تبیان، دستیار زندگی
کوهنورد بدون کوله پشتی معنی نمی دهد؛ بخصوص اگر هدف صعود کوهی دشوار و مرتفع باشد، حتماً یک کوله پشتی حرفه ای دارد؛ کوله ای که تمام وسایل مورد نیاز برای یک صعود موفق و ایمن را در خود دارد. یک کوهنورد حرفه ای ابزار مورد استفاده اش را با وسواس بسیار انتخاب..
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کوهنورد بدون کوله پشتی معنی نمی دهد

موز

کوهنورد بدون کوله پشتی معنی نمی دهد؛ بخصوص اگر هدف صعود کوهی دشوار و مرتفع باشد، حتماً یک کوله پشتی حرفه ای دارد؛ کوله ای که تمام وسایل مورد نیاز برای یک صعود موفق و ایمن را در خود دارد. یک کوهنورد حرفه ای ابزار مورد استفاده اش را با وسواس بسیار انتخاب می کند تا تمام وسایل، بهترین کیفیت و بازدهی را داشته باشند، و البته هر روز نیز برای کوهنوردان وسایلی با کیفیت تر و مفید تر به بازار عرضه می شود تا صعود کوهنوردان ایمن تر و آسان تر باشد.

شما نیز به نوعی یک کوهنورد هستید؛ کوهنوردی که هدفش صعود بر قله آزمون سراسری است و در این راه لازم است که وسایل مورد نیازتان کامل، بی عیب و نقص و از بهترین نوع باشد. باید بدانید چه بخورید، چه بخوانید، چگونه بخوانید، چقدر بخوانید، چطور تمرکز کنید و ده ها مورد دیگر که هر هفته با کوله پشتی کنکوری های 95 شما را در این زمینه ها یاری خواهیم داد.

زغال اخته

زغال اخته

آیا می دانید که انواع انگور (قرمز، بنفش و سیاه)، زغال اخته، سیب، موز، آلبالو برای حافظه مفید است؟ اگر توجه کنیم، بیشتر این میوه ها رنگ قرمز و بنفش دارند که به دلیل (( فیتو کمیکال)) موجود در آنهاست. یکی از همین فیتوکمیکال ها، ((آنتوسیانین)) است که برای مغز بسیار مفید است.

یکی از مشهورترین میوه ها برای تقویت حافظه، زغال اخته است. در بسیاری از مطالعاتی که انجام شده است. زغال اخته ماده بسیار مفیدی برای حافظه و مغز شناخته شده است. سیب ها نیز حاوی مقدار زیادی کورستین هستند؛  آنتی اکسیدانی که در مطالعاتی اخیر نشان داده شده است که از مبتلا شدن به بیماری آلزایمر جلوگیری می کند. البته باید توجه داشت که بیشترین مقدار کورستین در داخل پوست سیب یافت می شود؛ پس بهتر است که سیب را با پوست میل کنید.

موز

موز نیز یکی از میوه هایی است که با آنکه رنگ قرمز ندارد خوراکی بسیار مفیدی برای بهبود عملکرد مغز به شمار می آید، و از آنجایی که انرژی را بتدریج آزاد می کند، یک ماده مغذی مناسب برای رفع گرسنگی در میان وعده ها محسوب می شود.

دارچین

آیا می دانید تحقیقات نشان داده است که حتی بوییدن دارچین موجب افزایش هوشیاری و یادگیری و تقویت تمرکز و حافظه می شود؟ زیرا قند خون در تقویت حافظه کوتاه مدت موثر است و این ادویه خوش بو نیز کمک می کند قند خون بدن متعادل شود و کار کرد مغز بالا برود. آیا می دانید که رزماری دارای "کارنوسیک اسید" است که محافظت کننده سلول های مغزی است؟ تحقیقات نشان داده است که این گیاه طبیعی، خستگی فرد را از بین برده و قدرت حافظه را تا 18 درصد افزایش می دهد.

منبع: پیک سنجش
بخش مرکز یادگیری تبیان، تنظیم: نسرین صادقی