سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پژوهش سرای دکتر حسابی منطقه 13 در بخش دانش آموزی فعال می باشد. این پژوهش سرا با هدف گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش در میان دانش آموزان و هدایت استعداد ها و رشد و خلاقیت آنان با فراهم نمودن امكانات و تجهیزات لازم در سال 1382 تأسیس گردید....
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : الهام گارسچی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پژوهش سرای دانش آموزی دکتر حسابی منطقه 13، تهران

محلی مناسب برای حضور دانش آموزان

پژوهش سرای دانش آموزی دکتر حسابی منطقه 13، تهران

 

اگر شما از جمله دانش پژوهانی هستید که به تحقیق و پژوهش علاقمندید و در حال انجام پروژه های علمی هستید، اگر به دنبال محلی مناسب با امکانات کافی برای پیشبرد پژوهشتان هستید، اگر محل زندگی یا مدرسه تان در منطقه 13 تهران واقع است، به پژوهش سرای دانش آموزی دکتر حسابی منطقه 13سری بزنید و بعد از ثبت نام از امکانات این پژوهش سرا استفاده نمایید.

پژوهش سرای دانش آموزی دکتر حسابی منطقه 13، تهران

 

پژوهش سرای دکتر حسابی منطقه 13 در بخش دانش‌آموزی فعال می‌باشد. این پژوهش سرا با هدف گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش در میان دانش آموزان و هدایت استعداد ها و رشد و خلاقیت آنان با فراهم نمودن امكانات و تجهیزات لازم در سال 1382 تأسیس گردید.

 

اگر بخواهیم اهداف مهم این پژوهش سرا را عنوان کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 ایجاد بستری مناسب برای رشد و توسعه بنیه علمی و پژوهشی دانش آموزان

 ایجاد زمینه ای برای بروز خلاقیت های دانش پژوهان

 ترغیب دانش پژوهان به تلفیق دانش نظری و فعالیت های علمی و كاربردی

 اشاعه فرهنگ پژوهش و تحقیق در بین دانش آموزان

 هدایت دانش آموزان در جهت انجام پژوهش های مورد علاقه شان

 فراهم نمودن امكان دستیابی دانش آموزان به یافته های جدید علمی

 کمک به مشاركت دانش‌آموزان مستعد در انجام پژوهش های ملی و منطقه ای

پژوهش سرای دانش آموزی دکتر حسابی منطقه 13، تهران

 

پژوهش سرای دانش آموزی دکتر حسابی منطقه 13 برای دست یابی به اهداف خود امکانات و تجهیزاتی را فراهم نموده است که شامل:

1. آزمایشگاه تخصصی در زمینه فیزیک، شیمی و زیست شناسی که دانش آموزان می توانند انواع آزمایش های شیمی، فیزیک و زیست شناسی را با توجه به امکانات این آزمایشگاه ها انجام دهند.  

پژوهش سرای دانش آموزی دکتر حسابی منطقه 13، تهران

 

2. کارگاه رباتیک که در آن دانش آموزان می توان با ساخت انواع ربات ها از جمله ربات هوشمند مسیر یاب، مین یاب، امدادگر آشنا می شوند. 

پژوهش سرای دانش آموزی دکتر حسابی منطقه 13، تهران

 

3. کارگاه نجوم که در این مرکز دانش آموزان با علم نجوم و فضا آشنا خواهند شد.

4. کارگاه خلاقیت ریاضی که به پرورش استعداد ها و خلاقیت دانش آموزان در زمینه ریاضی می پردازد.

5. سایت رایانه ای مجهز به رایانه پیشرفه و اینترنت پر سرعت که دانش آموزان می توانند برای انجام پروژه های علمی خود از تسهیلات آن استفاده نمایند.

6. کتابخانه دارای انواع کتاب ها و CD های علمی و آموزشی.

 

هم چنین از فعالیت های پژوهش سرا موارد زیر نیز قابل ذکر است:

1. بازدید های علمی و پژوهشی: در این مرکز بازدیدهای علمی به صورت گروه های دانش آموزی در طول سال انجام می شود، که می توان به بازدید تعدادی از دانش آموزان مدرسه علامه حلی ۷ منطقه ۱۳ از طرف پژوهش ‌سرای دکتر حسابی از تجهیزات دریایی دانشگاه شریف اشاره کرد که در ۲۸ مرداد 1394 انجام شد.

پژوهش سرای دانش آموزی دکتر حسابی منطقه 13، تهران

 

2. شرکت در انجمن های علمی-دانش آموزی: دانش آموزان علاقمند به فعالیت های علمی و پژوهشی می توانند جهت عضویت در انجمن علمی نجوم، رباتیک، الکترونیک، زبان انگلیسی و انجمن علمی زیست شناسی ثبت نام نمایند.

3. برگزاری کارگاه آموزشی: یکی از مهم ترین اهداف پژوهش سرای دانش آموزی دکتر حسابی منطقه 13 افزایش توان علمی، خلاقیت، نوآوری و کار آفرینی می باشد. که در این راستا به برگزاری کارگاه های آموزشی نجوم، رباتیک، الکترونیک و زبان انگلیسی می باشد.

4. برگزاری دوره های تابستانی: این دوره ها جهت پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان برگزار می گردد. از جمله این کلاس ها می توان به دوره تابستانی، زبان انگلیسی، نجوم، رباتیک و الکترونیک اشاره کرد.

5. شرکت در جشنواره ها، مسابقات و نمایشگاه ها: این پژوهش سرا برای شناسایی استعداد و توان دانش آموزان مسابقات و جشنواره هایی برگزار می نماید که می توان به  دومین مسابقه علمی سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی شهر تهران اشاره کرد که توسط ستاد توسعه علوم و فناوری های ریاست جمهوری و با همكاری پژوهش سراهای دانش آموزی اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار می گردید.

برای عضویت و ثبت نام در پژوهش سرای دکتر حسابی می توانید از طریق مدارس یا با مراجعه حضوری به پژوهش سرا در کارگاه ها و انجمن های علمی ثبت نام نمایند. همچنین می توانید از طریق آدرس و شماره تماس زیر با این مجموعه در ارتباط باشید و برای ثبت نام اقدام نمایید. 

 

آدرس: تهران نو، کوی زینبیه، خیابان 18 دستگاه، جنب دبیرستان طلیعه شاهد، پژوهش‌سرای دکتر حسابی

 

شماره تلفن: 77170230 - 77170807

 

آدرس سایت: http://pajhoohesh13.tehsch13.ir

 

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تهیه: الهام گارسچی 

 

تنظیم: نسرین صادقی