تبیان، دستیار زندگی
سناتور دموکرات کمیته روابط خارجی سنا برخی از بخش های توافق هسته ای ایران را نگران کننده خواند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سناتور دموکرات: بخش‌هایی از توافق هسته‌ای نگران‌کننده است


سناتور دموکرات کمیته روابط خارجی سنا برخی از بخش‌های توافق هسته‌ای ایران را نگران‌کننده خواند.

جان کری

به نقل از هیل، الیوت انگل، سناتور  دموکرات کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان در مخالفت با توافق هسته‌ای ایران به جمع جمهوریخواهان پیوست. وی اعلام کرد که نگران بخش‌هایی از توافق است.

الیوت دراین باره گفت: واقعیت این است که پس از 15 سال ایران یک کشور در آستانه هسته‌ای شدن است که به این معنی است توانایی تولید اورانیوم با غنای بالا و در سطح تسلیحاتی را دارد. دوستان ما در اسرائیل به درستی نگران هستند.

انگل با تاکید بر اینکه کنگره باید از زمان 60 روزه خود برای بازبینی توافق استفاده کند گفت: همانطور که به بازبینی توافق ادامه می‌دهم مواردی است که از نظر من مشکل‌ساز هستند.

انگل در گفتگو با سی ان ان نیز موضوع مهلت 24روزه ایران برای صدور مجوز بازرسی از مراکز مشکوک و نیز برخی از سیاست ها در منطقه را مایه نگرانی دانست.

وی در ادامه گفت: ایران همچنان شهروندان ما را زندانی کرده و ما با آنان توافق می کنیم و این تاسف‌آور است.

الیوت سناتور دموکرات   گفت: واقعیت این است که پس از 15 سال ایران یک کشور در آستانه هسته‌ای شدن است که به این معنی است توانایی تولید اورانیوم با غنای بالا و در سطح تسلیحاتی را دارد. دوستان ما در اسرائیل به درستی نگران هستند.

نماینده دمکرات و عضو کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت ایران همچنان بر ادامه شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل اصرار دارد و این برای ما قابل قبول نیست.

این اظهارات درحالی مطرح شده است که جان کری، وزیر خارجه آمریکا امروز به همراه ارنست مونیز، وزیر انرژی این کشور برای قانع کردن نمایندگان آمریکایی در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان حاضر شده و طی چندین ساعت به سوالات تعداد زیادی از آنها پاسخ دادند.

بخش سیاست تبیان

منبع : تسنیم