وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
از هفتم ذیحجه تا اربعین سلسله یادداشت هایی را می خوانید که مجتبی فرآورده کارگردان فیلم سینمایی «ثارالله» آنها را روایت می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آنان که خود را آماده لقاءالله کرده اند مهیای کوچ باشند

از هفتم ذیحجه تا اربعین سلسله یادداشت هایی را می خوانید که مجتبی فرآورده کارگردان فیلم سینمایی «ثارالله» آنها را روایت می کند.

مجتبی فرآورده-بخش سینما و تلویزیون تبیان
قافله سالار

امشب کسی از کنار کعبه ندا می کند؛ آنانی که خون قلب خویش را پیوسته در راه ما می بخشند و خود را آماده لقاءالله کرده اند، آماده باشند که سپیده دمان کوچ می کنم. ان شاءالله!
مردمانی که در طواف به گِرد کعبه، در انتظارِ اِحرام و عَرفات و مَشعر و منی بودند، سودای رجم شیطان در سر پروراندند و به گِرد خانه چرخیدند.
و گویی نشنیدند، پیش از آنکه آنان را به لقاءالله خواند، حمد کرد پروردگارش را و ستایش نمود او را.
گفت؛ آنچه او بخواهد همان خواهد شد و هیچ قدرتی نیست جز در دست خدا، و درود خداوند بر رسول او. مرگ، همچون گردنبندِ گردن دختران، بر فرزندان آدم آویخته است، و من چه بسیار شیفته دیدار نیاکانم هستم، همانند اشتیاق یعقوب به دیدار یوسف.
قتلگاهی برای من مقرر شده تا در آنجا فرود آیم. گویی می بینم که در سرزمینی میان نواویس و کربلا، گرگهای حریص، بند بند جسمم را از هم می گسلند تا شکمبه ها و اَنبان های خالی خویش را پر کنند.
از دورانی که پیش از این به قلم نگاشته شده گریزی نیست و رضایت خداوند رضایت ما اهل بیت است. بر بلای او شکیباییم که او به تمام و کمال پاداش صابران را عطا می کند.
هرگز پاره های تن رسول خدا از او جدا نخواهند شد تا در حریم قدس کبریایی گرد آیند و چشم او به دیدارشان روشن شود و وعد خود را در حقشان وفا کند.
اکنون، آنانی که خون قلب خویش را پیوسته در راه ما می بخشند و خود را آماده لقاءالله کرده اند، آماده باشند که سپیده دمان کوچ می کنم. ان شاءالله!


منبع: مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین