سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هجوم سربازان لیگ برتری به تیم فوتبال تراکتورسازی که هم اینک به همراه ملوان از تیم های نظامی لیگ پانزدهم به حساب می آیند موجب شده تا 8 بازیکن ظف یک ماه آینده با گرفتن کارت پایان خدمت خود، تراکتورسازی را با بحران بازیکن مواجه کنند. طبق لیستی که حوزه نظام و
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بحران پایان خدمت در تراکتور

هجوم سربازان لیگ برتری به تیم فوتبال تراکتورسازی که هم اینک به همراه ملوان از تیم های نظامی  لیگ پانزدهم به حساب می آیند موجب شده تا 8 بازیکن ظرف یک ماه آینده با گرفتن کارت پایان خدمت خود، تراکتورسازی را با بحران بازیکن مواجه کنند.

مهدی طاهرخانی - بخش ورزشی تبیان
تراکتورسازی

طبق لیستی که حوزه نظام وظیفه هفته قبل منتشر ساخت 8 بازیکن فعلی باشگاه تراکتورسازی در پایان نیم فصل مدت سربازی شان به پایان می رسد و به صورت قانونی حق دارند که از تبریز بروند. البته مشکل بزرگ اینجاست که در این لیست 8 نفره 7 بازیکن با باشگاه های سابق خود قرارداد دارند و در صورت عدم موافقت باشگاه سابق، تراکتورسازی ولو اگر با بازیکن هم به توافق برسد،حق نگه داشتن آنها را نخواهد داشت.
به عنوان مثال فرید کریمی هفته بعد یعنی 30 آبان ماه زمان سربازی اش به پایان می رسد و اگر کریمی خودش هم بخواهد تا پایان فصل در تبریز بماند این علی دایی سرمربی صباست که این اجازه را به او نمی دهد. یعنی باید از همین حالا کریمی را بازیکن جداشده تراکتور دانست. بازیکنانی مثل عبدالله زاده،سامان نریمان جهان و سعید آقایی هم در این لیست هستند و تنها بازیکنی که نیم فصل قراردادش به پایان می رسد و با هیچ باشگاهی قرارداد ندارد بختیار رحمانی است.
یعنی تراکتورسازی در بهترین حالت می تواند با بختیار به توافق برسد و نهایتا چند بازیکن دیگر که باشگاه های سابق آنها اجازه ادامه حضور را بدهند. طی چند هفته گذشته شایعات زیادی پیرامون استعفای عباسی مدیرعامل تراکتورسازی به گوش رسید که گویا مشکل اصلی او همین موضوع بازیکنان سرباز است. اگر باشگاه نتواند مانع خروج این بازیکنان که اغلب از مهره های ثابت تونی اولیویرا هستند جلوگیری کنند آن وقت محمد عباسی بدون هیچ بهانه ای خودش ترجیح می دهد که برود  چرا که ماندن در چنین شرایطی به صلاح او نیست.
حالا باید دید که هیات مدیره تراکتورسازی چگونه این مشکل بزرگ را مرتفع می کند. از دست دادن این حجم بازیکن آن هم در نیم فصل قطعا قرمزهای آذری را با یک بحران بی سابقه مواجه خواهد کرد. البته آنها این روزها سعی دارند تا به رسانه های بگویند در حال حل مشکل اند تا با اعتراض هواداران مواجه نشوند.
شاید بهتر بود قبل از شروع لیگ، باشگاه تراکتورسازی فکری به حال این بحران می کرد چرا که از ابتدا مشخص بود در دی ماه 8 بازیکن سربازی شان تمام می شود و تراکتورسازی مجبور است با باشگاه های سابق آنها لابی کند.
این هم از مصائب استفاده از بازیکنان سرباز است. بازیکنانی که اگرچه تقریبا مجانی هستند اما مدت زمان ماندنشان محدود است و خیلی از آنها ممکن است اینچنین رفیق نیمه راه باشند. 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین