تبیان، دستیار زندگی
در پی توافق ایران و غرب رژیم صهیونیستی در حال گرفتن بسته غرامت از آمریکا در قالب جنگنده های پیشرفته F35 است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بسته غرامتی آمریکا به رژیم صهیونیستی؛ F35 در راه تل آویو


در پی توافق ایران و غرب رژیم صهیونیستی در حال گرفتن بسته غرامت از آمریکا در قالب جنگنده های پیشرفته F35 است.

جنگنده

اشتون کارتر وزیر دفاع ایالات متحده در سفری به سرزمین‌های اشغالی با وزیر دفاع رژیم صهیونیستی دیدار کرد. پیش از این دیدار طرفین به شمال سرزمین‌های اشغالی رفته و از مرز لبنان بازدید کردند.
بسته غرامتی آمریکا به رژیم صهیونیستی؛ F35 در راه تل آویو

کارتر در این بازدید اظهار داشت که حمایت تهران از حزب الله سبب آن خواهد شد که ایالات متحده به حمایت از اسرائیل در مقابل نفوذ ایران در منطقه ادامه دهد.

دیدار وزیر دفاع آمریکا و رژیم صهیونیستی در شرایطی اتفاق افتاد که پس از اعلام توافق ایران و طرف های غربی، نتانیاهو اعتراضات گسترده‌ای را به سیاست های آمریکا در قبال ایران داشت. حتی اعلام پرداخت غرامت آمریکا به رژیم صهیونیستی نیز نتوانست سبب آرام شدن افراط گرایان صهیونیستی شود. نظریه پردازان اسرائیلی معتقدند جنگ و تهدید سبب فرار مهاجران یهودی و آسیب دیدن این رژیم خواهد شد. وزیر دفاع آمریکا تلاش دارد تا با اطمینان دادن به مقامات صهیونیستی، مانع از ماجراجویی های اسرائیل در منطقه شود.

محمدحسن قدیری‌ابیانه کارشناس عالی امور استراتژی و سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا  پیرامون این موضوع اظهار داشت: کاخ سفید همیشه توسط صهیونیست‌ها تحت فشار بوده و  موفق هم شده است. صهیونیست‌ها در دو حزب جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها نفوذ لازم را دارند.

وی ادامه داد:  در زمان جان اف. کندی( مطابق اسناد افشا شده ) وقتی تلاش اسرائیل برای دستیابی به سلاح اتمی صورت گرفت، کندی معتقد بود  آمریکا نباید اجازه دهد اسرائیل اتمی شود و اگر صهیونیست ها این کار را بکنند، کمک‌های ایالات متحده  به اسرائیل متوقف شود. در آن زمان رژیم صهیونیستی در مقابل عدم پیگیری سلاح هسته ای از آمریکا خواستار تسلیحات بیشتر شد که آمریکا نیز با آن موافقت کرد. البته در نهایت جان اف. کندی توسط یک صهیونیست ترور شد.

آمریکا از تجاوزات اسرائیل در منطقه حمایت کرده اما از ماجراجویی‌ اسرائیل علیه ایران ممانعت می کند که آن نیز به دلیل حمایت از ایران نیست بلکه ایالات متحده معتقد است ایران توانایی نابودی اسرائیل را دارد. در مقابل آمریکا می‌داند اگر به نفع اسرائیل وارد جنگ با ایران شود، شکست خواهد خورد.

این استراتژیست در مورد بسته غرامت آمریکا به اسرائیل گفت: حمایت‌های سیاسی و نظامی آمریکا از اسرائیل هیچگاه متوقف نمی شود. اسرائیلی‌ها مایل به دریافت این بسته هستند اما چانه زنی آنها  برای گرفتن امتیازات و تسلیحات بیشتر است.

وی در ادامه افزود: آمریکا از تجاوزات اسرائیل در منطقه حمایت کرده اما از ماجراجویی‌ اسرائیل علیه ایران ممانعت می کند که آن نیز به دلیل حمایت از ایران نیست بلکه ایالات متحده معتقد است ایران توانایی نابودی اسرائیل را دارد. در مقابل آمریکا می‌داند اگر به نفع اسرائیل وارد جنگ با ایران شود، شکست خواهد خورد.

قدیری ابیانه اظهار داشت: این رژیم در مقابل جنگ بسیار آسیب پذیر است زیرا ایجاد رعب و وحشت سبب بازگشت مهاجران یهودی به کشورهای اصلی خود خواهد شد. CIA و پنتاگون سال ها قبل پیش بینی کرده‌اند که در سال 2025 اسرائیل به دلیل مهاجرت معکوس مضمحل خواهد شد.

گفتنی است رژیم صهیونیستی بعد از توافق صورت گرفته بین ایران و طرف های غربی در تلاش است به هر  طریقی مانع اجرا شدن آن گردد. این رژیم به دلیل ماهیت تجاوزگرانه خود در تلاش است با اعلام مخالفت های ساختگی، طرف غربی را مجاب به دادن امتیازات بیشتر کند.

نتانیاهو  طی سخنانی پذیرش کمک‌های مالی و نظامی ( بسته غرامت) از طرف آمریکا را رد کرد اما وزیر دفاع آمریکا از اعطای هواپیماهای پیشرفته و  استراتژیک F35 به رژیم صهیونیستی در آینده ای نزدیک خبر داد و بعید به نظر می رسد که با توجه به دیدار مقامات ارشد نظامی دو کشور و اعطای جنگنده های پیشرفته، این رژیم از دریافت این هدیه امتناع کند.

همچنین جنگنده های F35 جزء تسلیحات راهبردی ایالات متحده است که در صورت واگذاری به صهیونیست ها،  اسرائیل به اولین رژیم خارجی تبدیل می شود که دارای این جنگنده است.

بخش سیاست تبیان


منبع : باشگاه خبرنگاران