تبیان، دستیار زندگی
تیم ملی والیبال کره جنوبی در یک بازی سخت و نفس گیر موفق به شکست تیم ملی ب والیبال ایران شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اولین شکست والیبال مقابل کره جنوبی


تیم ملی والیبال کره جنوبی در یک بازی سخت و نفس گیر موفق به شکست تیم ملی ب والیبال ایران شد.


والیبال

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، در آخرین دیدار مرحله دوم مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از ساعت 20:25 تیم های ملی والیبال ب ایران و کره جنوبی در سالن 12 هزار نفری آزادی به مصاف یکدیگر رفتند تا برنده این مسابقه سر گروه E شود که در پایان این مسابقه 3 بر یک به سود کره ای ها پایان یافت.
شاگردان پیمان اکبری ست اول این مسابقه را طوفانی آغاز کردند و با 8 اختلاف امتیاز و با نتیجه 25 بر 17 به پیروزی رسیدند. ملی پوشان ست دوم را خوب شروع کردند اما امتیازهای این ست پایاپای پیش رفت تا در پایان شاگردان یونهکوان سرمربی کره جنوبی 28 بر 26 پیروز میدان بودند.
تلاش والیبالیست های ایرانی در ست سوم بی نتیجه بود و این ست نیز 25 بر 20 به نام کره ثبت شد. با وجود آنکه تیم ب ایران از حریف عقب بود تمام تلاش خود را برای جبران اختلاف امتیاز کرد اما در نهایت سه چهارم را نیز 25 بر 23 به حریف واگذار کرد تا سه بر یک مغلوب شده باشد.
قضاوت این مسابقه برعهده تیم داوری شامل داور اول لو ونشنگ از چین و داور دوم ناتانون سواپاک از تایلند بود.
در این دیدار نصرالله سجادی معاون وزیر ورزش، محمود افشار دوست دبیرکل فدراسیون والیبال، پارک کی وون سرپرست تیم ملی والیبال کره جنوبی، محمد ترکاشوند کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران در جایگاه ویژه حضور داشتند و از ملی پوشان ایران حمایت کردند.
همچنین حدود 1500 تماشاگر ایرانی در سالن حضور داشتند و پیش از مسابقه با طبل و شیپور از تیم ملی والیبال ب ایران حمایت کردند و در مقابل آنها 50 تماشاگر کره ای در سالن حاضر بودند و با داشتن طبل های بزرگ یک لحظه آرام ننشستند.
مرحله یک چهارم نهایی جام هجدهم پنجشنبه آغاز می شود و تیم ملی والیبال کره جنوبی از ساعت 13 حریف ژاپن خواهد بود و تیم ملی والیبال ب ایران از ساعت 19 به مصاف تیم ملی والیبال استرالیا خواهد رفت.

در آخرین دیدار مرحله دوم مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از ساعت 20:25 تیم های ملی والیبال ب ایران و کره جنوبی در سالن 12 هزار نفری آزادی به مصاف یکدیگر رفتند تا برنده این مسابقه سر گروه E شود که در پایان این مسابقه 3 بر یک به سود کره ای ها پایان یافت
فینال دوره گذشته مسابقات قهرمانی والیبال مردان آسیا بین تیم های ملی والیبال ایران و کره جنوبی برگزار شد که تیم ملی والیبال کشورمان با غلبه بر کره ای ها توانست برای دومین بار بر بام قهرمانی آسیا بایستد.

سرمربی کره: سرویس های ایران را مهار کردیم
سرمربی تیم ملی والیبال کره جنوبی گفت: سرویس های ایران خوب بود اما ما توانستیم با دریافت موفق آنها را مهار کنیم.
یونهکوان موون در خصوص پیروزی تیمش برابر تیم ملی والیبال ایران گفت: ایران خیلی قوی است و ما خوشحالیم که توانستیم این تیم را شکست دهیم. سرویس های ایران خوب بود اما ما توانستیم در دریافت موفق تر عمل کنیم و سرویس های آنها تبدیل به امتیاز نشود. نکته پیروزی ما در این مسابقه همکاری و هماهنگی شاگردانم بود که باعث قوت روحیه آنها شد.
یونگمین کوان کاپیتان تیم ملی والیبال کره جنوبی نیز در این نشست خبری گفت: امشب با تیم برتر آسیا مسابقه دادیم. آنها در سرویس عالی بودند اما در عوض ما در دریافت خیلی خوب کار کردیم و توانستیم سرویس های آنها را مهار کنیم. امیدواریم که بتوانیم در مسابقات دیگر به همین روال ادامه دهیم.
تیم ملی والیبال کره جنوبی در آخرین دیدار مرحله دوم جام هجدهم موفق به شکست 3 بر یک ایران شد.
هجدهمین دوره از مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از روز جمعه آغاز شده و تا 17 مرداد در تهران پیگیری خواهد شد.

بخش ورزشی تبیان