تبیان، دستیار زندگی
حسین علیزاده کنسرت زمستا نی اش را با همراهی گروه «هم آوایان» و آواز محمد معتمدی در مرکز همایش های برج میلاد روی صحنه خواهد برد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کنسرت علیزاده و گروه هم آوایان

حسین علیزاده کنسرت زمستا نی اش را با همراهی گروه «هم آوایان» و آواز محمد معتمدی در مرکز همایش های برج میلاد روی صحنه خواهد برد.

فراوری: سمیه رمضان ماهی - بخش هنری تبیان
هم اوایان

حسین علیزاده نوازنده و آهنگساز پیشکسوت موسیقی ایرانی تازه ترین کنسرت موسیقایی خود را با همراهی گروه «هم آوایان» و خوانندگی محمد معتمدی در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می کند.
محمد حسین توتونچیان مدیر شرکت فرهنگی هنری آواسازان ققنوس با اعلام این خبر توضیح داد: گروه موسیقی «هم آوایان» ششم، هفتم و هشتم دی ماه با آواز محمد معتمدی اجرای جدید خود را برگزار می کند. این در حالی است که رپرتوار این کنسرت کاملا جدید است و مانند اجراهای دو سال قبل که اثر «باده تویی» و موسیقی آذری را شامل می شد، اختصاص ندارد.
محمدحسین توتونچیان اضافه کرد: در این اجرا پژمان حدادی تنبک و سازهای کوبه ای، علی بوستان شورانگیز، سیامک جهانگیری نی، سینا جهان آبادی کمانچه، نگار بوبان عود، صبا علیزاده کمانچه، سیاوش برهانی تار، رادمان توکلی بم تار، محمد انشائی قیچک، سحر ابراهیم قانون و سینا خشک بیجاری سازهای کوبه ای نوای تار حسین علیزاده را همراهی خواهند کرد.
وی گفت: پیش از این اعلام شده بود، اجرای دی ماه حسین علیزاده با همراهی گروه «ضربانگ» و علیرضا قربانی برگزار می شود اما به دلیل تداخل اجراها، این کنسرت به اجرای گروه «هم آوایان» اختصاص پیدا کرد و کنسرت گروه «ضربانگ» و علیرضا قربانی به تاریخ دیگری موکول شد که جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.
حسین علیزاده، سال 1330 در جنوب تهران،محله سید نصرالدین دیده به جهان گشود.تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان حافظ در منطقه بازار تهران و موسیقی را در هنرستان موسیقی نزد استادانی چون هوشنگ ظریف، محمود کریمی، حبیب الله صالحی، علی اکبرخان شهنازی و حسین دهلوی فراگرفت. در سال 1349،پس از راه¬یابی به رشته موسیقی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، از محضر اساتید دیگر همچون نورعلی¬خان برومند و داریوش صفوت استفاده نمود و هم زمان در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی نزد استادان سعید هرمزی، یوسف فروتن و عبدالله¬خان دوامی موسیقی را دنبال کرد و با روایتهای دیگری از ردیف موسیقی ایران آشنا شد و نکته¬های نوازندگی تار و سه تار را در سطح عالی فرا گرفت.
علیزاده در سال ۱۳۴۷ عضو ارکستر رودکی بود. دو کنسرت او در جشن هنر شیراز آغاز راه او به عنوان یکی از وزنه های موسیقی ایرانی بود. او با عضویت در کانون چاووش همراه با دیگر استادان موسیقی ایران از جمله محمدرضا لطفی و پرویز مشکاتیان آثار جاودانه ای در موسیقی ایران به نام مجموعه آلبوم های چاووش اجرا کرد و نیز با آموزش به هنرجویان موسیقی تأثیر مهمی در تربیت موسیقی دانان و نوازندگان پس از انقلاب گذاشت. علیزاده در اوایل دههٔ هفتاد ریاست هنرستان موسیقی را بر عهده داشت.

هم آوایان گروه موسیقی ای است که در سال ۱۳۶۸ توسط حسین علیزاده تشکیل شده است و شیوهٔ تازه ای در خواندن آوازهای جمعی ایرانی ابداع کرده است. به اعتقاد علیزاده صدای خروجی گروه های ایرانی تکراری است و گروه هم آوایان راه های مختلفی را تجربه می کند که صدایی نو را عرضه کند. این گروه بر نسل جوان تکیه کرده است.منابع:
مهر
سایت رسمی حسین علیزاده
خانه موسیقی ایران