تبیان، دستیار زندگی
ازدواج از مهمترین وسرنوشت سازترین مراحل زندگی هر انسانی است که باعث بقاءنسل بشری می باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عشق و محبت همسرتان را بپذیرید تا...

ازدواج از مهمترین وسرنوشت سازترین مراحل زندگی هر انسانی است که باعث بقاءنسل بشری می باشد.این امر مهم درفرهنگ ها وملت های مختلف،آداب ورسوم متفاوتی دارد اما مشترکات زیادی را دراین امر مقدس بین جوامع مختلف می توان یافت.

مریم تجریشی - مرکز مشاوره

عشق و محبت همسرتان را بپذیرید تا ...

ازدواج از مهمترین وسرنوشت سازترین مراحل زندگی هر انسانی است که باعث بقاءنسل بشری می باشد.این امر مهم درفرهنگ ها وملت های مختلف،آداب ورسوم متفاوتی دارد اما مشترکات زیادی را دراین امر مقدس بین جوامع مختلف می توان یافت.اهمیت این مرحله از زندگی بشری انسان رابه تحقیق وتکاپوی بیشتری در مورد آن به جهت تقویت پایه های آن وبالا بردن سطح کیفی آن واداشته است. درسالهای اخیرکتاب های زیادی دراین باره تألیف وترجمه شده است . کتاب "عشق و محبت همسرتان را بپذیرید تا..." نیز یکی از کتاب های مفیدی است که درباره این مهم نگاشته شده است .

فواید حاصل از سلامت روحی و ذهنی ازدواج بسیار زیاد است . اما به شرطی که بتوان از ابتدای شکل گیری زندگی مشترک پایه و اساس آن را محکم نهاد و در هنگام مواجه با مشکلات که برای تمام زندگی ها پیش می آید با کمک عشق که از مهمترین عوامل برای بقای یک زندگی مشترک موفق است و  آگاهی ،برمشکلات فائق آمد . هدف کتاب حاضر افزایش احتمال موفقیت در یک ازدواج و کاهش ریسک ها و مشکلات احتمالی که هر ازدواجی را تهدید می کند است  . یک ارتباط قوی ، می تواند شخصیت ما را در سراسر زندگی شکل دهد و آن را بازسازی نماید  و لذت چشیدن طعم خوش خوشبختی را نصیب ما سازد . ولی برای رسیدن به این منظور می بایست تلاش کرد ، عشق ورزید و ظرفیت دریافت عشق و محبت را در خود ارتقا داد .

کتاب "عشق و محبت همسرتان را بپذیرید تا..."به نوع نگرش فرد به خود و نحوه قبول محبت از سوی دیگران و بطور مشخص همسران و چگونگی برقراری ارتباط عاطفی نزدیک با همسر و راهکارهای موثر در رسیدن به یک زندگی سراسر عاشقانه پرداخته است.

بیشتر ما در دریافت و پذیرش محبت ، تعریف و تمجید ، حمایت ، تحسین یا هدایا از دیگران مشکل داریم . به دلایل  مختلفی قادر نیستیم غذای روح را ببلعیم و آن را هضم و یا از آن استفاده کنیم . می توانیم قسمت هایی از این عشق را ببخشیم ؛ اما نمی توانیم آن را همانند مواد مغذی و خوراکی هضم کنیم . به این صورت است که در حسرت به دست آوردن تمام مواردی که قادر به هضم آن ها نیستیم ، باقی می مانیم .بی میلی نسبت به پذیرش عشق را به آسانی می توان در روابط صمیمی نیز مشاهده کرد و این مسئله ای فراتر از مشکل رابطه ای است ؛ این مشکل فردی است که در همه جا این حقیقت ناخوشایند را نمایان می کند .بار دیگر ؛ هنگامی که تحسینی را پس زدید و یا وقتی کسی به شما هدیه ای داد ، احساس ناراحتی کردید یا زمانی که از مورد تحسین قرار گرفتن آشفته شدید ، به این مسئله توجه کنید . انگیزش و وسوسه ی فرار از دریافت اطلاعات مثبت ، نشانه ی این است که شما در دریافت و پذیرش آن ها مشکل دارید ،می توانید دلایل تمام این مسائل و راهکارهای حل آنها را در کتاب حاضر بیابید .

کتاب "عشق و محبت همسرتان را بپذیرید تا..."به نوع نگرش فرد به خود و نحوه قبول محبت از سوی دیگران و بطور مشخص همسران و چگونگی برقراری ارتباط عاطفی نزدیک با همسر و راهکارهای موثر در رسیدن به یک زندگی سراسر عاشقانه پرداخته است. این کتاب در سه بخش ساماندهی شده است . بخش اول مشکل را کشف می کند ، بخش دوم برای آن راه حل را پیدا می کند و بخش سوم تمریناتی را برای حل مسئله به زوج ها پیشنهاد می دهد . در تمام قسمت های این کتاب ، فواید یادگیری این موضوع را مشاهده می کنید ؛ این که زوج ها چگونه ( همانند شما ) تلاش کردند تا دروازه های قلب خود را به سوی عشق بگشایند و می توانند از گفته ها و تجربه های آن ها درباره ی هدایایی که به عنوان نتیجه دریافت کرده اند ، استفاده نمایید.

مشخصات کتاب
نویسنده:هارویل هندریکس،هلن هانت
مترجم:عزت الملوک شهیدی
ناشر:نسل نواندیش

منابع :عشق و محبت همسرتان را بپذیرید تا...