تبیان، دستیار زندگی
از احمدرضا عابدزاده تا علی دایی راه زیادی نیست، تنها پنج گام دیگر مانده احمدرضا عابدزاده، محمد پنجعلی، سیدجلال حسینی، مجتبی محرمی، جواد زرینچه و کریم باقری، تنها مانده 5 پست دیگر و رأی های مردم قرار است در هفته های پیش رو، بهترین هافبک راست، هافبک چپ، هاف
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نظر سنجی جذاب فردوسی پور با کریمی و مجیدی

از احمدرضا عابدزاده تا علی دایی راه زیادی نیست، تنها پنج گام دیگر مانده احمدرضا عابدزاده، محمد پنجعلی، سیدجلال حسینی، مجتبی محرمی، جواد زرینچه و کریم باقری، تنها مانده 5 پست دیگر و رأی های مردم قرار است در هفته های پیش رو، بهترین هافبک راست، هافبک چپ، هافبک نفوذی، هافبک پشت مهاجم و مهاجم نوک هم در 90 انتخاب شوند، باز هم با رأی مردم اما از حالا برای همه جذاب است که در پایان این نظرسنجی، ترکیب تیم منتخب ایران بعد از انقلاب چه ترکیبی خواهد شد.

بخش ورزشی تبیان
کریمی و مجیدی

عادل فردوسی پور و همکارانش در برنامه 90 اتفاقاً برای انتخاب این ترکیب، دچار سردرگمی شده اند؛ اینکه چطور ترکیب را بچینند که همه در آن حضور داشته باشند، آنهایی که هیچ رقمه نمی شود از چنین تیمی حذف شوند. قاعدتاً او مجبور است بعضی از ستاره های فوتبال ایران از جمله علی کریمی و علی پروین را در تیمش داشته باشد اما نکته اینجاست که اگر قرار باشد آنها را در یک پست بگذارد، یکی قربانی می شود.
هنوز کسی نمی داند سیستمی که عادل برای ترکیبش می چیند 2-4-4 است یا سیستم دیگری معمولاً ترکیب ها را 2-4-4 می چینند اما در این صورت عادل مجبور خواهد بود تا دو، سه نفر را قربانی کند. نتیجه نظرسنجی و انتخاب تیم منتخب هم شاید تحت تأثیر قرار بگیرد و آن گونه که باید جدی گرفته نشود. خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که عادل احتمالاً در سیستم تیم نهایی تغییر ایجاد کند؛ به این حالت که دو پست هافبک نفوذی و هافبک پشت فوروارد داشته باشد. در این حالت مثلاً او مجبور نیست بعضی از چهره ها را برای یک پست در نظر بگیرد.
یکی از نزدیکان برنامه 90 اعلام کرد عادل قصد دارد تنها یک فوروارد در سیستم خود بگذارد، بدین ترتیب «علی دایی» در یک نوک تنها می شود! عادل در کنار دایی فورواردهایی چون ناصر محمدخانی، رضا عنایتی، صمد مرفاوی و ... را در کنار او قرار می دهد. اما تکلیف مجیدی چه می شود؟ آیا قرار است او در این نظرسنجی باشد؟ عادل گویا با پاسخ این سوال را هم به سادگی پیدا کرده، قرار دادن مجیدی کنار کریمی و خداداد عزیزی در پست پشت فوروارد در این صورت دوباره جنگ استقلالی ها و پرسپولیسی ها بالا می گیرد و در نهایت مثل دفعه قبل، این بار هم قابل پیش بینی است کریمی برنده خواهد شد.
به نقل از خبر ؛ اگر عادل سیستم 2-4-4 می چید در آن حالت مجبور بود علی کریمی و علی پروین را در یک پست قرار دهد اما حالا با سیستمی که چیده، علی پروین را به جنگ علی منصوریان می فرستند نه علی کریمی! قرار است پروین و منصوریان کنار نویدکیا و جباری در پست هافبک نقوذی کنار هم رقابت کنند که اینجا هم پیداست پرسپولیسی ها به دلیل کثرت، بار دیگر گزینه خود را انتخاب می کنند. می ماند دو پست هافبک راست و هافبک چپ. در چپ احتمالاً رقابت اصلی بن اشکان دژاگه و نیکبخت خواهد بود و در راست مهدی مهدوی کیا در رقابت با نامجو مطلق و نوازی یکه تازی خواهد کرد.
حالا به نتیجه نهایی می رسیم. به ترکیبی که به احتمال فراوان اکثر بازیکنان آن را پرسپولیسی ها تشکیل می دهند. ترکیب هم به این شکل خواهد بود:
* دروازه بان: احمدرضا عابدزاده
* دفاع های میانی: سید جلال حسینی و محمد پنجعلی
دفاع راست: جواد زرینچه
دفاع چپ: مجتبی محرمی
هافبک دفاعی: کریم باقری
هافبک راست: مهدی مهدوی کیا
هافبک چپ: علیرضا نیکبخت یا اشکان دژاگه
هافبک نفوذی: علی پروین
فوروارد: علی دایی
نگاهی به این ترکیب که طبق پیش بینی ها آخرین ترکیب خواهد بود، به خوبی نشان می دهد تیم منتخب ایران بعد از انقلاب 9 پرسپولیسی در دل خود جای می دهد؛ چیزی که شاید زیاد باب میل استقلالی ها نباشد. جالب اینجاست که پس از مشکلاتی که سال گذشته بین عادل فردوسی پور و قلعه نویی پیش آمد، عده ای در فضای مجازی کمپین عدم حضور در نظرسنجی 90 را به راه انداختند که این مسئله به ویژه در نظرسنجی های اخیر کاملاً مشهود بوده است. حضور استقلالی ها در نظرسنجی ها کم رنگ تر شده و بازیکنان استقلالی به پرسپولیسی ها حتی نزدیک هم نشده اند.