تبیان، دستیار زندگی
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اثرات جشنواره شمسه گفت: این جشنواره موجب شکل گیری انسجام فرهنگی در محلات شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شمسه و شکل گیری انسجام فرهنگی در محلات

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اثرات جشنواره شمسه گفت: این جشنواره موجب شکل گیری انسجام فرهنگی در محلات شد.

بخش هنری تییان
میثم امرودی

حجت الاسلام و المسلمین میثم امرودی در اختتامیه جشنواره شمسه که با حضور گسترده فعالان سراهای محلات و هنرمندان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از یادگاری های خوب شهر تهران جشنواره شمسه است و سرمایه اجتماعی خوب و گرانبهایی به این واسطه در تهران شکل گرفته است.وی افزود: باید این واقعیت را بپذیریم که شمسه امروز انسجام فرهنگی در سطح محلات به وجود آورده است و امیدواریم که یک روز شاهد اجرای این جشنواره به عنوان یک حرکت منسجم، عمیق و فراگیر در کل کشور باشیم.
در ادامه این مراسم، علی محمد نائینی قائم مقام معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه اگر به دنبال جریان مردمی تاثیرگذار هستیم باید به شمسه توجه کنیم، عنوان کرد: شمسه از نیاز سنجی شروع می شود و تمام تلاش ما این است که نیازهای محلات را از این طریق احصا کنیم و ظرفیت ها را بشناسیم.وی تاکید کرد: امروز اگر در کشور انسجام، اعتبار، روحیه ملی و نشاط اجتماعی وجود دارد به دلیل قدرت فرهنگی ما است. این قدرت عامل تمایز ما با سایر کشورهاست.

علی محمد نائینی قائم مقام معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه اگر به دنبال جریان مردمی تاثیرگذار هستیم باید به شمسه توجه کنیم، عنوان کرد: شمسه از نیاز سنجی شروع می شود و تمام تلاش ما این است که نیازهای محلات را از این طریق احصا کنیم و ظرفیت ها را بشناسیم

نائینی با اشاره به اینکه ظرفیت اصلی ما نفوذ در عرصه های مختلف است، تصریح کرد: وظیفه ما این است که از این ظرفیت به درستی استفاده کنیم و در این چرخه باید برنامه ای برای توانمندسازی داشته باشیم.قائم مقام معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در ادامه با بیان اینکه دوره بعدی شمسه با تاکید بر توانمندسازی شهروندان اجرا می شود، خاطرنشان کرد: ایجاد بانک شمسه مقدمه یک حرکت و فعالیت است. این جشنواره زمانی به یک جریان اجتماعی تبدیل می شود که برای ظرفیت شناسایی شده برنامه ریزی داشته باشیم.نائینی افزود: واقعیت این است که در هر محله وسایل اجتماعی متفاوت است و این امر هم همچون سایر امور اجتماعی زمان مند و مکان مند است.وی در پایان با تاکید بر ضرورت عموم مردم در برنامه های اجتماعی گفت: ضروری است تا فعالیت های فرهنگی را روزآمد کنیم و فعالیت های جدید رسانه ای را با خلاقیت و نوآوری پیش ببریم.


منبع:شهرنوشت