تبیان، دستیار زندگی
مگر قدیمی ها چه می کردند؟ آن موقعی که نه این همه لوازم آرایش گران قیمت بود و نه پولی که بخواهد برای این چیزها هزینه شود! مگر زنان قدیم دل نداشتند، مگر دوست نداشتند که وقتی به آیینه نگاه می کنند، دلشان از زیباییشان به تاپ تاپ بیفتد؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آرایش به سبک هزار سال پیش

مگر قدیمی ها چه می کردند؟ آن موقعی که نه این همه لوازم آرایش گرانقیمت بود و نه پولی که بخواهد برای این چیزها هزینه شود! مگر زنان قدیم دل نداشتند، مگر دوست نداشتند که وقتی به آیینه نگاه می کنند، دلشان از زیباییشان به تاپ تاپ بیفتد؟

فرآوری: عشقی - بخش زیبایی تبیان

خانه مد ایران

امروز وقتی نگاه می کنیم، هنوز هم پوست خیلی از مادر بزرگ ها، حتی با وجود چین و چروک های زیادشان، شفاف تر و بدون لکه تر از نوه هایشان است!
بیایید از مواد شیمیایی فاصله بگیریم و مانند هزاران سال پیش ، آرایش کنیم، اگر تصمیم گرفته اید که به گذشته برگردید، دیگر لازم نیست برای خرید کرم، لوسیون، لوازم آرایش و تونرهای گران قیمت هزینه زیادی متقبل شوید، به راحتی می توانید با خوراکی های ساده ای همچون قهوه، ماست و چغندر پوست خود را شفاف، زیبا و آرایش کنید.
مزیت این خوراکی ها این است که دیگر انواع مواد شیمیایی را روی پوست خود نمی خوابانید، حساسیت و آلرژی را از خودتان دور می کنید، بر اثر استفاده از لوازم آرایش سرب دار، می توانید امیدوار باشید که سرطان نمی گیرید، پولتان را پس انداز می کنید و سالم تر زندگی می کنید.

لپ و لب گلی

به منظور گل انداختن گونه و قرمز کردن لب ها، این ماده را امتحان کنید، چغندر یا همان لبوی خودمان! به جای رژلب و رژگونه می توانید از چغندر استفاده کنید. یک قاچ از چغندر تازه را برش دهید و آرام روی لب و گونه خود بمالید. یا می توانید روی یک تکه پنبه کمی روغن نارگیل بریزید و چعندر را به آن بمالید و سپس روی گونه یا لب بزنید.
برگ گل محمدی، گلبرگ های صورتی رنگ گل محمدی را بکوبید و با کمی روغن نارگیل، بر روی لبانتان بمالید، هم خوشبو و هم خوشرنگ است و مهمتر این که سرطان هم در دلش ندارد!

پوست آیینه ای با...

گلبرگ های صورتی رنگ گل محمدی را بکوبید و با کمی روغن نارگیل، بر روی لبانتان بمالید، هم خوشبو و هم خوشرنگ است و مهمتر این که سرطان هم در دلش ندارد!

برای لکه های آزاردهنده و نازیبا، این ماده را امتحان کنید: با استفاده از ماست پرچرب می توانید قرمزی های ناخواسته پوست را از بین ببرید. در ضمن، باعث تنظیم باکتری ها و بسته شدن منافذ باز پوست نیز می شود. اسید لاکتیک موجود در ماست باعث از بین رفتن سلول های مرده و غیرفعال پوست می شود. بسیار مهم است برای این منظور حتما از ماست پرچرب استفاده کنید.
برای چربی های زیر پوست، این ماده را امتحان کنید: در اسکراب بدن خود مقداری دانه کافئین دار قهوه اضافه کنید تا هنگام استفاده موضعی، باعث انقباض رگ های خونی و افزایش جریان خون در سطح پوست شما شود. کرم های ضد پف چشم نیز همین خاصیت را دارند و باعث کاهش میزان چربی پوست می شوند.
کدو حلوایی نیز سرشار از ویتامین A است و مالیدن آن به پوست خاصیت ضدپیری و جوان سازی دارد.
اگر پوست حساس دارید، این ماده را امتحان کنید: جودوسر بخرید و در غذاساز خرد کنید. اجازه دهید کمی درشت بماند تا خاصیت لایه برداری بهتری داشته باشد. جو خرد شده را به پاک کننده آرایشی خود اضافه کنید و سریع روی پوست بمالید. خیلی نرم و آرام این لوسیون را روی پوست صورت ماساژ دهید. البته مراقب باشید اطراف چشم نخورد. سپس صورت را با آب ولرم بشویید. این اسکراب برای پوست های حساس بسیار عالی است.

به عنوان پاک کننده آرایش ، این ماده را امتحان کنید: از روغن نارگیل برای پاک کردن آرایش چشم استفاده کنید. این روغن حتی مواد آرایشی ضدآب را نیز به خوبی از اطراف چشم پاک و آن منطقه را مرطوب می کند. خیلی آرام با انگشت خود کمی روغن را به چشم ها بمالید، سپس با کمک پنبه، مواد آرایشی را پاک کنید.
نکته مهم این که پس از پاک شدن آرایش، مقداری روغن نارگیل روی چشم ها بمالید و از مزیت آن در طول شب بهره مند شوید.


منبع: خانه مد ایران

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.