تبیان، دستیار زندگی
بازی تیم ملی با ترکمنستان، اگر حتی قرار بود هزاران نفر را به استادیوم بیاورد، نمی تواند بیشتر از 32 هزار نفر طرفدار داشته باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فوتبال ایران در چالشی عجیب


بازی تیم ملی با ترکمنستان، اگر حتی قرار بود هزاران نفر را به استادیوم بیاورد، نمی تواند بیشتر از 32 هزار نفر طرفدار داشته باشد.

فوتبال

سرانجام ای اف سی در مسیر استانداردسازی ورزشگاه های فوتبال آسیا اعلام کرد، از این پس به هیچ تیمی اجازه نمی دهد تا در بازی های آسیایی طرفدارانش را روی سکوهای سیمانی ورزشگاه ها بنشاند. طرحی که اگرچه به دلیل آسیایی نبودن استقلال و پرسپولیس از امسال برای این تیم ها مشکل ساز نمی شود، اما می تواند تیم ملی را از داشتن هوادار محروم کند. اینکه با قانون جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا، هیچ تیمی نمی تواند طرفدارانش را روی سکوهای سیمانی ورزشگاه ها بنشاند و این اتفاق دو پیامد به همراه دارد. اینکه از حالا تا زمان بازسازی دوباره ورزشگاه آزادی و نصب صندلی های طبقه بالایی، این تیم نمی تواند از طبقه دوم استادیوم استفاده کند و باید تمام امید تیم به همین 32 هزار صندلی طبقه اول باشد. صندلی هایی که مدت هاست مردم فکر می کنند عددشان 50 هزارتایی می شود.

مهدی تاج با تائید این خبر می گوید: «بله این تصمیم ای اف سی است که در استاندارد آسیایی هیچ تیمی نمی تواند از ورزشگاه با سکوی سیمانی استفاده کند و این شامل بازی های تیم ملی ما هم می شود. »

سرانجام ای اف سی در مسیر استانداردسازی ورزشگاه های فوتبال آسیا اعلام کرد، از این پس به هیچ تیمی اجازه نمی دهد تا در بازی های آسیایی طرفدارانش را روی سکوهای سیمانی ورزشگاه ها بنشاند

این تصمیم یعنی چالشی اساسی برای فوتبال ملی ایران. اینکه بدون شک با توجه به شرایط بد مالی فدراسیون فوتبال و بدتر از آن وزارت ورزش، در حال حاضر امکان هزینه ای میلیاردی برای بازسازی ورزشگاه آزادی نیست را همه می دانند و کفاشیان هم اصلا تصمیمی برای این کار ندارد و اعتقاد دارد بازی های ملی را در همان طبقه اول آزادی می توان برگزار کرد. این یعنی تیم ملی از این پس فقط با 32 هزار نفر به مصاف حریفانش می رود و این یعنی یک زنگ خطر برای فوتبالی که بخش عمده ای از اتکایش به فوتبال را با هواداران پرشورش دارد.

بخش ورزشی تبیان

منبع : خبرانلاین