تبیان، دستیار زندگی
معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: در سال های اخیر ۶ هزار نقطه آبگیر تهران را ترمیم کردیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پایتخت  آماده باش روزهای بارندگی

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: در سال های اخیر ۶ هزار نقطه آبگیر تهران را ترمیم کردیم.

بخش اجتماعی تبیان
بارندگی

مجتبی عبداللهی معاون خدمات شهری شهرداری تهران در مراسم مانور ماشین آلات و تجهیزات ستاد برف روبی شهرداری تهران که در بوستان ولایت برگزار می شود، گفت: یکی از اقدامات ویژه ما آنالیز مناطق بود و بر همین اساس توانستیم میزان دقیق ماشین آلات مورد نیاز را در هر منطقه استخراج کنیم که نتیجه آن کاهش ماشین آلات و استفاده بهتر و کیفی تر از آنها بود. کاهش نیروی انسانی نیز از دیگر دستاوردهای این آنالیز بود.

وی افزود: با توجه به اقدامات صورت گرفته باید گفت وضعیت مطلوبی در زمینه برف روبی رسیدیم اما هنوز با شرایط ایده آل فاصله داریم ما خودروهای تخصصی را باید جذب کنیم که این دور از دسترس نیست.

عبداللهی با اشاره به اینکه امسال شاهد پدیده ال نینو(طوفان) خواهیم بود گفت: نشانه ها مانند سیلاب در اکثر استان ها و میزان بارش در تهران در صحن این موضوع تاکید دارد. لذا ما باید امسال آمادگی مان را برای مقابله با این پدیده نیز افزایش دهیم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه میزان آبگرفتگی معابر در تهران به حداقل رسیده گفت: در حال حاضر ۶ هزار نقطه شهر تهران ترمیم شده است و وضع ما نسبت به گذشته بسیار مطلوب تر شده است.

عبداللهی افزود: با این حال شرایط به گونه ای است که هرگاه میزان بارش و زمان بارندگی افزایش یابد معمولا دچار آبگرفتگی می شویم اما هرگاه آمادگی کامل و حضور صد درصد داشته باشیم مسائل خیلی زود مرتفع می شود.

وی با تاکید بر ضرورت حضور صد درصدی در مقابله با بحران گفت: ما استفاده از همه ظرفیت های ۱۳۷ شرکت شهربان و حریم بان را ابلاغ کرده ایم، ضمن اینکه چند سالی است استفاده از امکانات آتش نشانی نیز ظرفیت جدیدی است که به ما اضافه شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به استفاده از ظرفیت پلیس راهور گفت: ما هیچگونه تفکیک و جدایی با پلیس راهور نداریم و ماموریت ما و پلیس راهور در سطح شهر مشترک است و باید به ویژه در هنگام بارش باران و برف هم افزایی داشته باشیم.

عبداللهی در ادامه با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به مردم نیز گفت: سال گذشته فقط در منطقه یک شهرداری و پس از یک برف شدید ۳۰ هزار پیام در سامانه ۱۳۷ داشتیم که از شهرداری می خواستند مقابل خانه شان را برف روبی کنند.

وی افزود: ما این کار انجام دادیم اما نیاز به اطلاع رسانی داریم که مردم هم باید با ما همکاری کنند و یکی از نمونه های همکاری استفاده از وسایل نقلیه عمومی در هنگام بارش و برف است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در پایان گفت: ما کارمان را از آبان شروع کردیم و اواسط آذر و به آمادگی صد درصد می رسیم.


منبع:خبرگزاری مهر