تبیان، دستیار زندگی
لیلا بلوکات بازیگر سینما در گفتگوی اختصاصی با سایت فرهنگی اطلاع رسانی تبیان درباره فعالیت های خیریه گفت: «اگر کار خیر ریاکاری است، بگذارید من هم ریاکار باشم!»
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بلوکات از «مهر لیلا» می گوید

لیلا بلوکات

لیلا بلوکات بازیگر سینما در گفتگوی اختصاصی با سایت فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان درباره فعالیت های خیریه گفت: «اگر کار خیر ریاکاری‌ است، بگذارید من هم ریاکار باشم!»

به گزارش روابط عمومی، بخش اجتماعی موسسه فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان این گفتگو را درباره موسسه خیریه «مهر لیلا» و فعالیتهای خیریه لیلا بلوکات تهیه و منتشر کرده است.

لیلا بلوکات بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون، این روزها دغدغه جدی ای دارد که حتی او را از بازیگری و کارهای هنری‌اش تا حدودی دور کرده است. او این روزها مشغول اداره موسسه خیریه «مهر لیلا» است و آنقدر غرق فعالیت‌های خیرخواهانه شده که کمتر فرصت بررسی پیشنهادات کاری‌اش را دارد.

بلوکات درباره فعالیتهای خیریه گفت:«من پنج سال بود که فعالیت‌هایی در این زمینه داشتم اما بیشتر ترجیح می‌دادم کارهایم در خفا و بیشتر برای دل خودم باشد اما برای من اینکه حضور در فعالیت‌های خیریه بین مردم و همکارانم فرهنگ‌سازی شود تصمیم گرفتم فعالیت‌هایم را علنی کنم. از طرف دیگر گاهی در این کارها نیاز به کمک‌هایی داشتم که احساس کردم با اسمم می‌توانم کارها را پیش ببرم.»

بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به فعالیتهای خیریه صورت گرفته خاطرنشان کرد:«تمام هزینه‌ها با درآمد شخصی خودم و کمک‌هایی است که مردم، هنرمندان یا ورزشکاران می‌کنند. با این حال من هم دختر پولداری نیستم و مجبورم برای کارها کمک بگیرم. اما از آنجایی که کار، کار خیر است خیلی وقت‌ها تامین هزینه عمل جراحی یک بچه‌ سرطانی که حدود ۴۰ میلیون تومان است در ۲۴ ساعت انجام می‌شود که ما این را حاضل لطف خدا و محبت مردم می‌دانیم.واقعا ما به اسپانسر نیاز مبرمی داریم اما من آنقدر از حرف و حدیث‌ها می‌ترسم که حتی نمی‌خواهم اسپانسر بیاورم. اتفاقا خیلی از دوستان و همکارانم به من می‌گویند این طوری نمی‌شود و هر طور شده باید اسپانسر بگیری اما همیشه با خودم می‌گویم تا الان مخارج با هزینه شخصی بوده این همه برایمان حرف درآورده‌اند وای به حال وقتی که اسپانسر بگیریم. من دو سال است که کار نکرده‌ام و از جیب خورده‌ام اما بیزینس‌های دیگری دارم که خوشبختانه کارم را راه می‌اندازد. تا الان هم هر پول شخصی که دستم آمده آن را تقسیم کردم و بخشی از آن را برای مخارج خودم و بقیه را به موسسه تزریق کرده‌ام. با این حال من به لطف خدا دراین کارها ایمان دارم و معتقدم اگر خدا کمکمان نمی‌کرد الان باید ماشین زیر پایم را هم فروخته بودم و پولش را خرج می‌کرم.»

این گفتگو توسط سینا حیدریان برای بخش اجتماعی موسسه فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان تهیه شده و متن کامل آن در نشانی http://tebyan.net/ قابل مشاهده است.

تنظیم: هومن بهلولی