تبیان، دستیار زندگی
آیا دشواری های زندگی شما را کلافه کرده است ؟آیا نیاز به خوشگذرانی شاد و پر هیجان دارید؟کافی است برای رزرو بلیط با این شماره تماس بگیرید و در دیسکو زنانه ما شرکت کنید!!!
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رقاصه های شبانه با دیسکوهای زنانه

آیا دشواری های زندگی شما را کلافه کرده است ؟آیا نیاز به خوشگذرانی شاد و پر هیجان دارید؟کافی است برای رزرو بلیط با این شماره تماس بگیرید و در دیسکو زنانه ما شرکت کنید!!!

هدی سادات پاکنهاد - بخش اجتماعی تبیان
دیسکو ، پارتی

روزهای گرم و طولانی تابستان فرصت مناسبی است برای خوشگذرانی و تفریح جوانان امروزی. جوانانی که کمی متفاوت تر از جوانان قبل شده اند . شاید این روزها دشواری های زندگی و مشکلات پیش روی جوانان و آپارتمان های تنگ و تاریک و آلودگی هوا و دیگر مسائل پیش رو، جوانان را به سمتی کشانده که دیگر تفریح را در مهمانی های خانوادگی و پارک و دور هم بودن خلاصه نمی کنند و تفریحی را تفریح می دانند که پر باشد از هیجان و شادی.
طبیعتا یکی از نیازهای اصلی جوانان تفریح است و این مساله ای نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت. در زمان های قدیم تفریح جوانان در بازی کردن با بچه های هم محلی و دید و بازدید از اقوام و رفتن به سینما خلاصه میشد اما طرز فکر جوانان امروزی روز به روز در حال تغییرات عجیب و خطرناکی است تا جایی که تفریحات آنها هم سبک و سیاق دیگری به خود گرفته است . تفریحاتی که شاید این روزها از کشیدن قلیان و اعتیاد به شبکه های اجتماعی و دوستی های خیابانی گذر کرده باشد و به دنبال تفریحات شادی با رقص و پایکوبی و اختلاط های غیر اخلاقی باشند .

در هر جامعه ای شادی یکی از مولفه های سنجش سلامت روانی آن اجتماع است اما تنها شادی مهم نیست بلکه آنچه حائز اهمیت است نحوه بروز شادی و تخلیه انرژی است. به تازگی با شادی های خیابانی از سوی جوانان روبرو شده ایم که با اعلام نتایج انتخابات ، پیروزی تیم ملی والیبال، به توافق رسیدن تیم مذاکره کننده هسته ای و.. به خیابان ها ریختند و به نوعی ابراز شادی کردند. این قبیل شادی ها ، شادی های دسته جمعی و خیابانی است که می تواند تاثیر مثبتی بر سلامت روانی جامعه داشته باشد  اما متاسفانه  این شادی ها به شادی های خیابانی ختم نمی شود و در گوشه و کنار این شهر اتفاقاتی در حال وقوع است که با شنیدن آنها گاهی تن آدم می لرزد.

چند وقت پیش بود که با آگهی عجیبی روبرو شدیم با این عنوان که برای اولین بار در ایران مجلس رقص و پایکوبی زنانه با رعایت شئونات اسلامی با پذیرایی عصرانه و شام همراه با دی جی خانم برگزار میشود

در همین ماه رمضان امسال بود که خبرهای تکان دهنده و عجیب و غریبی به گوش میرسید مانند برپایی استخرهای مختلط بارقص نور و پخش ترانه های آن سوی آبی و  تجمع جوانان معلوم الحال و رقص و پایکوبی متوازن جوانان در سانس های پایانی استخر ، برگزاری روزه خواری و آب بازی مختلط  در ماه رمضان ، تعطیلات عید فطر با رقص و پایکوبی و موسیقی زنده و ... تنها گوشه ای از  اتفاقاتی بود که درماه اخیر به چشم آمد.اتفاقاتی که در چارچوب ها و قالب های رسمی موجود نمی گنجد.شاید دیدن و شنیدن این صحنه ها و خبرها در نگاه اول برای یک جامعه ی اسلامی انزجار آور باشد اما گویا متاسفانه در حال حرکت به سمتی هستیم که با وجود دسترسی آسان به شبکه های مختلف اجتماعی و ماهواره ونبودن تفریحات سالم و شادی و نشاط برای جوانان و... باید هم شاهد اینگونه ابتذال های موجود در جامعه باشیم! به راستی آیا صرف اعتراض و نگرانی مسئولان برای اینگونه مسائل موجود در جامعه کاری را از پیش می برد؟! آیا مسئولان ذی ربط تا به حال برای جبران  خلاء تفریح و شادی جوانان کاری کرده اند؟تا چه حد شرایط را برای تفریح سالم و شادی و نشاط در جامعه  فراهم کرده اند؟
در جواب به این سوالات باید بگوییم بله! ظاهرا برای جبران خلاء تفریح و شادی جوانان اقدامات عجیب و غیر منتظره ای با مجوز قانونی در حال وقوع است که کمی سوال برانگیز شده است!.
چند وقت پیش بود که با آگهی عجیبی روبرو شدیم با این عنوان که برای اولین بار در ایران مجلس رقص و پایکوبی زنانه با رعایت شئونات اسلامی با پذیرایی عصرانه و شام همراه با دی جی خانم برگزار میشود لذا  اگر دشواری ها و مشکلات زندگی شما را کلافه کرده است و  نیاز به خوشگذرانی شاد و پر هیجان داریدکافی است با این شماره تماس بگیرید و در دیسکو زنانه ما شرکت کنید...
تا آنجا که به یاد داریم تاهمین  چند وقت پیش هم  برنامه های مهمانی رقص و شادی و پایکوبی با ممنوعیت از سوی اماکن و نهادهای ارشادی روبرو می شد و حتی گاهی با دستگیری از سوی نیروی انتظامی همراه بوداما مدتی است که برنامه ها تغییر کرده است! و با آگهی هایی روبرو میشویم با عنوان " دیسکو های زنانه با رعایت شئونات اسلامی"!
طرحی که برای برگزاری تفریح شاد و سالم جوانان جدیدا مد شده است و گویا مسئولین هم از این طرح بدشان نیامده است چرا که مورد توجه مسئولین محترم قرار گرفته و به برگزار کنندگان این طرح مجوز قانونی هم داده اند!با یک سرچ کامل می توانید به برگزار کنندگان این مجالس و دی جی های خانم برای مهمانی دست پیدا کنید. اگر با یکی از این مراکز تماس پیدا کنیدبدون هیچ ترس و واهمه ای  اطلاعات دقیقی را به شما می دهد. اطلاعاتی مبنی بر اینکه این برنامه ها کاملا قانونی است و با مجوز قانونی انجام می شود . مبلغی بالغ بر70 هزار تومان از بانوان گرفته میشود و این مراسم از ساعت 6 تا 11 شب همراه با پذیرایی عصرانه و شام   ادامه دارد . هنگام ورود بانوان به سالن دیسکو! موبایل از بانوان گرفته میشود تا کسی سوء استفاده نکند و در صورت سوء استفاده با آنها برخورد قانونی خواهد شد .در این دیسکو نه آقایی هست و نه نوشیدنی های غیر مجازی؛ تنها بانوان محترم با رقص و پایکوبی، شب شاد و به یاد ماندنی را تجربه می کنند!

این طرح مورد توجه مسئولین محترم قرار گرفته و به برگزار کنندگان این طرح مجوز قانونی هم داده اند!با یک سرچ کامل می توانید به برگزار کنندگان این مجالس و دی جی های خانم برای مهمانی دست پیدا کنید.

جالب اینجاست که می گویند  بخشی از هزینه های دریافتی  برای برگزاری این مراسم لهو و لعب را هم صرف امور خیریه شیر خوارگاه آمنه می کنیم!
به خوب و بد بودن این طرح کاری نداریم فقط سوالمان از حمایت کنندگان و برگزار کنندگان این طرح این است که واقعا در جامعه اسلامی که تفریح و شادی را در رقص و پایکوبی می دانند آیا می توانیم توقعی از جوانان آن جامعه داشته باشیم تا شئونات اسلامی را رعایت کنند  ؟!تا امروز دغدغه مان عدم نظارت مستمر و کافی نهادهای مسئول در برگزاری مراسمات مختلط  و تورهای گردشگری غیر اخلاقی بود و گویا راه چاره را در برگزاری دیسکو های زنانه دانستند اما ظاهرا دیگر امیدی به پیگیری مسئولانه ی نهادهای ذیربط هم نمی توانیم داشته باشیم. بعید نیست که در آینده نه چندان دور راه چاره را در چیزهای گسترده تر از دیسکوهای زنانه  همچون دیسکو های بچه گانه و مردانه و ... بدانند!
هرچند این طرح با وجود رعایت شئونات اسلامی مطابق خواسته های ما نیست چرا که به هرحال در آن آلات لهو و لعب وجود دارد و ما به دنبال برخورد چکشی با این طرح نیستیم و به سراغ ریشه های های مخرب آن هم نمی رویم  و  شاید این طرح به مزاج برخی خوش بیاید و این اقدام را طرحی روشنفکرانه برای جوانان بدانند اما آیا  برای رفع نیازهای  جوانان  و نوجوانان که دستور  اکید بزرگان دین ما و البته  نیازهایی متفاوت با نیازهای  سایر اقشار جامعه است  این طرح می تواند طرح مناسبی باشد؟!قطعا این عمل به خودی خود آسیب های بعدی را به دنبال خواهد داشت که به مرور زمان خود را نشان می دهد اما متاسفانه برخی با طرح و اقدامات کورکورانه دست به اجرای کارهایی ناپسند می زنند و تاسف بار تر اینکه مسئولان ما هم به جای چاره اندیشی در رفع اینگونه مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب از این اقدامات حمایت می کنند...