تبیان، دستیار زندگی
هنرمندان برای شركت در چهاردهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره كه با موضوع آزاد برگزار می شود تا اول اسفندماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال كنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فراخوان جشنواره شعر و داستان جوان سوره

هنرمندان برای شركت در چهاردهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره كه با موضوع آزاد برگزار می شود تا اول اسفندماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال كنند.

بخش ادبیات تبیان
جشنواره شعر و داستان جوان سوره

چهاردهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره در سه بخش داستان، شعر و ترانه، فراخوان خود را منتشر كرد و هنرمندان تا ۱ اسفندماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه ارسال كنند.
موضوع این جشنواره آزاد است و هنرمندان برای شركت در آن باید پس از ثبت نام و دریافت كد رهگیری در سایت جشنواره به نشانی artfest. ir، آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی: تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه همكف، دبیرخانه مركزی جشنواره ها ارسال كنند.
مقررات عمومی جشنواره
حداكثر سن شركت كنندگان تا زمان برگزاری جشنواره ۳۰ سال تمام تعیین شده است. (متولدین ۱۳۶۵/۲/۳۰ به بعد)
هر فرد می تواند هم زمان در همه بخش ها شركت كند.
پس از پایان جشنواره آثار ارسالی به شركت كنندگان عودت داده نمی شود.

موضوع این جشنواره آزاد است و هنرمندان برای شركت در آن باید پس از ثبت نام و دریافت كد رهگیری در سایت جشنواره به نشانی artfest. ir، آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی: تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه همكف، دبیرخانه مركزی جشنواره ها ارسال كنند

دبیرخانه جشنواره از دریافت آثار ارسال شده بعد از موعد مقرر معذور است.
حداكثر ۸۰ نفر از شركت كنندگان در بخش های داستان، شعر و ترانه به مرحله پایانی جشنواره دعوت خواهند شد.
هر هنرمند می تواند در بخش شعر حداكثر ۶ اثر، در بخش ترانه حداكثر ۴ اثر و در بخش داستان حداكثر ۳ اثر را ارائه كند.
برای تسهیل در امر داوری، شاعران و نویسندگان كه چندین اثر دارند باید هر اثر خود را در صفحات جدا از هم چاپ و در ۳ نسخه ارسال كنند.

جوایز جشنواره

به كلیه راه یافتگان به مرحله پایانی جشنواره در صورت حضور و شركت در كارگاه ها و نشست های تخصصی علاوه بر كمك هزینه ایاب و ذهاب مبلغ 5.000.000 ریال تعلق خواهد گرفت.
از دیگر جوایز این جشنواره می توان به ایجاد فرصتی برای انتشار خارج از نوبت انتشار برای نفر برگزیده در بخش داستان كوتاه و داستان صد كلمه ای و نفرات برگزیده در بخش شعر سنتی، شعرنو و ترانه توسط انتشارات سوره مهر اشاره كرد.
همچنین به انتخاب راه یافتگان به اثر برگزیده در هر بخش جشنواره، لوح تقدیر و جایزه ویژه برگزیدگان اهدا می شود.
این جشنواره در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی و با اهداف شناسایی و جذب استعدادهای ادبی جوان، تبادل اندیشه و تجربه های شاعران و نویسندگان جوان انقلاب اسلامی، جریان سازی در شعر و ادبیات منطبق بر ارزش های اسلامی و معرفی و برجسته سازی چهره های ممتاز عرصه شعر و داستان جوان انقلاب اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ برگزار می شود.


منبع: پایگاه خبری حوزه هنری