تبیان، دستیار زندگی
مهدی مهدوی کیا حالا از اعتبار اسمش استفاده می کند تا نونهالان فوتبال ایران را به اوج برساند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اشک های دوست داشتنی شاگردان مهدوی کیا


مهدی مهدوی کیا حالا از اعتبار اسمش استفاده می کند تا نونهالان فوتبال ایران را به اوج برساند.


مهدوی کیا

مهدی مهدوی کیا بدون شک یکی از ستارهای تاریخ فوتبال ایران است؛ مردی که سال ها در فوتبال اروپا حضور داشت و اسیر حاشیه های فوتبالیست های داخلی نشد. او خیلی راحت می توانست بعد از کنار گذاشتن فوتبال، به کادر فنی تیم های لیگ برتری برود اما ترجیح داد در رده های پایه کار کند، جایی که خودش از همان جا به بالاترین سطح فوتبال اروپا رسید.
مهدوی کیا که هنوز ارادتش را به علی دوستی، مربی سال های دور خود از دست نداده، به کنار این مربی قدیمی فوتبال ایران رفت و با تاسیس آکادمی کیا، این فرصت را برای نونهالان جنوب شهر تهران ایجاد کرد تا خودشان را نشان بدهند و اگر استعدادی دارند، کشف شود.
کیا تعدادی از بچه های با استعداد جنوب شهر تهران را جمع کرد و به نروژ برد تا در نروژ کاپ خودشان را نشان دهند. تیم کیا عالی کار کرد و تا فینال پیش رفت. اما در فینال نتیجه را واگذار کرد و به نایب قهرمانی رسید. طبیعی بود بازیکنان تیم کیا که چند حریف خود بیش از 10 گل زده بودند، به این نایب قهرمانی راضی نباشند و اشک بریزند. تصویر زیر، مهدی مهدوی کیا را نشان می دهد در حال دلداری دادن به یکی از بازیکنان آکادمی خود.

خود مهدوی کیا بارها چنین لحظاتی را تجربه کرده است. نمونه اش در جام ملت های آسیا 2007 بود که وقتی پنالتی را از دست داد، قلعه نویی به سمتش رفت و او را دلداری داد. البته مهدوی کیا یک تفاوت بزرگ با این بچه ها دارد. اینکه وقتی او 11 سالش بود، کسی چنین فرصتی در اختیارش نگذاشت که بتواند چنین تجربه ای داشته باشد. اما حالا مهدی از برند اسمش و اعتبارش استفاده می کند تا بچه های با استعداد بتوانند این لحظات تلخ و شیرین را حس کنند و وقتی به 20 سالگی می رسند، پخته و حرفه ای باشند.

میثم رضایی از ایران نیز بهترین بازیكن این تورنمنت در رده زیر ١٣ سال انتخاب شد. این اولین بار است که یک نوجوان ایرانی به عنوان بهترین بازیکن مسابقات شناخته می شود.

تیم کیا نایب قهرمان شد

تیم كیا كه با حمایت دنیلی در نروژ كاپ شركت كرد و به فینال آن رسیده بود، در دیدار فینال مقابل تیم امبلم نروژ كه دارای بازیكنان غول پیكری بود با نتیجه چهار بر یك مغلوب شد. بیشتر بازی در اختیار بازیكنان تكنیكی كیا بود اما بازیكنان قد بلند حریف در ضد حمله چهار گل به ثمر رساندند. یادگار رستمی تك گل تیم كیا در این بازی را به ثمر رساند. میثم رضایی از ایران نیز بهترین بازیكن این تورنمنت در رده زیر ١٣ سال انتخاب شد. این اولین بار است که یک نوجوان ایرانی به عنوان بهترین بازیکن مسابقات شناخته می شود.


بخش ورزشی تبیان

منبع: خبرآنلاین