تبیان، دستیار زندگی

اشتباهاتی که موقع کشیدن نخ دندان انجام می‌دهید

عفونت، التهاب لثه و تجمع مواد قندی در بین دندان‌ها، از جمله عوارض ناشی از نخ انداختن غیر اصولی دندان‌ها محسوب می‌شود. به گفته دندانپزشکان، اگر نخ دندان به درستی استفاده نشود، مشکلات جبران ناپذیری بوجود خواهد آمد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 

کشیدن نخ ندان

 

Robin Seymour، دندانپزشک و استاد دانشگاه  Dental Science Newcastle University، در روزنامه انگلیسی Dailymail توضیح می دهد که نخ دندان برای از بین بردن پلاک های دندانی بسیار سودمند است، اما اگر به درستی استفاده نشود، ممکن است مشکلات حادی را در مخاط ریشه دندان بوجود بیاورد.

اگر بخواهیم عمل نخ انداختن به سلامتی دندان‌هایمان کمک کند، باید در انجام آن دقت و استمرار داشته باشیم و حداقل 3 تا 4 مرتبه در هفته این کار را انجام دهیم

به عقیده وی، اولین اشتباهی که ممکن است افراد در حین نخ اندازی دندان‌ها مرتکب شوند این است که به جای خارج ساختن مواد غذایی از لای دندان‌ها، آنها را بالعکس به سمت مخاط ریشه دندان هدایت می کنند و همین قضیه در درازمدت منجر به شکل‌گیری عفونت‌هایی در سطح دهان و دندان می‌شود.

این متخصص معتقد است دومین اشتباه رایج در میان افراد، حرکت اره ای شکل نخ دندان می باشد. این حرکت نه تنها پلاک دندانی را خارج نمی سازد، بلکه بالعکس به مخاط ریشه دندان آسیب می رساند.

همچنین بردن به زور نخ دندان بین دندان‌هایی که کاملا به هم چسبیده اند و فشار دادن آن به روی لثه، می تواند باعث التهاب لثه و درد دندان شود.

به گفته وی اگر بخواهیم عمل نخ انداختن به سلامتی دندان‌هایمان کمک کند، باید در انجام آن دقت و استمرار داشته باشیم و حداقل 3 تا 4 مرتبه در هفته این کار را انجام دهیم و این در حالیست که متأسفانه تنها 17 درصد از افراد، مرتب از نخ دندان استفاده می کنند.

این دندانپزشک مانند تمام همکارانش به افرادی که قادر به استفاده صحیح از نخ دندان نیستند، توصیه می‌کند که به جای آن از‌ دهان شویه استفاده کنند.


 

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.