تبیان، دستیار زندگی
سازمان تربیت بدنی در جمع خبرنگاران ورزشی : خبر و خبر رسانی از اركان توسعه جهانی است مراسم روز خبرنگار به مناسبت سالروز شهادت محمود صارمی و تقدیر از خبرنگاران ورزشی با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی برگزار شد....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی در جمع خبرنگاران ورزشی :

خبر و خبر رسانی از اركان توسعه جهانی است

مراسم روز خبرنگار به مناسبت سالروز شهادت محمود صارمی و تقدیر از خبرنگاران ورزشی با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار تبیان ؛این مراسم با حضور محسن مهرعلیزاده ، خانواده  شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ، مسئولان ورزش كشور و خبرنگاران ورزشی صبح پنجشنبه 16 مرداد ، در آكادمی ملی المپیك برگزار شد.

مهندس مهرعلیزاده در این مراسم با تجلیل از یاد و خاطره شهادت محمود صارمی گفت: عرصه اطلاع رسانی منشا علم و آگاهی و مبدأ ورود به جهان دانایی ها است كه ازاین منظر اهمیت و ارزش به سزایی دارد.

معاون رییس جمهور گفت: در عرصه ای كه به نام دنیای اطلاعات و ارتباطات نام گذاری شده است، اگر بگوییم خبر و خبررسانی یكی از اركان توسعه جهانی است حرف گزافی نزده ایم. چرا كه می توان عاملین ارایه اطلاعات را به عنوان یكی از مهمترین مهره های توسعه توصیف كرد.

وی با اشاره به شهادت شهید اهل قلم محمود صارمی در عرصه خبررسانی گفت: مقابله با تحجر و ضلالت در امر مقدس اطلاع رسانی را می توان در به شهادت رسیدن محمود صارمی و دستگیری دو خبرنگار یرانی در جریان جنگ آمریكا علیه عراق به وضوح ملاحظه كرد.

مهرعلیزاده افزود : انسانیت انسان ارزش به سزایی دارد كه در كنار آزادی اندیشه باید آن را پاس بداریم.

وی با اشاره به چگونگی انتشار اخبار ورزشی در مدت حضور خود گفت: در این زمان فكر می كنم انتشار اخبار ورزشی از وضعیت بسیار مناسبی برخوردارشده است و همان طور كه من به عنوان یك مدیر برنامه ریز در ورزش مسئولیت مهمی به عهده دارم خبرنگاران ورزشی نیز باید در عرصه ای حركت كنند كه پس از طی چند سال متوالی حاصل با ارزشی از كار خود را برداشت كنند.

رییس سازمان تربیت بدنی در پایان همگانی كردن ورزش و اهمیت قائل شدن بری ورزش بانوان را یكی از محوری ترین فعالیت های خود عنوان كرد و گفت : باید شرایطی در ورزش ایجاد شود كه زمینه ورزش كردن برای همه مهیا باشد. دراین میان ورزش بانوان داری ارزش خاصی است كه باید با توجه به محدودیت های موجود و شرعیات اسلام شرایط را برای حضور بانوان در عرصه های بین المللی مهیا كرده و از طرفی در همین راستا با پرهیز از هر گونه افراط و تفریط به انعكاس اخبار بپردازیم. یادآور می شود  در این مراسم دكتر احمدی رییس انجمن خبرنگاران ، نویسندگان و عكاسان ورزشی به ارایه نظراتی در رابطه با جامعه خبرنگاران و خبرنگاران ورزشی پرداخت.

در پایان این مراسم با اهدای لوح یادبود از سوی سازمان تربیت بدنی به پدر شهید محمود صارمی ، یاد و خاطره شهید اهل قلم را گرامی داشته شد.