تبیان، دستیار زندگی
مدیرعامل باشگاه راه آهن اعلام کرد که این باشگاه کاملا خصوصی بوده و با برنامه ای که دارد می تواند به الگویی در بخش باشگاهداری خصوصی در ایران تبدیل شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برنامه بلند مدت داریم


مراسم معارفه مسئولان باشگاه راه‌آهن با حضور مسئولان این تیم آغاز شد.


رحیمی

در این جلسه جلال احمدی مالک باشگاه، سردار طلایی ریس هیات مدیره، علیرضا رحیمی مدیرعامل، و فرهاد کاظمی، رضا شاهرودی، مرتضی کرمانی مقام، محمدرضا مهدوی و وحید قلیچ اعضای کادر فنی راه‌آهن حضور داشتند.

این جلسه معارفه با یک ساعت تاخیر از ساعت ۱۹ در سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

در این نشست پس از اجرای مراسمی طنز توسط سامان گوران کیکی که توسط مالکان جدید تهیه شده بود به وسیله بازیکنان بریده شد.

علیرضا رحیمی در نشست خبری باشگاه راه آهن که سه شنبه شب در مرکز همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق گفت: با برنامه ریزی که انجام دادیم باشگاهی صد درصد خصوصی را  تشکیل خواهیم داد که در قبل و بعد از انقلاب چنین باشگاهی در ایران فعالیت نکرده است.

وی با بیان اینکه در دنیا پایه و اساس ورزش ها، باشگاه‌ها هستند و نفرات از این طریق به تیم ملی می رسند، ادامه داد: ما تعریف جامعی از باشگاه در ایران نداریم و امیدوارم به زودی نمایندگان مجلس به این موضوع ورود کرده و تکلیف باشگاه‌ها را مشخص کنند.

رحیمی با بیان اینکه این باشگاه در مقطع فعلی نیاز به کمک دارد، ادامه داد: شکست باشگاه راه آهن و هیئت مدیره فعلی یعنی شکست خصوصی سازی در ایران اما اگر این بخش خصوصی که برای حمایت از راه آهن به میدان آمده به خوبی کارش را پیش ببرد الگو و تشویقی برای سایر بخش‌های خصوصی جهت ورود به فوتبال خواهد بود.

مدیرعامل باشگاه راه آهن با تشکر از سردار طلایی به خاطر حمایت هایی که از این باشگاه انجام داده، افزود: وقتی سردار کنارمان باشد خیالمان راحت است و تلاش می کنیم به اهدافمان برسیم. ما نیامده یک سال تیمداری کرده و برویم بلکه طراحی ما نتیجه گیری در درازمدت است و می خواهیم باشگاهی با برنامه ریزی ۱۰، ۱۵ و ۲۰ ساله داشته باشیم.

رحیمی در مورد بدهی های این باشگاه و احتمال حضور نیافتن در لیگ نیز اینگونه واکنش نشان داد: ما فهرستی شامل کسانی که از باشگاه طلب داریم را تهیه کرده ایم و قرار شده این بدهی ها توسط دادستانی پرداخت شود. قطعا بخشی از قرارداد بازیکنان را هم طی روزهای آینده پرداخت می کنیم تا آنها با روحیه مضاعف خود را آماده حضور در لیگ برتر کنند.

وی اضافه کرد: درگام نخست سعی می کنیم با استفاده از بهترین کارشناسان طرح جامعی را برای باشگاه برنامه ریزی کنیم تا کارها به صورت اصولی پیش برود. امیدوارم بتوانیم در آینده با اقداماتی که انجام می‌دهیم به یک الگو تبدیل شویم.

رحیمی در خصوص فعالیت این باشگاه در بخش های پایه نیز اینگونه توضیح داد: ما تنها ۲، ۳ روز فرصت برای بستن تیم داشتیم اما باشگاهی می تواند موفق شود که از تولیدات خودش به نحو احسن استفاده کند. ما هدفمان کارهای موقتی نیست و برای تولید ورزشکار سرمایه گذاری کلانی در بخش پایه خواهیم داشت.

وی در مورد بدهی های این باشگاه و احتمال حضور نیافتن در لیگ نیز اینگونه واکنش نشان داد: ما  فهرستی شامل کسانی که از باشگاه طلب داریم را تهیه کرده ایم و قرار شده این بدهی ها توسط دادستانی پرداخت شود. قطعا بخشی از قرارداد بازیکنان را هم طی روزهای آینده پرداخت می کنیم تا آنها با روحیه مضاعف خود را آماده حضور در لیگ برتر کنند.

مدیرعامل باشگاه راه آهن در پایان با بیان اینکه برای موفقیت از بهترین باشگاه‌های دنیا الگوبرداری خواهد کرد گفت: مطمئنا با حمایت اسپانسر و تلاش همه اعضای باشگاه می توانیم یک باشگاه خصوصی و حرفه ای را راه اندازی کرده تا در آینده به عنوان الگویی در بخش باشگاهداری خصوصی خود را مطرح کنیم و دولت هم با نگاه به ما توجه بیشتری به بخش خصوصی کند.


بخش ورزشی تبیان

منبع: باشگاه راه آهن