تبیان، دستیار زندگی
وزیر خارجه ایتالیا به همراه وزیر اقتصاد این کشور هفته آینده به تهران سفر می کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دو وزیر ایتالیایی در راه تهران


 وزیر خارجه ایتالیا به همراه وزیر اقتصاد این کشور هفته آینده به تهران سفر می‌کنند.

ایتالیا

پائولو جنتیلونی وزیر امور خارجه ایتالیا به همراه فدریکا گوئیدی وزیر توسعه اقتصادی اواسط هفته آینده ( سه شنبه ) به مدت دو روز به تهران سفر خواهند کرد.

قرار است در این سفر این دو مقام عالیرتبه ایتالیایی که در صدر هیأتی بلندپایه به تهران خواهند آمد با مسئولان سیاسی و اقتصادی کشورمان دیدار و گفت‌و گو کنند.

پائولو جنتیلونی، وزیر خارجه ایتالیا اخیرا در گفت‌وگو با روزنامه 'کوریره دلاسرا' اظهار داشت: توافق با ایران مثبت است.

وی با تاکید بر پتانسیل اقتصادی ناشی از توافق برای شرکتهای ایتالیایی افزود: ایران یک کشور بزرگ با بازاری بزرگ و جامعه ای در حال باز شدن، نه تا چند سال دیگر بلکه تا چند ماه دیگر و پس از لغو تحریمها است و این کشور برای شرکتهای ما فرصتی از دست ندادنی است. برای ایران، پیام این است که ایتالیا از دهه ها قبل شریک قابل اعتماد و استوار است.

او همچنین روز گذشته در یک نشست خبری گفت : ایتالیا تمام تلاش خود را برای اجرای توافق هسته ای ایران انجام می دهد.

وزیر خارجه ایتالیا در این نشست با قدردانی از فدریکا موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا به خاطر نقشی که در مذاکرات هسته ای داشت، افزود: توافق هسته ای تاثیرات مثبتی برای ایران و برای همه ما به دنبال خواهد داشت و کمکی که موگرینی در این مذاکرات کرد، افتخاری برای ایتالیا و اتحادیه اروپا محسوب می شود.

پائولو جنتیلونی، وزیر خارجه ایتالیا اظهار داشت: ایران یک کشور بزرگ با بازاری بزرگ و جامعه ای در حال باز شدن، نه تا چند سال دیگر بلکه تا چند ماه دیگر و پس از لغو تحریمها است و این کشور برای شرکتهای ما فرصتی از دست ندادنی است.

بر اساس این گزارش، عصر امروز نیز فدریکا موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تهران با محمدجواد ظریف دیدار خواهد داشت و لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه نیز فردا برای سفری یکروزه به تهران خواهد آمد.

هفته گذشته نیز یک هیأت اقتصادی به ریاست معاون صدراعظم آلمان به تهران آمد و در جریان این سفر با تعدادی از مقامات سیاسی و اقتصادی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

بعد از توافق وین شاهد افزایش تمایل کشورهای اروپایی جهت سفر به ایران و گسترش تعاملات سیاسی و اقتصادی خود با کشورمان هستیم که این نشانه ظرفیت ایران و نیاز غرب به تهران می‌باشد.

بخش سیاست تبیان

منبع : ایسنا