تبیان، دستیار زندگی
دومین هفته لیگ برتر فوتبال در حالی پنجشنبه و جمعه برگزار می شود که گل سرسبد بازی های این هفته تقابل دیدنی استقلال و ملوان انزلی با هدایت امیر قلعه نویی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هفته دوم ؛ هفته فراجدولی


دومین هفته لیگ برتر فوتبال در حالی پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود که گل سرسبد بازی‌های این هفته تقابل دیدنی استقلال و ملوان انزلی با هدایت امیر قلعه‌نویی است.

فوتبال

فصل پانزدهم لیگ برتر فوتبال، پنجشنبه و جمعه 15 و 16 مرداد برگزار می‌شود و 16 تیم لیگ برتری برای رسیدن به صدر جدول با یکدیگر رقابت می‌کنند. این در حالی است که در پایان هفته نخست، استقلال، سپاهان و ملوان گوی سبقت را از دیگران ربودند و به عنوان تنها برندگان هفته اول در صدر جدول قرار گرفتند.


مهم‌ترین دیدار؛ استقلال – ملوان
وقتی یک طرف بازی استقلال پرهوادار باشد و طرف دیگر محبوب‌ترین مربی آبی‌ها، بازی هم در ورزشگاه آزادی باشد و هر دو تیم در بالای جدول باشند، قطعا این بازی مهم‌ترین بازی هفته است.
استقلال و ملوان، در هفته نخست لیگ حریفان خود را برده‌اند و با سه امتیاز از همان هفته اول میخ خود را محکم کوبیده‌اند. دیدار دو تیم در هفته دوم و در ورزشگاه آزادی قطعا جذاب و تماشایی می‌شود چون همیشه دیدار دو تیم جذاب بوده و این بار حضور قلعه‌نویی روی نیمکت ملوانی‌ها بر این جذابیت افزوده است.
پیش از این در تاریخچه لیگ برتر این گونه بود که هر گاه امیر قلعه‌نویی از استقلال به تیم دیگر رفته برابر آبی‌های پایتخت خوب نتیجه گرفته و معمولا پیروز بوده است. بنابراین پرویز مظلومی پیش از آن که به فکر برتری تیمش برابر ملوان باشد، به شکستن رقیب می‌اندیشد. دیدار استقلال و ملوان، جمعه 16 مردادماه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.


پنجشنبه 15 مردادماه


* پدیده – فولاد
قهرمان دو فصل پیش لیگ برتر، فصل پانزدهم را با یک تساوی شروع کرده و این هفته به مصاف تیمی می‌رود که مهم‌ترین تساوی هفته نخست را برابر پرسپولیس در ورزشگاه آزادی کسب کرده است.
پدیده و فولاد هر دو یک امتیاز دارند و به ترتیب در جدول چهارم و هفتم هستند.


* نفت تهران – صبا
بهترین تیم فصل چهاردهم لیگ برتر که این فصل با خرید چند بازیکن نامدار به صعود به جمع چهار تیم لیگ قهرمانان آسیا فکر می‌کند و البته همچنان نگاهش به قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی هم هست.
در حالی نفت با علیرضا منصوریان به انتظار صبا در ورزشگاه تختی نشستند که قمی‌ها با علی دایی به تهران می‌آیند. در روزی که پرسپولیس در گرمای اهواز به مصاف استقلال این شهر می‌رود، سرمربی سابق این تیم رودرروی یک استقلالی قدیمی تیمش را می‌چیند.
صبا و نفت تهران هر دو یک امتیازی هستند و به ترتیب در رتبه‌های 11 و 13 جدول جای دارند.


* استقلال خوزستان – پرسپولیس
شاگردان عبدالله ویسی هفته اول خیلی سخت برابر سپاهان باختند و نشان دادند که می‌توانند حریف خود را اذیت کنند. در عوض پرسپولیسی‌ها خوش‌اقبال بودند که در اولین دیدار فصل و در خانه نباختند.
حالا این دو تیم دومین بازی خود را در فصل پانزدهم برابر هم انجام می‌دهند. پرسپولیسی‌ها در این بازی می‌توانند از چند بازیکن خود که در بازی اول محروم بودند استفاده کنند. این مسئله کمی بار تجربه را در این تیم زیاد می‌کند و البته به قول مسئولان قمی پرسپولیس حضور نورمحمدیان، عالیشاه، طارمی و اومانیا وزن تیم را بالا می‌برد.
سرخ‌پوشان تهران هیچ نمی‌خواهند که از همان هفته‌های نخست قافیه صدرنشینی را به رقبا ببازند و از این رو فقط با اندیشه پیروزی به اهواز می‌روند. در مقابل استقلال خوزستان هم به دنبال اولین پیروزی در فصل جدید است.
پرسپولیس با یک امتیاز پنجم است و استقلال خوزستان بدون امتیاز در رده پانزدهم قرار گرفته است.


* راه آهن – سایپا
جنجالی‌ترین تیم لیگ برتر که ماندنش در لیگ حرف و حدیث‌های زیادی داشت این هفته به مصاف تیمی می‌رود که خود و مربی‌اش به اخلاق‌مداری معروف هستند راه آهن قرار است در خانه از سایپا پذیرایی کند. راه آهن و سایپا در بازی اول نتیجه‌ای بهتر از تساوی کسب نکردند و در هفته دوم تشنه پیروزی‌اند.
راه آهن فعلا ششم است و سایپا در رده دهم قرار دارد.

پس از شهرآورد تبریز، نوبت به تیم‌های اصفهانی لیگ برتر می‌رسد که با هم روبه‌رو شوند. این دیدار به نوعی سوپرجام فوتبال ایران هم محسوب می‌شود چون یک سمت قهرمان لیگ و سمت دیگر قهرمان جام حذفی قرار دارند

جمعه 16 مردادماه


* گسترش فولاد – تراکتورسازی
شهرآورد تبریز چند سالی است که در لیگ برتر برگزار می‌شود و کم کم جای خود را در دل هواداران تبریزی فوتبال باز کرده است. هرچند هنوز مانده که اعتبار و حساسیت این بازی به شهرآورد پایتخت، اصفهان و حتی اهواز برسد اما چون تبریزی‌ها به فوتبال عشق می‌ورزند، قطعا در آینده‌ای نزدیک سکوهای ورزشگاه‌های تبریز هنگام برگزاری داری این شهر مملو از تماشاگر خواهد شد. تراکتورسازی و گسترش فولاد، یک امتیازی هستند و به ترتیب در رده‌های نهم و دوازدهم قرار دارند.


* ذوب آهن – سپاهان
این هفته، هفته داربی‌هاست. پس از شهرآورد تبریز، نوبت به تیم‌های اصفهانی لیگ برتر می‌رسد که با هم روبه‌رو شوند. این دیدار به نوعی سوپرجام فوتبال ایران هم محسوب می‌شود چون یک سمت قهرمان لیگ و سمت دیگر قهرمان جام حذفی قرار دارند.
یحیی گل‌محمدی و حسین فرکی که در انتخاب بهترین مربی فصل چهاردهم با هم رقابت شانه به شانه‌ای داشتند، این بار در زمین چمن نشان می‌دهند که کدام مربی بهتر از دیگری است.
سپاهان از برد هفته اول سه امتیاز دارد و دوم است. ذوب اهن هم بدون امتیاز در رده آخر جدول قرار دارد.


* استقلال اهواز – سیاه‌جامگان
تیم تازه به لیگ برتر صعود کرده مشهدی که هفته اول نتوانست در خانه از پس استقلال تهران برآید این هفته به مصاف استقلال از نوع اهوازی‌اش می‌رود. استقلال اهواز اما در هفته نخست تیم علی دایی را در قم متوقف کرد و نشان داد که می‌شود روی این تیم به عنوان یک حریف سخت حساب کرد.
استقلال اهواز یک امتیازی در جدول هشتم است و سیاه‌جامگان مشهد بدون امتیاز درد جای چهاردهم قرار گرفته است.


تمام دیدارهای هفته دوم لیگ برتر فوتبال:


پنجشنبه 15 مرداد
* پدیده – فولاد،‌ساعت 18 ورزشگاه ثامن مشهد
* نفت تهران – صبا،‌ساعت 19:30 در ورزشگاه تختی تهران
* استقلال خوزستان – پرسپولیس، ساعت 19:30 در ورزشگاه تختی اهواز
* راه آهن – سایپا، ساعت 19:30 در ورزشگاه اکباتان تهران


جمعه 16 مردادماه
* گسترش فولاد – تراکتورسازی، ساعت 19:30 ورزشگاه اختصاص گسترش فولاد
* ذوب آهن – سپاهان، ساعت 21 ورزشگاه فولادشهر
* استقلال – ملوان، ساعت 19:30 ورزشگاه آزادی تهران
* استقلال اهواز – سیاه جامگان،‌ساعت 19:30 ورزشگاه تختی اهواز

بخش ورزشی تبیان

منبع : ایسنا