وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سایت فرهنگی اطلاع رسانی تبیان همزمان با روزهای نخستین ماه شوال و در گزارشی انتقادی، به بررسی و معرفی «چهره های برتر تلویزیون در ماه رمضان» از دیدگاه تبیانی ها پرداخت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چهره های برتر تلویزیون در ماه رمضان

برنامه های تلویزیون در ماه رمضان

سایت فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان همزمان با روزهای نخستین ماه شوال و در گزارشی انتقادی، به بررسی و معرفی «چهره های برتر تلویزیون در ماه رمضان» از دیدگاه تبیانی ها پرداخت.

به گزارش روابط عمومی، بخش سینما و تلویزیون موسسه فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان این گزارش را بر اساس سنجشهای صورت گرفته از میزان محبوبیت چهره های تلویزیونی تهیه و منتشر کرده است.
منیژه خسروی در این گزارش می نویسد: « تلویزیون امسال هم سعی کرد برای ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی تدارک ببیند. در مجموع هم نمره قبولی گرفت اما پنج نفر بیش از بقیه درخشیدند. این پنج نفر بیش از دیگران در جذب مخاطب موفق عمل کردند و بیش از بقیه توانستند رضایت عمومی را بدست بیاورند. محسن تنابنده/ طراح، سرپرست فیلمنامه نویسان و بازیگر پایتخت ۴- سری چهارم پایتخت میان امید و نگرانی به آنتن رسید. مردم سه فصل با این سریال خوش بودند اما تغییر بازه زمانی از نوروز به رمضان و نیز سرعت ساخت خیلی ها را نگران کرده بود. بویژه آن که سازندگان هم درباره سرعت ساخت هشدار می دادند. در قسمت های اول معلوم شد نگرانی ها بی مورد نبوده است. سریال قصه منسجمی نداشت و برای این که زمان آن پر شود، کارگردان از نماهای اضافی به همراه موسیقی مازندارنی استفاده کرده بود. به مرور داستان سر و شکلی بهتر پیدا کرد و در نهایت هم در نظرسنجی های مختلف بهترین شد. طبیعتا تجربه خوب سه فصل پایتخت و نیز جذاب بودن کاراکترها باعث می‌شود مخاطب به موقعیت ها و دیالوگ های آن ها بخندد و شاد باشد؛ حتی اگر قصه سریال لنگ برند. محسن تنابنده به‌عنوان مغز متفکر پایتخت چهره برتر رمضان ۹۴ است. رامبد جوان / طراح و مجری خندوانه- همه نگران بودند نکند همزمانی خندوانه و ماه عسل به هر دو ضربه بزند. خیلی ها اعتقاد داشتند یک برنامه شاد مناسب افطار نیست. تلویزیون اما با تغییر ساعت پخش خندوانه از ۲۲ به ۱۹ ثابت کرد که می توان با یک برنامه شاد به استقبال افطار رفت. رامبد جوان طراح و مجری خندوانه خیلی زود عنوان چهره برتر رمضان ۹۴ را بدست آورد. ویژگی مهم خندوانه این بود که زور الکی نزد و نخواست به شکل کاملا رو به آداب ماه رمضان بپردازد. اتفاقا گفت و گوها و آیتم های گزارشی خیلی شاد و متفاوت از نمونه های رایج بودند. جواد عزتی / بازیگر دردسرهای عظیم ۲ - سری دوم درسرهای عظیم به اندازه فصل یک انتظار کسانی که منتظر داستان و فضایی شاد بودند را برآورده نکرد. با این حال از آن می توان به‌عنوان سریالی موفق نام برد و از بازیگرش را یکی از چهره های موفق رمضان امسال دانست. جواد عزتی ذاتا بازیگر شیرینی است و لحن و میمیک جذابی دارد. نقش لطیف و دردسرهایش این امکان را به او داد تا استعداش را یک بار دیگر نشان دهد. احسان علیخانی / مجری ماه عسل- سال سال احسان علیخانی نبود! سوژه برنامه اول یعنی جوانی که حاضر شده به خاطر نشان دادن میزان عشقش خود را از بالکن پرت کند خیلی زود علیه ماه عسل تمام شد. در ادامه سوژه های دیگر برنامه، شایعه دستمزدش و نیز حامی مالی برنامه دستاویزی برای انتقاد به علیخانی شد و در نهایت دعوت از پُزِر عروس حکم تیر خلاص داشت! معاون سیما دست به قلم برد و از ماه عسل انتقاد کرد. این خود انتقادی تلویزیون و همنوایی با مخالفان برنامه برای علیخانی گران تمام شد تا جایی که یک شب بعد در «ماه عسل» سر درد دل را باز کرد. حتی بعدا دلجویی معاون سیما فایده ای نداشت. با این حال و برغم ایرادهایی که ماه عسل دارد نمی توان براحتی از میزان محبوبیت آن عبور کرد. عیلخانی از جمله مجریان موفق و محبوب تلویزیون است که آرام آرام و ذره ذره به این موقعیت دست پیدا کرده. در ماه عسل مردم عادی را به برنامه آورد و طوری سوژه ها را ورز داد که به دل خیلی ها بنشیند. احسان علیخانی برغم همه حواشی امسال هم توانست طیف زیادی از مخاطبان تلویزیون را با خود همراه کند و لقب یکی از چهره های برتر ماه رمضان را به خود اختصاص دهد.»
متن کامل این گزارش در بخش سینما و تلویزیون سایت تبیان  قابل مشاهده است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین