تبیان، دستیار زندگی
وزیر امور خارجه پیشین آمریکا ضمن حمایت از توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 گفت که اکنون اصلی ترین مسأله در خصوص این توافق اجرای آن است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حمایت کلینتون از توافق هسته‌ای


 وزیر امور خارجه پیشین آمریکا ضمن حمایت از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت که اکنون اصلی‌ترین مسأله در خصوص این توافق اجرای آن است.

امریکا-کلینتون

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا و نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2016 در این کشور روز شنبه در یک سخنرانی انتخاباتی حمایت خود از توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 را که در 14 ژوئیه در وین حاصل شد اعلام کرد.

وی در ادامه با تکرار این ادعا که ایران در فعالیت های هسته ای اش به دنبال سلاح بوده است، بیان کرد: کلید این توافق اجرای آن است. من به ایرانی ها اعتماد ندارم، هیچ کس نباید به آنها اعتماد کند اما این یک توافق واقع بینانه است که بر برنامه هسته ای تسلیحاتی آنها سرپوش می گذارد.

این نامزد انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا با بیان این که ایران تهدیدی علیه اسرائیل است، گفت: زمانی که رئیس جمهور شوم قطعاً به این موضوع توجه خواهم کرد. باید به این مسأله توجه شود، هرچند که ما با ایران به یک توافق دست یافته ایم و این یک توافق ضروری است.

وی همچنین تأکید کرد که از توافقی که رئیس جمهور آمریکا با ایران انجام داده است پشتیبانی می کند.

غرب به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در حالی چنین ادعای بی اساسی را مطرح می کند که ایران همواره تأکید می کند فعالیت های هسته ای اش ماهیت کاملاً صلح آمیز دارد و تهران تنها برای اهداف صلح آمیز شامل استفاده های پزشکی و تولید برق برنامه هسته ای اش را دنبال می کند.

بخش سیاست تبیان

منبع : جام جم