تبیان، دستیار زندگی

یک تکنیک ساده برای سرما نخوردن

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد افرادی که مدام تصور می‌کنند از سلامتی بالایی برخوردار نیستند و احساس مریضی می‌کنند، بیشتر در معرض بیماری‌های زمستانی مانند سرماخوردگی قرار می‌گیرند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 

سرماخوردگی

اگر می‌خواهید زمستان امسال را بدون سرماخوردگی به پایان برسانید، مطالعه ی این مطلب را از دست ندهید.
محققان آمریکایی عاملی را کشف کرده‌اند که به واسطه‌ی آن برخی افراد دو برابر بیشتر در معرض سرماخوردگی قرار می‌گیرند.
اگر تصور می‌کنید این عامل جزو ویروس‌های شایع است و پای انواع میکروب ها در میان است اشتباه می‌کنید.
برای پیشگیری از سرماخوردگی کافیست فکر مریضی را از سر خود بیرون کنید، یعنی اینکه با خود فکر کنید سالم و سرحال هستید، همین!
نتایج یک پژوهش آمریکایی که توسط محققان Carnegie Mellon University انجام شده است نشان می‌دهد افرادی که مدام تصور می‌کنند از سلامتی بالایی برخوردار نیستند و احساس مریضی می‌کنند بیشتر در معرض بیماری‌های زمستانی مانند سرماخوردگی قرار می‌گیرند.

افکار منفی روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارد

محققان برای دستیابی به این نتایج از 360 داوطلب 33 ساله دعوت به همکاری کردند. از آنها خواسته شد که سلامت خود را با قید «عالی»، «خوب»، «متوسط» و یا «ضعیف» ارزیابی کنند. سپس همه‌ی این افراد به مدت کمتر از پنج روز در معرض میکروب‌هایی قرار گرفتند که باعث سرماخوردگی می‌شوند.
در پایان محققان مشاهده کردند افرادی که سلامتی خود را خوب، متوسط و ضعیف ارزیابی کرده بودند دو برابر بیشتر از افرادی که نمره‌ی عالی را به سلامتی خود داده بودند، در معرض بیماری قرار گرفتند.
البته محققان سبک زندگی، مشکلات سلامتی و بهداشت زندگی این افراد را در نظر نگرفتند. این محققان صرفا به دنبال نشان دادن تاثیر وضعیت روحی افراد و قدرت افکار منفی روی سیستم ایمنی بدن بودند.
بنابراین محققان نتیجه‌ای قطعی از این بررسی‌ها نگرفته‌اند، اما تاکید دارند که افکار مثبت و خوش بینی روی سلامت افراد تاثیر دارد.


 

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.