تبیان، دستیار زندگی
صدها بازنشسته تهرانی با حضور در نخستین مسابقه رالی بازنشستگان شهرداری تهران، همراه با خانواده خود، به رعایت کامل قوانین راهنمایی و رانندگی پرداختند تا شعار آسمان آبی و زمین پاک را با اجرای طرح خط سفید محقق سازند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

در راستای تحقق شعار آسمان آبی و زمین پاک در تهران صورت گرفت:

مسابقه رالی میان صدها بازنشسته تهرانی با محوریت خط سفید


صدها بازنشسته تهرانی با حضور در نخستین مسابقه رالی بازنشستگان شهرداری تهران، همراه با خانواده خود، به رعایت کامل قوانین راهنمایی و رانندگی پرداختند تا شعار آسمان آبی و زمین پاک را با اجرای طرح خط سفید محقق سازند.
رالی

به گزارش روابط عمومی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، پارکینگ باغ پرندگان مملو از صدها خودرویی بود که برای شرکت در نخستین رالی خانوادگی بازنشستگان شهرداری تهران صف کشیده بودند تا پس از عبور از خط شروع مسابقه، مسیر 40 کیلومتری باغ پرندگان در شرق تهران تا بوستان جوانمردان در غرب تهران را در قالب یک مسابقه نقشه خوانی حرفه ای همراه با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی طی کنند.
در این مراسم که خانواده های بازنشستگان، ایشان را در مسیر مسابقه همراهی می کردند، بازنشستگان حاضر در مسابقه، با عبور از خط پایان، در جمع هزاران نفری از خانواده بزرگ بازنشستگان شهر تهران در سالن اجتماعات بوستان جوانمردان گرد هم آمدند. 
مهندس مصطفی منتظرالمهدی، مدیرعامل سازمان بازنشستگی با حضور در این مراسم، برگزاری چنین مسابقه ای را در راستای تحقق اهداف کمپین آسمان آبی و زمین پاک خواند و افزود: مسابقه رالی با هدف حفظ قوانین راهنمایی و رانندگی برگزار شد که یکی از مهمترین این قوانین عبور مابین خطوط است که با شعار خط سفید در کمپین آسمان آبی و زمین پاک محقق خواهد بود.
مدیرعامل سازمان بازنشستگی با اشاره به مشکل آلودگی هوای شهر تهران، که مدتی است به عنوان یکی از مهمترین مشکلات زیست محیطی در شهر تهران مطرح است، تاکید کرد: رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و بالاخص عبور از میان خطوط یکی از مهمترین راهکارها برای کاهش ترافیک شهر تهران و در نتیجه کاهش آلودگی زیست محیطی است.
وی افزود: با اجرایی چنین مسابقاتی می توانیم فرهنگ ترافیک را در اقشار گروههای سنی مختلف اشاعه داده و در تحقق شعار آسمان آبی و زمین پاک گامی موثر برداریم تا نظم و آرامش را به خیابان های شهر تهران بازگردد.

مدیرعامل سازمان بازنشستگی با اشاره به مشکل آلودگی هوای شهر تهران، که مدتی است به عنوان یکی از مهمترین مشکلات زیست محیطی در شهر تهران مطرح است، تاکید کرد: رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و بالاخص عبور از میان خطوط یکی از مهمترین راهکارها برای کاهش ترافیک شهر تهران و در نتیجه کاهش آلودگی زیست محیطی است
منتظرالمهدی در ادامه با تاکید به نقش پیشکسوتان در آموزش و انتقال فرهنگ ترافیکی به جوانان خاطر نشان کرد: مسابقه رالی بازنشستگان، یک مسابقه خانوادگی بود که حتی در برخی خودرو ها می توانستیم حضور سه نسل را در کنار یکدیگر ببینیم که با توجه به اهداف این مسابقه فرصت مغتنمی برای انتقال تجربیات و فرهنگی ترافیکی به نسل های جوانتر بود.
مدیر عامل سازمان بازنشستگی، در مراسم پایانی این مسابقه، ضمن ابراز خرسندی از استقبال پرشور بازنشستگان از نخستین رالی خانوادگی بازنشستگان شهرداری خاطر نشان کرد: خوشبختانه سازمان بازنشستگی افتخار برگزاری نخستین مسابقه رالی را برای خانواده بازنشستگان شهر تهران را داشت که امیدواریم در سالهای آتی این مسابقات را با کیفیت بالاتری برگزار کنیم؛ ضمن آنکه مفتخریم که بازنشستگان شهرداری تهران به عنوان شهروندان نمونه، به دعوت دکتر قالیباف، شهردار محترم تهران برای رسیدن به آسمای آبی و زمینی پاک لبیک گفته اند و با حضور در این مسابقه و اجرای دقیق قوانین راهنمایی و رانندگی و خط سفید، برای رسیدن به این مهم، تلاش می کنند.
در این جشن همچنین به ده نفر برتر که کمترین نمره منفی را در کارنامه رانندگی خود داشتند، با اهدای لوح تقدیر و جوایز نفیس تقدیر به عمل آمد.

عباس عباس زادگان

بخش ورزشی تبیان