تبیان، دستیار زندگی
در روزهایی که تب و تاب انتخابات مجلس، نگاه اصلاح طلبان را به خود معطوف کرده است، اصولگرایان خود را برای حضور در دو انتخابات آماده می کنند و می دانند که در انتخابات اسفند 94 باید برای خبرگان رهبری هم برنامه و لیست داشته باشند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هاشمی، روحانی و سید حسن خمینی در لیست انتخاباتی مجلس خبرگان


در یکی، دو روز گذشته برخی سایت‌ها و رسانه‌های خبری، لیستی از کاندیداهای جریان اصلاح‌طلب و اعتدالیون را برای حضور در انتخابات خبرگان مطرح ساخته‌اند.
هاشمی و  روحانی و سید حسن خمینی

فارغ از اینکه حضور این افراد قطعیت یافته یا نه مرور نام‌های حاضر در لیست نشان‌دهنده وزنه سنگین این جریان و پتانسیل بالقوه آن برای حضور در انتخابات حساس مجلس خبرگان است. لیستی که در آن چهره‌هایی چون آیت‌ا... ‌هاشمی‌رفسنجانی، حجت‌الاسلام حسن روحانی، آیت‌ا... سیدحسن خمینی و تنی چند از مقامات عالی دولت یازدهم که جملگی سابقه حضور در مجلس خبرگان را داشته‌اند و توانایی آنان بر کسی پوشیده نیست در آن حضور دارند. مرور گذرا بر این اسامی که هر کدام وزنه‌ای در ساختار سیاسی هستند و مورد وثوق لایه‌های مختلف و متکثر مردمی گواه خوبی بر پشتوانه خوب اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان برای حضور در انتخابات خبرگان است و البته دلیلی موجهه بر نگرانی جریان مقابل که می‌داند در رقابت انتخاباتی با این چهره‌ها کاری بس سخت و مشکل پیش رو دارد.

بخش سیاست تبیان

منبع : خبرانلاین