تبیان، دستیار زندگی
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به جایگاه مربیان و معلمان در تربیت کودکان گفت: توجه به موقعیت فعلی و آموزش های صحیح و اسلامی با صبر باید مد نظر قرار گیرد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توصیه دین به صبر برای آموزش کودکان

توصیه دین به صبر برای آموزش کودکان


حجت الاسلام میثم امرودی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در مراسم رونمایی از بسته آموزشی کانون های کودک تهران که 18 مهرماه در سالن ایوان شمس برگزار شد، با اشاره به اهمیت و جایگاه بالای معلمان و مربیان، گفت: شما مربیان و معلمان باید بدانید که کودکان به دست شما ارزشمند می شوند.
وی افزود: بهترین امانت و بهترین ساعات زندگی معلمان با کودک سپری می شود لذا باید با تلاشتان محصول ارزشمندی را به جامعه ارائه دهید.


توصیه دین به صبر برای آموزش کودکان

جامعه کودک نیاز دارد اصولی و اخلاقی را با صبر آموزش ببینند

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه جامعه کودک ما نیاز دارد تا آموزش های اصولی و اخلاقی را به صورت صحیح و با صبر آموزش ببینند، ادامه داد: ماهیانه دو میلیون چک بی محل در کشور کشیده می شود و این به خاطر این است که در کودکی بچه های ما شیوه های پس انداز و اصول معامله را در کودکی فرا نگرفته اند.

امرودی تصریح کرد: باید به این نکته توجه کنیم که امروز هرکاری را که با بچه ها انجام دهیم باید در آینده منتظر بازخورد این رفتارها در جامعه باشیم. لذا توجه به موقعیت فعلی و آموزش های صحیح و اسلامی با صبر باید مد نظر قرار گیرد.

توصیه دین به صبر برای آموزش کودکان

کار مربیان یک کار علمی است

وی با اشاره به مربیان و اینکه باید کار خود را با صبر و متانت انجام دهند، گفت دین مبین اسلام هم بر این مسئله تاکید دارد که اگر آموزشی را هم ارائه می دهیم باید با صبر باشد. لذا از این جهت کار مربیان یک کار علمی است و تمامی حالات و رفتارهای آنان، اعم از لباس پوشیدن، سخن گفتن و ارتباط با دیگر بعنوان یک نمونه برای کودکان ما خواهد بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: آینده کودکان ما در رفتار ما با آنها شکل می گیرد و اگر می خواهیم در آینده حرمت ها حفظ شود و اصول اخلاقی رعایت شود باید در ارتباط و رفتارمان با کودکان بسیار دقت داشته باشیم.

در ادامه این مراسم ابوالفضل رفیع مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران، با اشاره به اینکه این مدیرکل به عنوان دبیرخانه شهر دوستار کودک متولی برنامه های کودک در سطح شهر است، گفت: با توجه به آمار، تمامی افراد زیر 18 سال کودک محسوب می شوند که در این میان حدود 30 درصد از جمعیت شهر را این تعداد از افراد تشکیل می دهند.

وی با اشاره به اینکه این قشر جامعه باید در این سن آموزش های اجتماعی را بیاموزند، افزود: باتوجه به این مسئله نهاد ها و دستگاه های متولی باید شرایط را برای آموزش های لازم به کودکان فراهم کنند.

رفیع ادامه داد: مدیریت شهری با توجه به این امر تکالیفی را بر عهده گرفته است که با انجام آنها زمینه را برای رشد کودکان و ایجاد بستر مناسب برای یک زندگی بهتر فراهم خواهد کرد.

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران با بیان اینکه دو رویکرد اصلی را در حوزه کودک دنبال می کنیم، تصریح کرد: اولین رویکرد فراهم کردن بسترهای مناسب برای رشد و ارتقای شهروندان کودک است و سعی می کنیم محیط مناسبی را برای فعالیت های آنها فراهم کنیم.

توصیه دین به صبر برای آموزش کودکان

راه اندازی خانه های کودک در 354 محله تهران

وی با اشاره به فعالیت و راه اندازی خانه های کودک در 354 محله تهران، خاطرنشان کرد: این خانه ها برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، بزهکاری کودکان و مانند آن ایجاد شده است و شهرداری بعنوان یک نهاد مسئول در این زمینه برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی که کودکان را تهدید می کند وارد شده این موضوع شده است.

رفیع از برنامه های دبیرخانه شهر دوستار کودک گفت و افزود: در زمینه کودکان چند برنامه را در دستور کار قرار داده ایم که اولین آن استفاده از صاحب نظران، فعالان و اندیشمندان حوزه کودک برای بررسی و حل مشکلات آنهاست.این افراد در همه فعالیت هایی که به اجرا در خواهد آمد نظردهی خواهند کرد.

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران ادامه داد: ارائه برنامه های هماهنگ در سطح محلات و همچنین ارائه محتوای ویژه کودکان و انتقال این محتوا ها به کودکان از دیگر برنامه های در این حوزه است.

توصیه دین به صبر برای آموزش کودکان

نیاز داریم از توان بالقوه سمن ها و NGOها استفاده کنیم

وی با بیان اینکه در حوزه کودک نیاز داریم از توان بالقوه سمن ها و NGOها استفاده کنیم گفت: توجه به محله گرایی از دیگر رویکردهای ما برای پاسخگویی به نیاز های کودکان است. در بحث هیئت امنای محلات و مدیران آنها در رابطه با ارتقای جایگاه کودکان برنامه هایی انجام شده است که باید این برنامه ها هم تقویت شود.

رفیع از اجرایی شدن دستورالعمل شهر دوستار کودک توسط شورای شهر خبر داد و افزود: این دستور العمل در شورای شهر تصویب شده است و طی آن تمامی دستگاه ها و نهاد های شهرداری موظف هستند از سال آینده برنامه مدون و مشخصی را در حوزه کودک داشته باشند و در کنار این برنامه ها بودجه مشخصی را هم به آن اختصاص دهند.

به گزارش ایکنا در پایان این مراسم از بسته آموزشی کانون های کودک با حضور مصطفی رحماندوست طراح این بسته و سایر حضار رونمایی شد.

منبع:خبرگزاری ایکنا
تنظیم: فهیمه امرالله

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.