تبیان، دستیار زندگی
تروریست های داعش تلاش می کنند با دسترسی به مواد منفجره مهلک، بمب آخرالزمان را بسازند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تلاش داعش برای ساخت بمب آخرالزمان

تروریست های داعش تلاش می کنند با دسترسی به مواد منفجره مهلک، "بمب آخرالزمان" را بسازند.

بخش سیاست تبیان
داعش

"کریس چیورز،" خبرنگار محقق در روزنامه نیویورک تایمز، تحقیقات فراوانی درمورد سلاح های استفاده شده مناطق جنگی مانند افغانستان، عراق، لیبی و سوریه انجام داده است. او با ارائه دلایل و مدارک موثق چگونگی رسیدن تسلیحات جنگی به دست نیروهای افراطی و تروریستی را شرح می دهد.
 
کریس چیورز به تازگی بر روی پروژه ای جدید درمورد "بمب آخرالزمان" داعش کار می کند. وی در تحقیقات خود متوجه شد داعش برای خرید و انتقال ماده خطرناک و مهلک "جیوه قرمز" به سوریه تلاش می کند. جیوه قرمز یک ماده منفجره است که می توان با آن بمبی به قدرت یک بمب نوترونی ساخت. داعش طرحی را دنبال می کند که در جریان آن ضربه ای مهلک و نهایی بر کشورهایی که آنها را "کفار" می نامد، وارد کند.
 
خبرنگار غربی درمورد ساخت این بمب گفت: هنوز اثبات نشده است که داعش بمبی با این قدرت ساخته یا آن را در اختیار داشته باشد؛ اما آنچه واضح است، تروریست ها درحال تهیه مواد اولیه انفجاری هستند.
 
تروریست های داعش مهارت زیادی در ساخت بمب های دست ساز دارند و به دلیل انجام انفجارهای تروریستی و انتحاری فراوان، به خوبی با کارکرد مواد منفجره مختلف آشنا هستند. در حملات تروریستی 13 نوامبر پاریس نیز از عامل انحاری استفاده شد. این حملات دست کم 132 کشته برجای گذاشت.


منبع : فرهنگ نیوز