تبیان، دستیار زندگی
هر فرد شاخصه و معیاری هایی برای نوع پوشش و تزیین خویش دارد، که این ملاک ها نقش مهم و تعیین کننده ای در تصمیم گیری آنها ایفا می کند. حال اگر بخواهید لباسی با یقه مناسب برای خود انتخاب کنید بایستی به چه مواردی توجه داشته باشید .در اینجا از شما می خواهیم ک
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : فارغه صفری
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یقه ای متناسب با صورتتان


هر فرد شاخصه و معیاری هایی برای نوع پوشش و تزیین خویش دارد، که این ملاک ها نقش مهم و تعیین کننده ای در تصمیم گیری آنها ایفا می کند. حال اگر بخواهید لباسی با یقه مناسب برای خود انتخاب کنید بایستی به  چه مواردی  توجه داشته باشید .در اینجا از شما می خواهیم که  جلوی آینه بایستید، شانه های خود را ببینید سپس صورت خود را نگاه کنید و خط کناری صورتتان را به دقت مرور کنید و تشخیص دهید که چه شکلی است.
بعد از اینکه نوع چهره خود را شناسایی کردید می توانید یقه ای که متناسب با صورتتان باشد را  انتخاب کنید. ما در این یادداشت که در ادامه بحث های قبلی، (1) و (2) است به معرفی برخی دیگر از یقه ها که متناسب با نوع چهره و سلیقه شماست می پردازیم .

1- آتش چهره:

افرادی با چانه های ریز و نوک تیز هستند و پیشانی پهن تری دارند.یقه های ملوانی ، قایقی ، گرد ، آرشال ، انگلیسی ، آمریکایی  باعث درشت به نظر رسیدن صورت آنها می شود.موهای مجعد و آویخته همراه با گوشواره های گرد و مربعی شکل درشت، موجب ایجاد تعادل در ظاهر آنها می گردد.

یقه لباسیقه لباس

یقه لباسیقه لباس

یقه لباسیقه لباس

2- چهره ذوزنقه با قاعده بالا:

صورت پهن دارند و قسمت پیشانی پهنای بیشتری دارد . و تا حدودی شبیه به درخت چهره ها هستند، ولی با این تفاوت که صورت پهن تر دارند. استفاده از یقه های ساده خطی شامل: یقه گرد باز به شکل (U) ، هفت کوچک مناسب تراست. این افراد نباید موهایشان را جمع کنند. چون باعث درشت تر به نظر رسیدن صورتشان می شود.

یقه لباسیقه لباس
یقه لباس یقه لباس

3- شاه چهره:

این قبیل افراد دارای چهره استخوانی با چانه ریز هستند و برای اولین بار چینی ها آن را شاه چهره نامیده اند چون شکل آن شبیه به نام شاه چین است. استفاده از یقه هایی با خطوط منحنی بیشتر به چهره آنها می آید، همچون انواع یقه های گرد و قایقی و چراکه موجب لطیف به نظر رسیدن صورت می شود.

یقه لباس یقه لباس
یقه لباس یقه لباس

4- دیوار چهره :

استفاده از لباس هایی با یقه های گرد باز به شکل (U)، انواع یقه های  هفت و انگلیسی باریک برای دیوار چهره های که صورت مستطیلی عریض دارند. زیباتر است.

یقه لباس

یقه لباسیقه لباس

5- چهره های نامنظم:

چهره هایی هستندکه در آنها اعضای چهره به صورت متناسب نیست. این نوع چهره ها کم یابد هستند و صاحبان این نوع چهره بهتر است یقه هایی بسته به نوع چهره هایشان  انتخاب کنند که باعث خنثی شدن خطوط نامنظم چهره شان شود. و توجه به اینکه حالت چهرهایشان به کدام یک از شکل چهره ها نزدیکتر است، با اصول آن چهره و رعایت خطوط چهره خود اقدام به تهیه لباس کنند.

فارغه صفری

بخش زیبایی تبیان


مطالب مرتبط:

رنگ عنابی را چگونه ست کنیم؟ 
چه رنگ لباسی به پوست شما می آید 
رنگ رخساره ندا می دهد از رنگ لباس 

مهمترین عامل زیبا به نظر رسیدن 
لباسی برای خورشید
پرتقالی شوید 
اندامتان را بتراشید

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.