سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بامزه اند؟ واقعاً بچه های بز کوهی با مادرشان در گروه ای ده تا بیست نفره زندگی می کنند. همه بزهای کوهی ریش سفیدی دارند و بهتر از خیلی از حیوانات می توانند کوهنوردی کنند...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

20 حیوان بامزه

(بخش دوم)

20 حیوان بامزه (بخش دوم)
بزکوهی
20 حیوان بامزه (بخش دوم)

 

بامزه اند؟ واقعاً بچه های بز کوهی با مادرشان در گروه ای ده تا بیست نفره رندگی می کنند. همه بزهای کوهی ریش سفیدی دارند و بهتر از خیلی از حیوانات می توانند کوهنوردی کنند. نوزادان این حیوانات برای این که زنده بمانند مجبور هستند چند روز بعداز به دنیا آمدنشان از صخره های بزرگ و تند و تیزی که به آن خانه می گویند بالا و پایین بروند.

 

خرگوش های دم پنبه ای

20 حیوان بامزه (بخش دوم)
 

این خرگوش های تپل که در آمریکای شمالی و جنوبی زندگی می کنند؛ اسم خود را به خاطر دم های قلنبه خود به دست آورده اند. البته دم آن ها به اندازه گوش هایشان بامزه نیست چون دائم در حال چرخیدن به جهت های مختلف است تا صداهای اطراف را بشنود و مراقب شکارچیان باشد. یک خرگوش وحشی می تواند تا 82 کیلومتر در ساعت و به شکل زیگزاگ بدود؛ اما تنها چیزی که شما می بینید یک دم بامزه است.

 

پنگوئن های گنتو
20 حیوان بامزه (بخش دوم)

این جوجه هایی که تازه سر از تخم بیرون آورده اند به نظر می رسد که آماده هستند تا محل زندگی خود را در اقیانوس آتلانتیس شمالی شناسایی کنند؛ اما در واقع آن ها تا یک ماه همراه مادرشان در لانه می مانند. این پنگوئن ها خانه هایشان را با سنگ و خزه می سازند.


 

شامپانزه
20 حیوان بامزه (بخش دوم)

این بچه شامپانزه یک جورهایی شبیه یک بچه انسان به نظر می رسد البته با کلی موی بیشتر. این اتفاق البته خیلی هم عجیب نیست چون ما حدود 98 درصد DNA هایمان، یعنی اطلاعات ژنتیکی مان شبیه به یکدیگر است. شامپانزه های آفریقایی بسیاری از کارهایشان شبیه انسان ها است. آن ها خانواده دارند، همدیگر را بوس مس کنند، بغل می کنند، قلقلک می دهند و حتی وقتی با هم بازی می کنند، می خندند.

 

مرغابی
20 حیوان بامزه (بخش دوم)

وقتی جوجه های مرغابی سر از تخم بیرون می آورند تقریباً می توانند به همراه مادرشان به این طرف و آن طرف بروند. در واقع مادرشان آن ها را بر پشت خود سوار می کند و از آن ها در مقابل شکارچیان محافظت می کند. وقتی این جوجه مرغابی ها بزرگ تر شوند می توانند از ارتفاع 7 متری در آب شیرجه بزنند و نفسشان را هم برای 8 دقیقه نگه دارند.

 

موش ویرجینیا
20 حیوان بامزه (بخش دوم)

مراقب خودت باش رفیق! این موش ها ییک سری ویژکی هیجان انگیز دارند. در کنار مهارت بسیارزیاد آن ها در بالا رفتن، آن ها نسبت به سم مارهای زنگی نیز ایمن هسند. آن ها دارای 50 دندان هستند که بیشتر از خیلی از پستانداران است.
 

تنبل های قهوه ای سه انگشتی
20 حیوان بامزه (بخش دوم)

فکر می کنید شما کثیف می شوید! خب این در مقابل تنبل ها چیزی نیست. آن ها آن قدر کثیف می شوند که روی آنها خزه رشد می کند و رنگ آن ها را سبز می کند. این تنبل ها تا روزی 10 ساعت می خوابند و استراحت می کنند.
 

گاو دریایی

20 حیوان بامزه (بخش دوم)

این شناگران قهواه ای که 900 کیلوگرم هم وزن دارند خیلی آرام حرکت می کنند و دوست دارند علف بخورند. البته علف دریای. بعضی ها ممکن است این ها را با پری های دریایی اشتباه بگیرند اما در حقیقت این ها از خانواده فیل ها هستند.

لانگورهای آدم نما
20 حیوان بامزه (بخش دوم)

این بچه میمون شبیه به کوتوله ها به نظر می رسد اما به زودی وقتی بزرگ شود دارای موهای طلایی و یا خاکستری بلند می وشد. در یکی از شهرهای هند 2100 عدد از این میمون ها زندگی می کنند و از غذای مردم و مزرعه های آن ها تغذیه می کنند.

 

لوریس های آرام
20 حیوان بامزه (بخش دوم)

اسم آن ها از یک کلمه قدیمی آلمانی به معنی دلقک گرفته شده ایت؛ اما باید حواستان را حسابی به این حیوانات چشم درشت جمع کنید. این لوریس های آسیایی می توانند گازهای خطرناکی بگیرند. آن ها با استفاده از زبانشان نقطه ای از شانه شان را لیس می زنند که زهرآگین است. به این ترتیب زهر با آب دهانشان مخلوط می شود.


منبع: ماهنامه نبات
تنظیم: فهیمه امرالله

 

 

 

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین