تبیان، دستیار زندگی
آرسنال و چلسی فردا یکشنبه در ورزشگاه ومبلی لندن در دیدار جام خیریه به مصاف هم می روند، دیداری که به گفته آرسن ونگر، دیداری دوستانه نیست اما ژوزه مورینیو هم شکست تیمش در این بازی را فاجعه بار نمی داند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آرسنال - چلسی؛ جنگ لندنی‎ها در ومبلی


آرسنال و چلسی فردا یکشنبه در ورزشگاه ومبلی لندن در دیدار جام خیریه به مصاف هم می‌روند، دیداری که به گفته آرسن ونگر، دیداری دوستانه نیست اما ژوزه مورینیو هم شکست تیمش در این بازی را فاجعه بار نمی‌داند.


آرسنال و چلسی

چلسی به عنوان قهرمان رقابتهای لیگ برتر و آرسنال به عنوان قهرمان جام حذفی فوتبال انگلستان فردا با یکدیگر مسابقه جام خیریه را برگزار می‎کنند.

این نود و سومین بازی خیریه تاریخ رقابتهای فوتبال انگلستان محسوب می‎شود و به انتظار برای آغاز رقابتهای فصل جدید لیگ برتر پایان می‎دهد. این بازی از آن جهت می‎تواند مهم‌تر باشد که دو تیم در ماه سپتامبر در ورزشگاه استمفوردبریج در چارچوب رقابتهای لیگ برتر به مصاف هم خواهند رفت و تیم پیروز این دیدار به لحاظ روانی از موقعیت بهتری برخوردار خواهد شد.

البته موارد دیگری هم وجود دارد که به حساسیت این بازی دامن می‎زند. جنگ لفظی همیشگی مورینیو و ونگر و البته رکورد مربی پرتغالی که ۱۳ بازی می‎شود به رقیب فرانسوی خود نباخته است که هفت بازی هم با پیروزی همراه بوده است.

البته حضور پتر چک درون دروازه آرسنال به جذابیت‎های این بازی خواهد افزود. این برای نخستین بار است که دروازه‎بان اهل جمهوری چک مقابل چلسی به میدان می‎رود.

آرسنال فصل آماده‎سازی متقاعدکننده‎تری نسبت به چلسی داشته و به عنوان مثال در یک بازی تدارکاتی موفق شده لیون، نایب قهرمان لیگ فرانسه، را با شش گل آن هم با شش گلزن متفاوت شکست دهد. البته چلسی هم با بارسلونا به تساوی ۲ بر ۲ رسیده و قهرمان اروپا را در ضربات پنالتی شکست داده که به لحاظ کیفی حریف به مراتب قدرتمندتری محسوب می‎شود.

دیه‎گو کاستا، مهاجم اسپانیایی چلسی، که نقش پررنگی در قهرمانی فصل گذشته این تیم داشت، احتمال دارد به این بازی نرسد که این خبر خوبی برای توپچی‎های لندن خواهد بود.

آرسنال ۴۰۷ دقیقه می‎شود که به چلسی مورینیو گل نزده است. این دو تیم در ماه مه ۲۰۰۷ با هم مساوی کردند که این نتیجه در نهایت منجر به قهرمانی منچستریونایتد شد

آرسن ونگر در هفت بازی قبلی جام خیریه، در پنج بازی پیروز از میدان خارج شده است. این تیم تنها یک بار با چلسی در جام خیریه بازی کرده که به سال ۲۰۰۵ بازمی‎گردد که در آن بازی با نتیجه ۲ بر یک شکست خورده است.

آرسنال ۴۰۷ دقیقه می‎شود که به چلسی مورینیو گل نزده است. این دو تیم در ماه مه ۲۰۰۷ با هم مساوی کردند که این نتیجه در نهایت منجر به قهرمانی منچستریونایتد شد.

در این بازی جای دیدیه دروگبا هم خالی است که با ۱۵ گل برترین گلزن دیدارهای دربی محسوب می‎شود.

ونگر در خصوص این بازی گفته که نباید آن را دوستانه تلقی کرد. وی گفت: این بازی، دوستانه نیست و جزوی از بازی‎های ما محسوب می‎شود. چه نتیجه مثبت باشد و چه منفی، ما باید تمرکز خود را بر روی بازی‎های آینده حفظ کنیم.

مورینیو هم در خصوص دیدار خیریه گفته است: در فوتبال، شما باید آماده هر چیزی باشید. برد، باخت و تساوی. پیروزی مقابل آرسنال هرگز مرا از خود بیخود نکرده که حالا با شکست مقابل این تیم برایم فاجعه رقم بخورد. من همیشه به آرسنال به عنوان تیمی خوب که می‎تواند قهرمان لیگ برتر شود نگاه کرده‌ام.

بخش ورزشی تبیان

منبع : مهر