تبیان، دستیار زندگی
خیلی ها، وقتی به آیینه نگاه می کنند، اولین چیزی که به نظرشان توی ذوق می زند، سیاهی دور چشمانشان است! با خود تصمیم می گیرند، بیشتر استراحت کنند و کمتر کار کنند، اما بازهم این سیاهی برطرف نمی شود!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

میانبرهایی برای زیبایی چشم شما!

راهکارهایی برای برطرف کردن سیاهی دور چشم

خیلی ها، وقتی به آیینه نگاه می کنند، اولین چیزی که به نظرشان توی ذوق می زند، سیاهی دور چشمانشان است! با خود تصمیم می گیرند، بیشتر استراحت کنند و کمتر کار کنند، اما بازهم این سیاهی برطرف نمی شود!

فرآوری: عشقی - بخش زیبایی تبیان
سیاهی دور چشم

بسیاری از مردم فکر می کنند، علت سیاهی زیر چشم می تواند تماشای زیاد تلویزیون یا دیروقت یا چند شب نخوابیدن یا زیاد با کامپیوتر کار کردن باشد. در واقع خیلی از مردم فکر می کنند اگر زیر چشم هایش سیاه است، به دلیل طرز زندگی آن هاست.اما باید بدانید این باور اصلا درست نیست، شما هیچ تقصیری در سیاهی زیر چشم های تان ندارید. این سیاهی به دلیل کم خوابی یا استرس یا کار زیاد به وجود نیامده است. دلیل سیاهی زیر چشم ها، در واقع به دلیل رگ های خونی بسیار ریزی است که زیر پوست ظریف این قسمت قرار دارد، اما صد البته که این عوامل سیاهی دور چشم را بیشتر می کنند.
بعضی از پزشکان هم اعتقاد دارند سیاهی دور چشم، یک صفت ارثی غالب است و به دلیل ارثی بودن این مشکل، درمانی دائم برای آن وجود ندارد. البته مصرف برخی کرم ها، برای رفع تیرگی دور چشم تا حدی مفید است، اما به طور کامل این مشکل را برطرف نمی کند و شاید فقط آن را کمرنگ می کند.
توصیه می شود افراد از عینک آفتابی برای محافظت از چشم و پوست اطراف چشم و پلک ها استفاده کنند و استفاده از مرطوب کننده را هم فراموش نکنند.

چه کرم دور چشمی بخریم؟

پوست اطراف چشم یکی از حساس ترین قسمت های بدن است و معمولا روی تمام محصولات و کرم های مختلف نوشته شده که زیر چشم استفاده نشود، اما برای خرید کرم دور چشم باید چه کرد؟ حتما باید دقت ویژه ای داشت تا مبادا به پوست این قسمت آسیبی برسد.

می خواهید چه زمانی از آن استفاده کنید؟

با خود فکر کنید که قرار است چه زمان هایی از کرم خود استفاده کنید، مثلا می خواهید در طول روز کرم بزنید، یا تنها شب ها از کرم دور چشم تان استفاده کنید، یا این که به دنبال کرم های مختلفی برای هر دوی این حالت ها هستید. به عنوان مثال بعضی از افراد کرم ضدچروک روشن کننده ای می خواهند که زیر آرایش از آن استفاده کنند. اگر شما همچین کرمی می خواهید، حتما باید در آن فیلترهای محافظت کننده در برابر اشعه ماورای بنفش یا SPF وجود داشته باشد. البته اگر هم درون کرم شما موادی چون دی اکسید تیتانیوم یا زینک اکسید وجود داشته باشد، می تواند از پوست در مقابل آفتاب محافظت کند.

چگونه کرم را استفاده کنید؟

پوست زیر چشم بسیار حساس است، به همین دلیل به راحتی تحریک شده و می تواند دچار التهاب شود. پس توجه کنید حتما کرمی بخرید که هیچ گونه مواد عطری در آن وجود نداشته باشد و PH درون آن نیز نزدیک به PH پوست باشد

اما استفاده از کرم دور چشم نیز تکنیک های خاصی دارد. شما باید اول از گوشه داخلی چشم های تان شروع کنید و سپس به سمت بیرون حرکت کنید، یا این که از گوشه بیرونی چشم ها شروع کنید و به سمت داخل بیایید تا به بینی برسید، اما آیا باید روی پلک های تان نیز کرم بزنید؟ نه لازم نیست، البته اگر اصرار دارید ضرری ندارد، اما بهتر است فقط شب ها بزنید. چون وقتی روی پلک ها کرم می زنید، در طول روز کرم با مواد آرایشی مخلوط می شود و ممکن است وارد چشم شود و مشکلاتی را به وجود آورد.

چه کرم هایی را نخرید

پوست زیر چشم بسیار حساس است، به همین دلیل به راحتی تحریک شده و می تواند دچار التهاب شود. پس توجه کنید حتما کرمی بخرید که هیچ گونه مواد عطری در آن وجود نداشته باشد و PH درون آن نیز نزدیک به PH پوست باشد.
علاوه بر این ها، وجود هرگونه الکل و منتول نیز می تواند باعث التهاب پوست شما شود.
علاوه بر این بهتر است از خرید کرم هایی که بسته بندی شیشه ای دارند صرف نظر کنید و به دنبال کرم هایی باشید که در تیوب هستند.
به این دلیل که بیشتر شیشه ها در گشادی دارند و این سبب می شود که کرم بیشتر در معرض هوا و نور قرار گیرد و همین موجب کم شدن کیفیت کرم و رشد بیشتر باکتری ها می شود.

کدام کرم  را اول شروع کنیم، ضد چروک یا دورچشم؟

وقتی می خواهید استفاده از کرم های ضدچروک را آغاز کنید بهتر است هم از کرم دور چشم، هم کرم ضد چروک صورت استفاده کنید.
گاهی شنیده می شود که می گویند کرم زیر چشم از همه مهم تر است، ولی این اصلا صحیح نیست. کرم دور چشم هم از نظر ترکیبات مثل کرم ضد چروک صورت است و فقط به دلیل نازکی و حساسی پوست دور چشم غلظت آن کمتر است. البته باید یادآوری کنیم که معمولا نمود چروک ها زیر چشم زودتر اتفاق می افتد.

کرم های بوتاکس فایده ای ندارند

کرم های شب بوتاکس از حدود 2 تا 3 سال پیش وارد بازار شده اند و سازندگان آن ادعا دارند که به جای تزریق بوتاکس به خصوص برای دور چشم، از این کرم ها استفاده کنید.کرم های شب بوتاکس به هیچ وجه علمی نیستند و صرفا تبلیغاتی هستند.
استدلال آن ها این است که این کرم ها در عضله نفوذ و آن را فلج می کند، اما باید بگویم که تمام مستندات علمی، این کرم ها را رد می کنند و هیچ مدرکی مبنی بر این که بتوان کرم موثری از بوتاکس داشت، وجود ندارد و اصلا نمی توان چنین کرمی ساخت، اما چون به مدت خیلی کمی در زمان مصرف، عضله را منقبض و بی حس می کند فرد گمان می برد که تاثیر دارد و کمی چروک هایش کم شده، در صورتی که بعد از دو ساعت همه چیز مثل اول می شود و چروک ها برمی گردند.
پیشنهاد می کنیم برای کمرنگ کردن سیاهی دورچشم و بعد چروک ها، به مواد شیمیایی زیاد اعتماد نکنید، روش های سنتی و ماسک هایی با مواد طبیعی مانند خیار و سیب زمینی و ... به مراتب ضرر کمتر و سود بیشتری دارند.


منبع: خانه مد ایران

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.