تبیان، دستیار زندگی
در این خودآموز به شما یاد می دهم با یک پارچه نمدی کوچک، عروسکی بامزه درست کنید. درست کردن این موش نمدی، آسان و سریع می باشد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آموزش ساخت موشهای نمدی

آموزش ساخت موشهای نمدی

 در این خودآموز به شما یاد می دهم با یک پارچه نمدی کوچک، عروسکی بامزه درست کنید. درست کردن این موش نمدی، آسان و سریع می باشد.

 وسایل لازم

نمد

 نخ

سوزن

قیچی

 مهره

چشم عروسک

 چسب مایع

 نخ رنگی ضخیم

مراحل ساخت

آموزش ساخت موشهای نمدی

آموزش ساخت موشهای نمدیوسایل لازم را تهیه کنید.  برای چشم موش ،  می توانید چشم عروسک آماده از بازار تهیه کنید یا اینکه خودتان آنرا درست کنید. برای این کار، دورتادور ورق قرص خالی را با قیچی جدا کنید تا فقط گردی آن باقی بماند. یک دانه عدس درون آن بگذارید و پشت ورق قرص را  مقوا بچسبانید.
آموزش ساخت موشهای نمدی

آموزش ساخت موشهای نمدیاز پارچه ای نمدی، یک تکه کوچک مستطیلی جدا کنید و آنرا از وسط تا کنید. با قیچی آنرا طوری برش بزنید که وقتی تا پارچه را باز کردید، یک قلب نمدی داشته باشید. 

آموزش ساخت موشهای نمدی

آموزش ساخت موشهای نمدی دوباره پارچه را تا کنید و دورتادورش را با نخ سفید مطابق عکس بدوزید. فضای کوچکی باقی بگذارید تا با پنبه داخل عروسک را پر کنید. 

آموزش ساخت موشهای نمدی

آموزش ساخت موشهای نمدی چشم عروسک را سرجای مناسب با چسب مایع بچسبانید. از نخ رنگی ضخیم، پاپیونی درست کنید و به عنوان دم موش به آن بدوزید. برای بینی موش هم از مهره رنگی اسفاده کنید.

آموزش ساخت موشهای نمدی

منبع: بردوک

تنظیم: فهیمه امرالله

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.