تبیان، دستیار زندگی
فرمانده گردان تخریب لشکر 7 ولیعصر استان خوزستان در دفاع مقدس گفت: قرار است دی ماه امسال گردهمایی تخریبچیان سراسر کشور در خوزستان برگزار شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تخریبچیان گرد هم می‌آیند


فرمانده گردان تخریب لشکر 7 ولیعصر استان خوزستان در دفاع مقدس گفت: قرار است دی‌ماه امسال گردهمایی تخریبچیان سراسر کشور در خوزستان برگزار شود.

علیرضا خیاط ویس فرزند

سردار علیرضا آمون با اعلام این خبر توضیح داد: گردهمایی رزمندگان تخریبچی سراسر کشور به مدت دو روز در دی‌ماه امسال در شهر اهواز برگزار خواهد شد. یکی از برنامه‌های این مراسم اجرای یک مانور به یاد شهید علیرضا خیاط ویس، فرم‌اند تخریب «قرارگاه کربلا» است که به‌وسیله مواد منفجره ایمن، نور، صدا و اجرای نمایشی توسط هنرمندان برگزار خواهد شد.


وی خاطرنشان کرد: قرار است برای پاسداشت رزمندگان تخریبچی چند کتاب نیز به چاپ برسد و جلد دوم کتاب «فرماندهان ورودممنوع» نیز در حال نگارش است.
علیرضا خیاط ویس فرزند عباس سال ۱۳۴۰ در «ویس» از توابع شهرستان باوی در استان خوزستان متولد شد. او فقط یک سال داشت که مادرش را از دست داد و خواهرش سرپرستی علیرضا را بر عهده گرفت. او با همه سختی‌ها و مشکلاتی که داشت توانست دیپلم بگیرد.
علاقه‌اش به امور تخریب و خنثی‌سازی بمب و مین و انجام یک سلسله عملیات انفجاری باعث شد در این تخصص، تبحر پیدا کند و به آموزش تخریب و خنثی‌سازی بمب و مین در اهواز و سپس پادگان‌های سراسر استان بپردازد. با شروع جنگ تحمیلی در جبهه‌های مختلف جنوب و غرب کشور حضور یافت و در عملیات مختلفی ازجمله «فتح‌المبین»، «طریق‌القدس» و «بیت‌المقدس» شرکت کرد.

مهارت، شجاعت و لیاقتش در امور تخریب او را به سمت‌های مختلفی در جبهه رساند که آخرین آن فرماندهی تخریب «قرارگاه کربلا» بود

مهارت، شجاعت و لیاقتش در امور تخریب او را به سمت‌های مختلفی در جبهه رساند که آخرین آن فرماندهی تخریب «قرارگاه کربلا» بود. سرانجام این فرمانده دلاور براثر اصابت ترکش راکت هواپیما به سرش در منطقه عملیاتی «بدر» در شرق دجله، روز 26 اسفندماه سال 1363 درحالی‌که سوار بر موتورسیکلت در حال انجام‌وظیفه بود، به شهادت رسید و پیکر پاکش پس از تشییعی باشکوه توسط مردم اهواز و روستاهای اطراف در گلزار شهدای اهواز به خاک سپرده شد.

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منبع: خبرگزاری ایسنا