تبیان، دستیار زندگی
این روزها استقلال و پرویز مظلومی روی ابرها گام برمی دارند. تیمی که در لیگ چهاردهم رفت و برگشت به پرسپولیس باخت و ششم شد و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را هم از دست داد، حالا در دو جام مدعی اول قهرمانی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استقلال انتقام تمام ناکامی های پارسال را می گیرد

این روزها استقلال و پرویز مظلومی روی ابرها گام برمی دارند. تیمی که در لیگ چهاردهم رفت و برگشت به پرسپولیس باخت و ششم شد و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را هم از دست داد، حالا در دو جام مدعی اول قهرمانی است. مظلومی در این اتفاقات نقش دارد و تمامی این ماجراها در حالی رخ می دهد که ناخدای امروز آبی ها در ابتدای فصل گزینه اول نیمکت این تیم نبود!

بخش ورزشی تبیان
استقلال

ناكامی های استقلال منجر به تغییرات كلی در نیمكت استقلال شد. نتایج آبی پوشان پایتخت به گونه ای بود كه هیچ گونه جای دفاعی را برای سرمربی وقت این تیم باقی نگذاشت و او وداعی تلخ با استقلال داشت. در آن روزها مهم ترین پرسشی كه مطرح می شد، این بود كه چه كسی هدایت كشتی به گِل نشسته استقلال را برعهده خواهد گرفت؟!
بهرام افشارزاده برای انتخاب سرمربی تیمش كار آسانی را پیش رو نداشت. او به خوبی می دانست كوچكترین اشتباهی می تواند صندلی مدیریت وی را متزلزل كرده و این بار پیكان انتقادات به سوی او نشانه رود.
لیست بلندبالای اعضای هیأت مدیره استقلال برای جانشینی امیر قلعه نویی در نهایت به سه گزینه رسید؛ علیرضا منصوریان، استیماچ و پرویز مظلومی. سرمربی نفت تهران و كاپیتان سابق استقلال گزینه اول نیمكت این تیم محسوب می شد. افشارزاده و دوستانش تمام تلاش های شان را برای تحقق این امر به كار بستند اما مرغ مدیران نفت یك پا داشت و علی رغم تمام فشارهایی كه برای آزاد كردن منصوریان به وجود آمد، با این موضوع مخالفت شد تا آبی ها به گزینه دوم برسند. استیماچ سرمربی سابق تیم ملی كرواسی به ایران آمد تا با استقلال قرارداد امضا كند. او پس از اینكه در وزارت ورزش و جوانان حاضر شد و با هیأت مدیره استقلال به توافقات مقدماتی رسید، راهی كمپ زنده یاد ناصر حجازی شد تا از امكانات تیم آینده اش بازدید كند! همه چیز حكایت از سرمربی شدن وی داشت اما دو اتفاق پرونده استقلالی شدن استیماچ را بست. اینكه دو اتفاق چه بود، موضوعی است كه در این گزارش جایش نیست اما حدس زدن آن كار آسانی است!
و استقلالی ها فقط و فقط یك گزینه پیش روی خود داشتند؛ پرویز مظلومی...
بازیكن سابق استقلال در دو فصلی كه هدایت استقلال را برعهده داشت، نتایج خوبی گرفت و ركوردی را در دربی ها خلق كرد كه شكستن آن حالاحالاها بعید به نظر می رسد. او از جنس استقلال بود، استقلال را به خوبی می شناخت، در بین هواداران محبوبیت داشت و می توانست این تیم را در كوتاه ترین زمان جمع و جور كند.
شاید خیلی ها فكر نمی كردند مظلومی بتواند خیلی زود استقلال را درست كند اما این پیش بینی ها غلط از آب درآمد و او امروز تیمش را در دو جام مدعی اول قهرمانی كرده است. استقلال ناكام در لیگ های سیزدهم و چهاردهم حالا در لیگ برتر با اختلاف دو امتیازی نسبت به استقلال خوزستان صدرنشین است و برای رسیدن به فینال جام حذفی فقط یك گام فاصله دارد. مدیرعامل استقلال حالا این قدر از مظلومی راضی است كه در مصاحبه هایش به یك موضوع اشاره می كند: به انتخاب خودم می بالم!
اینكه پرویز مظلومی یكی یكی رقبای استقلال و خودش را از پیش رو برمی دارد، اتفاق جالبی است. اسكوچیچ كه چند ماه پیش در فهرست اولیه نیمكت استقلال بود، در جام حذفی و لیگ برتر به او باخت. حسین فركی همچون او شكست سنگینی را از مظلومی متحمل شد و علیرضا منصوریان نیز دو بازی متوالی به وی باخته است.


منبع: خبر