وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در ادامه روایت روزشمار وقایع کاروان حسینی به عرفه می رسیم و قافله سالار کاروان به پای پیاده و همراه با کاروانیان دعای عرفه را می خواند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قافله سالار دعای عرفه می خواند/ خدایا مرا به من وامگذار

در ادامه روایت روزشمار وقایع کاروان حسینی به عرفه می رسیم و قافله سالار کاروان به پای پیاده و همراه با کاروانیان دعای عرفه را می خواند.

مجتبی فراورده-بخش سینما وتلویزیون تبیان

قافله سالار

یا اِلهى اَشْهَد بِجَهْدى وَجِدّى وَمَبْلَغِ طاعَتى وَوسْعى وَاءَقول مؤْمِناً موقِناً اَلْحَمْد لله الَّذى لَمْ یَتَّخِذْ وَلَداً فَیَکونَ مَوْروثاً وَلَمْ یَکنْ لَه شَریکٌ فى ملْکِهِ فَیضآدَه فیَما ابْتَدَعَ.
معبودا گواهى مى دهم به تلاش و کوششم، و به قدر رسایى طاعت و ظرفیتم، و با ایمان و یقین مى گویم؛ سپاس خداى را که فرزندى نگرفته، تا از او ارث برند، و در فرمانروایى اش شریکى براى او نبوده تا با او در آنچه پدید آورده مخالفت کند.

در گرگ و میش عصرگاهان، شفق از پس کوه سر کشید و کاروان با جماعتی از زن و مرد و کودک، بار بر اشتران، زنان درون کجاوه، گروهی از مردان سواره و تعدادی به پای پیاده، ره سپردند.
و قافله سالار کاروان، به پای پیاده، دعای عرفه را ادامه داد.
و کاروانیان زیر لب، با او زمزمه کردند.

اَللّهمَّ اجْعَلْنى اَخْشاکَ کَانّى اَراکَ وَاَسْعِدْنى بِتَقویکَ وَلا تشْقِنى بِمَعْصِیَتِکَ وَخِرْلى فى قَضآئِکَ وَبارِکْ لى فى قَدَرِکَ حَتّى لا اءحِبَّ تَعْجیلَ ما اَخَّرْتَ وَلا تَاْخیرَ ما عَجَّلْتَ اَللّهمَّ اجْعَلْ غِناىَ فى نَفْسى وَالْیَقینَ فى قَلْبى وَالاِخْلاصَ فى عَمَلى وَالنورَ فى بَصَرى وَالْبَصیرَهَ فى دینى وَمَتِّعْنى بِجَوارِحى وَاجْعَلْ سَمْعى وَبَصَرى اَلْوارِثَیْنِ مِنّى وَانْصرْنى عَلى مَنْ ظَلَمَنى وَاَرِنى فیهِ ثارى وَمَاءرِبى وَاَقِرَّ بِذلِکَ عَیْنى اَللَّهمَّ اکْشِفْ کرْبَتى وَاسْترْ عَوْرَتى وَاْغْفِرْ لى خَطیَّئَتى وَاخْسَاءْ شَیْطانى وَفکَّ رِهانى.
خدایا چنانم کن که از تو بترسم که گویی تو را مى بینم، و به پرهیزگارى مرا خوشبخت گردان، و به نافرمانى ات بدبختم مکن، و خیر در قضایت را برایم اختیار کن، و در تقدیرت به من برکت ده، تا تعجیل آنچه را تو به تأخیر انداختى نخواهم، و تأخیر آنچه را که تو پیش انداختى میل نکنم. خدایا بى نیازى را در ذاتم قرارده، ، و یقین را در دلم، و اخلاص را در عملم، و نور را در دیده ام، و بصیرت را در دینم، و مرا به اعضایم بهره مند کن، و گوش و چشمم را وارثان من گردان، و مرا بر او که به من ستم روا داشته پیروز فرما، و در رابطه با او انتقام و هدفم را نشانم ده، و چشمم را بدین سبب روشن گردان. خدایا گرفتارى ام را برطرف کن، و زشتى ام را بپوشان، و خطایم را بیامرز و شیطانم را بران و دِینم را ادا کن.


صَلِّ عَلى محَمَّدٍ وَ الِ محَمَّدٍ وَاَعِنّى عَلى بَواَّئِقِ الدهورِ وَصروفِ اللَّیالى وَالاَیّامِ وَنَجِّنى مِنْ اَهْوالِ الدنْیا وَکرباتِ الاْخِرَهِوَاکْفِنى شَرَّ ما یَعْمَل الظّالِمونَ فِى الاَرْضِ اَللّهمَّ ما اَخاف فَاکْفِنى وَما اَحْذَر فَقِنى وَفى نَفْسى وَدینى فَاحْرسْنى وَفى سَفَرى فَاحْفَظْنى وَفى اَهْلى وَمالى فَاخْلفْنى وَفیما رَزَقْتَنى فَبارِکْ لى وَفى نَفْسى فَذَلِّلْنى وَفى اَعْینِ النّاسِ فَعَظِّمْنى وَمِنْ شَرِّ الْجِنِّ وَالاِنْسِ فَسَلِّمْنى وَبِذنوبى فَلا تَفْضَحْنى وَبِسَریرَتى فَلا تخْزِنى وَبِعَمَلى فَلا تَبْتَلِنى وَنِعَمَکَ فَلا تَسْلبْنى وَاِلى غَیْرِکَ فَلا تَکِلْنى. اِلهى اِلى مَنْ تَکِلنى؟
بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست و مرا بر بلاهاى روزگار، و حوادث شبها و روزها یارى ده، و از هراسهاى دنیا، و گرفتاریهاى آخرت نجات ده، و مرا از شرّ آنچه ستمگران در زمین انجام مى دهند کفایت کن، خدایا از آنچه مى ترسم مرا بس باش و از آنچه حذر مى کنم نگهدارى کن، و در نفسم و دینم از من نگهبانى فرما و مرا در سفرم نگهدار، و در خاندان و مالم جانشین باش، و مرا در آنچه نصیبم فرمودى برکت ده، و در نزد خویش خوارم ساز، و در دیدگان مردم بزرگم کن، و از شرّ جن و انس سالمم بدار و به گناهانم رسوایم مساز، و به باطنم سبکم منما، و به عملم دچارم مکن، و مرا از نعمتهایت محروم مفرما، و به غیر خود واگذارم مکن. خدایا، مرا به که واگذار مى کنى؟!


منبع: مهر

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین