تبیان، دستیار زندگی
صدرنشینی استقلال و شهباززاده، از دست دادن ۲ امتیاز خانگی توسط پرسپولیس و فولاد، برد ملوان در روز سکونشینی قلعه نویی، ناکامی خانگی صبا و سایپا و شکست ذوب آهن مهمترین اتفاقات هفته نخست لیگ پانزدهم بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

صدرنشینی استقلال، توقف پرسپولیس


صدرنشینی استقلال و شهباززاده، از دست دادن ۲ امتیاز خانگی توسط پرسپولیس و فولاد، برد ملوان در روز سکونشینی قلعه‌نویی، ناکامی خانگی صبا و سایپا و شکست ذوب‌آهن مهمترین اتفاقات هفته نخست لیگ پانزدهم بود.


استقلال

هفته نخست از پانزدهمین دوره رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور طی روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته با برگزاری هشت بازی پیگیری شد که تنها ۳ مسابقه برنده داشت و ۵ دیدار با تساوی به پایان رسید.

این مسابقات با دیدار سیاه‌جامگان و استقلال تهران در مشهد بصورت رسمی آغاز شد که آبی‌پوشان تهران با درخشش سجاد شهباززاده با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسیدند و ۳ امتیاز ارزشمند را در گام نخست بدست آوردند.

سپس سپاهان اصفهان در ورزشگاه خانگی میزبان استقلال خوزستان بود که با تک گل مهدی شریفی برابر میهمانش به برتری دست یافت تا قهرمان لیگ چهاردهم، فصل جاری مسابقات را با برد آغاز کند. در قم اما تیم صبا با هدایت علی دایی نتوانست برابر تیم تازه وارد استقلال اهواز نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل بدست آورد و ۲ امتیاز خانگی را از دست داد.

همچنین در ورزشگاه دستگردی دیدار سایپا تهران با گسترش فولادتبریز درحالی با تساوی بدون گل به پایان رسید که در دقیقه  ۸۶ این بازی برق ورزشگاه به مدت ۳۰ دقیقه قطع شد. در این بازی جواد نکونام کاپیتان پیشین تیم ملی و بازیکن جدید سایپا فرصت حضور در میدان را بدست نیاورد.

سایپا و گسترش فولاد

تصویری از رفتن برق ورزشگاه دستگردی در جریان بازی سایپا با گسترش فولاد

روز دوم از رقابتهای هفته نخست لیگ پانزدهم، با رویارویی تیم‌های تراکتورسازی و نفت تهران در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز آغاز شد. مسابقه‌ای که یادآور فینال پرحاشیه لیگ چهاردهم بود و بازهم دو تیم به تساوی رضایت دادند. تنها اتفاق این بازی مصدومیت سعید لطفی مدافع تیم فوتبال نفت تهران بود.

سپس دو تیم ملوان و ذوب‌آهن اصفهان در روزی‌که امیر قلعه‌نویی به دلیل نداشتن کارت مربیگری سکونشین بود، در ورزشگاه تختی بندرانزلی برابر همدیگر به میدان رفتند. هر دو تیم در جریان بازی فرصت رسیدن به گل برتری را داشتن که در نهایت این ملوانی‌ها بودند که با تیزهوشی آرش افشین با یک گل مقابل میهمان خود به پیروزی دست یافتند. افشین توپ برگشتی پنالتی را به گل تبدیل کرد تا ملوان بدون قلعه‌نویی بتواند قهرمان فصل گذشته جام حذفی ایران را شکست دهد. این آخرین برد در هفته نخست لیگ پانزدهم بود.

در ادامه این بازی‌ها، پرسپولیس در خانه ابتدا با گل علی علیپور از میهمانش پدیده مشهد پیش افتاد اما در کمتر از ۲ دقیقه و روی اشتباه مدافعان خود، ۲ گل دریافت کرد تا کارش سخت‌تر شود. هرچند هادی نوروزی کاپیتان سرخپوشان در دقایق پایانی نیمه نخست بازی را به تساوی کشاند اما شاگردان برانکو در نیمه دوم نتوانستند انتظارات را برآورده کنند تا در نخستین گام، ۲ امتیاز حساس را از دست بدهند.

در اهواز هم فولادخوزستان برابر تیم راه‌آهن تهران که با رای کمیته استیناف به مسابقات لیگ برتر بازگشت، شکست ۲ بر صفر را در ۱۰ دقیقه پایانی با تساوی ۲ بر ۲ عوض کرد تا حداقل خوشحال باشد که لیگ را با باخت خانگی آغاز نکرده است.

در پایان دیدارهای هفته نخست، استقلال به لطف گل زده بیشتر نسبت به سپاهان اصفهان و ملوان صدرنشین لیگ شد و سجاد شهباززاده هم به خاطر ۲ گلی که در بازی با سیاه‌جامگان به ثمر رساند، در صدر جدول آقای گل ایستاد.

در ادامه این بازی‌ها، پرسپولیس در خانه ابتدا با گل علی علیپور از میهمانش پدیده مشهد پیش افتاد اما در کمتر از ۲ دقیقه و روی اشتباه مدافعان خود، ۲ گل دریافت کرد تا کارش سخت‌تر شود. هرچند هادی نوروزی کاپیتان سرخپوشان در دقایق پایانی نیمه نخست بازی را به تساوی کشاند اما شاگردان برانکو در نیمه دوم نتوانستند انتظارات را برآورده کنند تا در نخستین گام، ۲ امتیاز حساس را از دست بدهند

نتایج کامل دیدارهای هفته نخست لیگ پانزدهم به شرح زیر است:
* سیاه جامگان مشهد یک - استقلال تهران ۲
گل‌ها: علیرضا نقی‌زاده (۶۳) برای سیاه‌جامگان - سجاد شهباززاده (۳۷ و ۷۸) برای استقلال

* صبای قم صفر - استقلال اهواز صفر

* سپاهان اصفهان یک - استقلال خوزستان صفر
گل: مهدی شریفی (۶۵) برای سپاهان

* سایپا تهران صفر - گسترش فولاد تبریز صفر

* ملوان بندرانزلی یک - ذوب‌آهن اصفهان صفر
گل‌: آرش افشین (۱۶) برای ملوان

* تراکتورسازی تبریز صفر - نفت تهران صفر

* پرسپولیس ۲ - پدیده مشهد ۲
گل‌ها: علی علیپور (۷) و هادی نوروزی (۳۸) برای پرسپولیس - یونس شاکری (۱۵) و حسین بادامکی (۱۷) برای پدیده

* فولاد خوزستان ۲ - راه‌آهن تهران ۲
گل‌ها: ماتیاس چاگو (۸۴) و مهدی بدرلو (۸۷) برای فولاد - میلاد محمدی (۵۲) و سیدامین منوچهری (۶۱) برای راه‌آهن

جدول آقای گل:
۲ گل:
سجاد شهباززاده (استقلال)

یک گل:
علی علیپور و هادی نوروزی (پرسپولیس)، یونس شاکری و حسین بادامکی (پدیده)، ماتیاس چاگو  و مهدی بدرلو (فولاد)، میلاد محمدی و سیدامین منوچهری (راه‌آهن)، علیرضا نقی‌زاده (سیاه‌جامگان)، مهدی شریفی (سپاهان) و آرش افشین (ملوان)

بخش ورزشی تبیان

منبع : مهر

ردیفتیمبازیبردمساویباختزدهخوردهتفاضلامتیاز
1استقلال تهران2200413+6
2سپاهان اصفهان2200202+6
3تراکتورسازی تبریز2110312+4
4سایپا البرز2110202+4
5استقلال اهواز21101104
6استقلال صنعتی21012203
7ملوان انزلی2101121-3
8پدیده مشهد20203302
9فولاد خوزستان20203302
10صبای قم20201102
11نفت تهران20201102
12پرسپولیس تهران2011341-1
13راه آهن2011242-1
14گسترش فولاد2011132-1
15سیاه جامگان مشهد2002132-0
16ذوب آهن اصفهان2002022-0