تبیان، دستیار زندگی
جاسم کرار ستاره ای است که خیلی زود خاموش شد. درخشش او در استقلال در زمین فوتبال محدود به این بود که در 26 بازی تنها 3 گل به ثمر برساند؛ اما در خارج از زمین او ستاره مطبوعات بود. هر روز خوراک تازه ای برای روزنامه ها می پخت و دردسر تازه ای برای باشگاه استقل
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جدایی کرار از استقلال

جاسم کرار ستاره ای است که خیلی زود خاموش شد. درخشش او در استقلال در زمین فوتبال محدود به این بود که در 26 بازی تنها 3 گل به ثمر برساند؛ اما در خارج از زمین او ستاره مطبوعات بود. هر روز خوراک تازه ای برای روزنامه ها می پخت و دردسر تازه ای برای باشگاه استقلال درست می کرد.

بخش ورزشی تبیان
 کرار

همه فکر می کردند با شرایط سال گذشته کرار او امسال راهی کشور خودش می شود و برای یکی از تیم های لیگ عراق توپ می زند؛ اما اشتباه استراتژیک پرویز مظلومی و شناخت غلط او از کرار باعث شد تا این بازیکن یاغی عراقی یک سال دیگر در ایران بماند و یک سال دیگر به توهین به فوتبال ایران ادامه بدهد. موضوعی که البته ضرر مالی هنگفتی هم به استقلال زده است؛ هر چند بهرام افشارزاده گفته این جدایی هیچ ضرری برای استقلال نداشته است؛ اما باور این موضوع کمی سخت است.
او سال گذشته فوتبال ایران را مسخره خوانده بود و امسال هم با لحنی تحقیرآمیز گفته «من قهرمان آسیا شدم؛ بازیکنان استقلال چی؟» مصاحبه ای که باعث شد بازیکنان استقلال به شدت علیه او جبهه بگیرند و به نوعی او کار خود را با این مصاحبه یک سره کرد. امید ابراهیمی حتی گفت که کرار به کادر فنی بی احترامی می کرد و از همه هم بیشتر پول گرفته بود؛ اما حالا بدون او در صدر جدول هستیم.
شب گذشته بالاخره داستان استقلال و کرار بعد از بازگشت این هافبک عراقی از برف بازی در فشم و جلسه در باشگاه استقلال تمام شد. این پایان یک قصه غم انگیز برای فوتبال ایران است. ماجرایی که یک بار داشت با کتک کاری جباری و کرار به اتمام می رسید اما مدیران فوتبالی نگذاشتند تا او در ایران بماند و کارش به کتک زدن داور و فحاشی به تماشاگر و هر چه که فکرش را بکنید انجام بدهد و بعد برود.
حالا افشار زاده بالاخره کار خودش را کرد. در حالی که مظلومی مدام اصرار به ماندن کرار داشت؛ بهرام افشار زاده در دو جلسه کار را یکسره کرده و یک بلیط یک طرفه به سمت عراق برای او گرفته است. اتفاقی که می تواند ماندن استقلال در صدر جدول را کمی تضمین کند و حاشیه ها را از این تیم دور کند.


منبع : خبر