تبیان، دستیار زندگی
نمی دانم همسر خسیس من درمان می شود؛ چقدر باید تلاش کنم تا رفتار او را تعدیل و ترمیم کنم. نمی دانم با او مدارا کنم یا از خیر این زندگی بگذرم. او حتی از زیر بار نیازهای اصلی فرزندمان شانه خالی می کند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چگونه با شوهر خسیسم رفتار کنم؟

نمی دانم همسر خسیس من درمان می شود؛ چقدر باید تلاش کنم تا رفتار او را تعدیل و ترمیم کنم. نمی دانم با او مدارا کنم یا از خیر این زندگی بگذرم. او حتی از زیر بار نیازهای اصلی فرزندمان شانه خالی می کند.

بخش خانواده ایرانی تبیان
مرد خسیس

تازه عقد کرده بودیم که هر زمان با شوهرم بیرون می رفتم می گفت: فراموش کرده است که کیف پولش را بیاورد. من هم از آنجا که کارمند بودم و به شدت بعد از عقد به او علاقه مند شده بودم با رویی گشاده و لبی خندان می گفتم؛ من و تو ندارد و هزینه میز غذا یا کافی شاپ را پرداخت می کردم. روزهای نامزدی هم یکی درمیان ادعا می کرد که هدیه ای را که برایت خریده بودم در منزل جا گذاشتم. من هم می گفتم مشغله ذهنی و کاری اش باعث می شود او فراموش کند.

هر چه بزرگترها این نشانه ها را به عنوان خسیس بودن او به من نشان می دادند، منکر می شدم. بعد از مدت کوتاهی عقد به خانه خودم رفتم. این روزها بعد از سه سال زندگی مشترک و یک بچه، دیگر مقابل خساست او کم آورده ام.

فکر می کنم در این سالها خودم خرج و مخارج خانه را تامین کرده ام. او نه تنها به من پول تو جیبی نمی دهد، حتی مخارج فرزندمان را بر عهده من انداخته است. هرگاه از او می خوام که وسایل ضروری بچه را تهیه کند، بهانه های مختلف می آورد و مجبور می شوم، خودم آنها را بخرم. زمانی که با هم به خرید می رویم آنقدر غر می زند و به غیر ضروری بودن کالاها اشاره می کند، کلافه می شوم و با بحث وجدل به خانه برمی گردیم.

او در این سالها حتی نگذاشته است، یک مهمانی کوچک دوستانه برگزار کنم. هر زمان هم خانواده ام به خانه مان می آیند، اخمهایش سر می برد. احساس می کنم او حتی در محبت کردن به من و بچه ها به شدت کنترل شده عمل می کند. کم کم دارم از او محبت را گدایی می کنم. به خدا اگر متوجه می شدم، این کارهایش به خاطر کنترل دخل و خرج و آینده نگری است، اصلا ناراحت نمی شدم اما پول  برایش بیشتر از من و بچه اش، اهمیت دارد.

نمی دانم مشکلش روانی است یا ذاتا فرد خسیسی است. با رفتارهایش ادامه زندگی برایم سخت شده است اما می خواهم کمکش کنم شاید اصلاح شود.

در قسمت نظرات، کمک های فکری تان را برای این دوست مجازی بنویسید.مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.