تبیان، دستیار زندگی
گل در 7 بازی، آماری است که با هر متر و معیاری سنجیده شود، نگران کننده است!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استقلال صدر را از استقلال پس گرفت

گل در 7 بازی، آماری است که با هر متر و معیاری سنجیده شود، نگران کننده است!

بخش ورزشی تبیان
استقلال

هفته دوازدهم لیگ برتر که از پنج شنبه با دیدارهای استقلال خوزستان و گسترش فولاد آغاز شده بود، دیروز با انجام 6 دیدار پی گیری شد و امروز با برگزاری بازی پرسپولیس و استقلال اهواز پایان می یابد. گذشته از تغییر کوتاه مدتی که درصدر جدول ایجاد شد و استقلال خوزستان برای حدود 24 ساعت مزه صدرنشینی را چشید و دوباره استقلال تهران با شکست دادن فولاد به صدر برگشت.
مهم ترین نکته هفته دوازدهم در 7 بازی برگزار شده، فقر گل و افت کیفی بازی ها بود که به نظر می رسد حاصل تعطیلی 20 روزه لیگ و بدن سازی چند باره تیم هاست. در 7 بازی انجام شده 2 روز گذشته فقط 10 گل از دروازه ها گذشت که البته 2 گل آن هم از روی نقطه پنالتی بود! روز گذشته شاهد برگزاری چند بازی مهم بودیم که تقابل تیم های صبای قم و ذوب آهن و نبرد شاگردان علی دایی و یحیی گل محمدی از آن جمله بود که با تساوی بدون گل به پایان رسید. ذوب آهن نوار بردهای خانگی تیم دایی را پاره کرد و صبا نیز مانع از کامیابی شاگردان یحیی در قم شد که در دیدارهای خارج از خانه 4 برد داشتند. در اصفهان هم تقابل تیم های سپاهان با سرمربی جدیدش استیماچ و نفت تهران با برتری 2 - یک زردپوشان همراه بود.
در دیگر دیدار حساس روز گذشته تیم استقلال تهران که صدر جدول را از دست رفته می دید، به مصاف فولاد خوزستان رفت تا در کمتر از 20 روز یک بازی تکراری با سرخ پوشان اهوازی برگزار کند. فولادی ها که به فکر گرفتن انتقام باخت جام حذفی بودند، با وجود تلاش زیاد حریف شاگردان مظلومی نشدند و مثل جام حذفی جابر انصاری باعث شکست فولاد شد و گل دوم را هم پروپیچ تازه وارد زد تا آبی ها دوباره به صدر برگردند. البته گل دوم استقلال با اعتراض شدید فولادی ها مواجه شد و آن ها معتقد به خطای روزبه چشمی بودند که داور نگرفت و حرکت او در ادامه منجر به پاس گل به پروپیچ شد.
البته در پایان هم درگیری هایی بین هواداران و مسئولان انتظامی رخ داد و میکسدزون پایان بازی هم لغو شد. پرویز مظلومی، سرمربی استقلال پس از بازی و در نشست خبری با خبرنگاران در خصوص این که چرا ملی پوشان این تیم برابر فولاد بازی نکردند، گفت: «همان طور که می دانید تازه پنج شنبه ملی پوشان به تهران رسیدند، به خاطر همین به آن ها استراحت دادیم و کمبودها را طور دیگری جبران کردیم.»
مظلومی افزود: «وقتی سازمان لیگ و مسئولان می دانستند بازیکنان تیم ملی پنج شنبه به تهران می رسند، چرا بازی استقلال را عقب نینداختند؟ این یعنی این که تعاملی بین تیم ملی و باشگاه ها نیست. اگر بازیکنان در اختیار تیم ملی قرار می گیرند تا تیم ملی اردو داشته باشد، باشگاه ها نیز باید از حضور بازیکنان استفاده کنند. با این وجود ما اگر از این بازیکنان استفاده کنیم، به تیم ملی ظلم کرده ایم زیرا این نفرات مصدوم خواهند شد.»

نتایج هفته دوازدهم لیگ برتر

استقلال خوزستان یک - گسترش فولاد تبریز صفر
گل: میثم دورقی 36- پنالتی

پدیده خراسان یک - راه آهن صفر
گل: محمدعلی مردانی 4

صبای قم صفر- ذوب آهن صفر

سپاهان 2 -  نفت تهران یک
گل ها: حمید بوحمدان (گل به خودی) 45 و هادی عقیلی 89-پنالتی برای سپاهان و علی قربانی 36 برای نفت

تراکتورسازی صفر -  سیاه جامگان صفر

سایپا 2-  ملوان یک
گل ها: ابراهیم صادقی 67 و علی زینالی 77 برای سایپا، سیاوش حق نظری 79 برای ملوان

فولاد صفر -  استقلال تهران 2
گل ها: جابر انصاری 57 و پروپیچ 88

برنامه امروز

پرسپولیس - استقلال اهواز(ساعت16:20)


منبع : خراسان