تبیان، دستیار زندگی
تیم ملی، لیگ، نشست های کارشناسی، مذاکره و بالاخره توافق با مربیانی از جنس آمریکای لاتین؛ اینها همه اتفاقات والیبال در ماه های اخیر است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

والیبال و ادامه راه ولاسکو

تیم ملی، لیگ، نشست های کارشناسی، مذاکره و بالاخره توافق با مربیانی از جنس آمریکای لاتین؛ اینها همه اتفاقات والیبال در ماه های اخیر است که سرانجام آن انتخاب لوزانو و سیچلو برای تیم ملی بود تا از این به بعد هر اتفاقی در عرصه بازی های ملی بیفتد یک طرف ماجرا مربیان آرژانتینی آن باشند.

بخش ورزشی تبیان
والیبال

این دردانه های آرژانتینی والیبال تا چند ماه آینده باید چمدان خود را برای سفر به ایران ببندند و سپس والیبال ایران را مسافر ریودوژانیرو و بازی های المپیک کنند؛ آرزویی که یک بار با گاییچ محقق نشد و بار دوم ولاسکو ما را تا آستانه رسیدن به المپیک برد، اما با توجه به دو تجربه از دو رویداد انتخابی تلخ پیشین به نظر می رسد این بار هموطنان خولیو ولاسکو از همه شرایط برای پیروزی بر آسیایی ها و استرالیای در کمین نشسته والیبال ایران برخوردارند. آنها باید آرزوی دیرینه والیبال ایران را به واقعیت تبدیل کنند، اما برای تحقق این رویا والیبال ایران طی این ماه ها چه هزینه ای پرداخته است؟ والیبالی که دو بار با قهرمانی آسیا و حضور شگفتی ساز در لیگ جهانی و پدیده شدن در رقابت های جهانی در مسیر درستی افتاده بود چگونه در عرض چند ماه تجربیات پیشین را نادیده گرفت، زیربار انتقادهای اصولی نرفت و درس های خولیو ولاسکو را به فراموشی سپرد؟
تاثیر ولاسکو در والیبال ایران با فلسفه و بینش مربیگری به همراه تجربیات ارزنده ای که طی سال ها با حضور در میادین مختلف آموخته بود، به قدری گرانبها بود که نمی توان گفت بدون مرد آرژانتینی، با اتکا به مربی جوان و تازه کار صرب و فقط توانمندی های والیبال ایران می شود نتیجه گرفت، اما فدراسیون با کارهایش چنین گفت و چنان کرد و عاقبتش این شد که اکنون پشت دروازه المپیک ریو به انتظار بنشیند.
هرچند ما هم اعتقاد داریم برای والیبال نوپای ایران در عرصه جهانی گرفتن سهمیه المپیک از جام جهانی زود بود، اما روند بازی و حیات تیم ملی با کواچ دردسرساز شده بود حتی رئیس فدراسیون والیبال نیز به درستی به این موضوع اعتراف کرد که ورای این اعتراف ها می شد جای خالی ولاسکو را حس کرد.


منبع : جام جم