تبیان، دستیار زندگی
شواهد و قرائن در تبریز می گوید تونی بزودی جای خود را به یک مربی دیگر می دهد که از قضا این مربی چندان هم با فضای تبریز غریبه نیست.خبرنگاران نزدیک به تراکتورسازی می گویند از بین امیر قلعه نویی و رسول خطیبی یکی جانشین تونی اولیویرا خواهد شد. کمتر کسی فکرش را
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خطیبی و قلعه نویی جانشینان احتمالی تونی

شواهد و قرائن در تبریز می گوید تونی بزودی جای خود را به یک مربی دیگر می دهد که از قضا این مربی چندان هم با فضای تبریز غریبه نیست.خبرنگاران نزدیک به تراکتورسازی می گویند از بین امیر قلعه نویی و رسول خطیبی یکی جانشین تونی اولیویرا خواهد شد.

باربد بهراد - بخش ورزشی تبیان
قلعه نویی و خطیبی

کمتر کسی فکرش را می کرد پس از تقویت تراکتورسازی با خریدهای جدید و جذب سربازهای نام آور همچون سروش رفیعی و بختیار رحمانی، قرمزهای آذربایجان در پایان هفته دوازدهم ،چنین جایگاه نامطلوبی در جدول داشته باشد.

سعید عباسی که خودش در نیمه های فصل قبل با برکناری رسول خطیبی، به دنبال تونی اولی ویرای پرتغالی رفت همه تلاشش را انجام داد و کماکان می دهد تا با حفظ این مربی پرتغالی، کماکان خودش را محبوب سکوها کند. اما نتایج اخیر تراکتورسازی موجب شد که جایگاه مدیرعامل تیم به صورت جدی به خطر بیافتاد و حتی این بحث در هیات مدیره به جریان افتاد که شاید بهتر باشد عباسی جایش را به مدیر دیگری بدهد. وقتی کار به اینجا رسید دیگر مدیرعامل تراکتورسازان چاره ای ندید جز پیش بردن سناریوی تغییر کادر فنی. عباسی که می داند در صورت تعلل امکان دارد خودش قربانی این نتایج شود چند شب قبل میهمان برنامه روی موج فوتبال شبکه استانی آذربایجان شرقی بود تا از وضعیت تراکتورسازی و تغییرات احتمالی صحبت کند.
اینک برای تبریزی ها مسجل شده که تونی دیگر بلیتی برای سوزاندن ندارد. او به اندازه کافی فرصت داشت اما قدرش را ندانست تا پس از اعتراض وسیع هواداران، باشگاه به دنبال تغییر او باشد. اما مسئله مهم این است که چه کسی باید به تبریز بیاید. دو گزینه مهم و اصلی وجود دارند. رسول خطیبی که از قضا توسط همین عباسی اخراج شد و مصاحبه های زیادی او و برادرش حسین خطیبی علیه وی انجام دادند و امیر قلعه نویی که او هم پس از جدایی از تراکتورسازی مورد غضب هواداران قرار گرفت و چند فصل متوالی، هرگاه با استقلال پا به ورزشگاه یادگار اما تبریز گذاشت با اعتراض تبریزی ها مواجه شد.
اما حالا وضعیت اضطراری است و یکی از این دو گزینه باید جانشین تونی شوند. رسول خطیبی که از ابتدای فصل همواره علاقه اش را مبنی بر بازگشت علنا اعلام می کرد به تازگی با بخشیدن بخش اعظمی از مطالبات چند صد میلیونی اش از تراکتور سازی، چراغ سبزش را به مدیران این تیم نشان داده است. خیلی از هواداران تراکتورسازی هم عقیده دارند اگر فصل قبل کادر فنی تغییر نمی کرد خطیبی می توانست تراکتور را قهرمان کند. اما مسئله اصلی این است که سعید عباسی موافق او نیست. اما اعضای هیات مدیره با توجه به تبریزی بودن رسول، روی او حساب ویژه باز کردند. اما از سوی دیگر سعید عباسی موافق حضور امیر قلعه نویی است. مربی که یک فصل در تراکتورسازی سرمربی بود و موفق شد آنها را برای نخستین بار در تاریخ، نایب قهرمان لیگ برتر کند.از سوی دیگر منهای سعید عباسی،یکی از اعضای هیات مدیره هم به صورت سفت و سخت پیگیر بازگرداندن امیر است.از لحاظ قیمتی، رسول بهای بسیار کمتری را برای نیمفصل طلب کرده اما در آن سو عنوان داشته که می بایست قراردادش یک فصل و نیم باشد. اما قلعه نویی تنها تا پایان فصل پانزدهم مایل به امضای قرارداد است.
حالا باید دیدکدام یک از این دو مربی جانشین تونی اولی ویرا خواهند شد. مربی استخوان خرد کرده ای که چندی پیش در مصاحبه خودمانی با یکی از خبرنگاران تبریزی حرف جالبی را بر زبان آورد. او مدعی شد: «امروز من را بیرون کنید اما اواسط فصل بعد یک مدیر تازه وارد دیگر سراغ من می آید!»
گویا او رگ خواب تبریزی ها را پیدا کرده که پس از هر اخراج ناگهان در کمتر از یکسال، مجددا سرمربی تراکتورسازان می شود. از یک سو خیال تبریزی ها و مدیرعامل آتی این تیم هم می تواند جمع باشد که پیرمرد پرتغالی در خانه ویلایی اش واقع در لیسبون بیکار می نشیند و هیچ پیشنهادی نخواهد داشت جز همین تراکتورسازی.