 خرداد و به جای یکی از دو دیدار با مقدونیه یا نروژ در سفر تیم ملی به اروپا برگزار می شود.
از سوی دیگر فدراسیون فوتبال نیوزیلند همچنان به برگزاری دیدار تدارکاتی با تیم ملی اصرار دارد و آنها همچنان منتظر پاسخ فدراسیون ایران برای برگزاری دیدار دوستانه با تیم ملی ایران هستند.
بر همین اساس این موضوع به صعود تیم ملی به دور نهایی و همگروهی با استرالیا در این مرحله بستگی دارد که در صورت قطعی شدن این همگروهی، شاگردان کی روش قبل از دیدار با استرالیا به مصاف همسایه این کشور در قاره اقیانوسیه خواهند رفت.


منبع : فارس