سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اظهارات اخیر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: راه ادامه برجام بستن پرونده پی ام دی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایران برای اجرای کامل برجام شرط گذاشت

 دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اظهارات اخیر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: راه ادامه برجام بستن پرونده پی ام دی است.

بخش سیاست تبیان
علی شمخانی

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه مراسم سالگرد شهید شهریاری در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر مدیرکل آژانس بین المللی و اینکه آیا اگر شورای حکام در روند پرونده پی ام دی ایران اختلال کند، ایران حاضر به ادامه همکاری خواهد بود؟

اظهار داشت: اصولاً نباید اسمش را اختلال بگذاریم، بعد از مقطع اخیر ایران بر مبنای گزارش مدیرکل آژانس نهایت همکاری را برای شفاف سازی سوالات و موضوعات و مکان هایی که قسمت عمده ای از آن گزارشات وهمی مبتنی بر خواسته های سرویس های امنیتی بود را داشته است.

وی افزود: ایران در این مقطع به شدت همکاری و شفاف سازی کرد و همکاری ها به نحوی بود که کارشناسان آژانس از نظر استاندارد بودن و پاسخگو بودن این همکاری را تأیید کردند.

مبتنی بر ابلاغیه تاریخی مقام معظم رهبری همه مسئولان جمهوری اسلامی ایران بر این باورند که همزمان نمی توان هم خدا را و هم خرما را خواست، یعنی هم برجام و هم عدم بستن پرونده پی ام دی را و لذا راه ادامه برجام بستن پرونده پی ام دی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی عنوان کرد: در مقطع آتی نزدیک آژانس گزارشی را درباره مسائل گذشته هسته ای ایران که مفهوماً به پی ام دی مشهور است، البته از دیدگاه ما همان مسائل گذشته است، گزارشی را خواهد داد.

شمخانی با اشاره به اظهارنظر آمانو یادآور شد: براساس گفتار آمانو این گزارش یک گزارش خاکستری روشن خواهد بود، اما هیچ ابهامی در آن نیست و جمهوری اسلامی ایران همان طور که در گزارش اخیر آژانس آمده، هیچ انحراف غیرصلح آمیز در روند هسته ای خود نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: آن گزارش بسترساز قطعنامه شورای حکم خواهد بود و آنچه که پرونده مسائل گذشته ما را می بندد قطعنامه شورای حکام است، یعنی 1+5 قسمت تشکیل دهنده شورای حکام است که امیدواریم به وظیفه خود همان طور که به آن متعهد بودند عمل کنند و پرونده را ببندند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تأکید کرد: مبتنی بر ابلاغیه تاریخی مقام معظم رهبری همه مسئولان جمهوری اسلامی ایران بر این باورند که همزمان نمی توان هم خدا را و هم خرما را خواست، یعنی هم برجام و هم عدم بستن پرونده پی ام دی را و لذا راه ادامه برجام بستن پرونده پی ام دی است.

شمخانی در پاسخ به سوال دیگری درباره اعضای هیئت نظارت بر برجام در شورای عالی امنیت ملی، گفت: شورای نظارت بر برجام تشکیل شده و مهمتر از اعضای آن این است که جلسات مرتبی دارد و این شورا در چارچوب وظایف خود بر امور نظارت می کند.منبع : تسنیم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین