تبیان، دستیار زندگی
در ماه مبارک رمضان 94 ، برخی فراتر از انتظار ظاهر شدند. از هومن حاجی عبدالهی تا شبکه دو.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فراتر از انتظار 


در ماه مبارک رمضان 94 ،  برخی فراتر از انتظار ظاهر شدند. از هومن حاجی عبدالهی تا شبکه دو.

برنامه تلویزویون

فرصت ویژه برای رحمت خروس باز
رحمت خروس باز یكی دیگر از كاراكترهای محبوب «پایتخت»‌ است كه از فصل دوم سر و كله اش پیدا شد. حضورش كم بود اما به چشم آمد؛ درست مثل فصل سوم. در «پایتخت 4» چون تمام ماجرا در شیرگاه می گذشت رحمت هم حضوری پررنگ داشت و توانست بیش از پیش خودش را نشان دهد. هومن حاجی عبدالهی با این نقش فراتر از انتظار ظاهر شد و بخوبی توانست قشر تازه به دوران رسیده را نمایندگی كند. همان هایی كه جنبه پول داشتن ندارند و از هر فرصتی برای خودنمایی استفاده می كنند. حاجی عبدالهی به خاطر طراوت ذاتی اش،‌ رنگ و لعاب ویژه ای به نقش رحمت داد ؛ تیپ و لهجه اش هم در خدمت نقش درآمد. علاقه بی پایانش به شاسی بلند حالا نوعی مثال برای تمسخر آدم های نوكیسه است.
شگفتی با «بائو»
راستش وقتی خبر حضور محمد رضا علیمردانی در فصل چهارم «پایتخت» رسانه ای شد كمتر كسی فكر می كرد او بتواند خیلی زود نگاه ها را به سمت خود خیره كند. علیمردانی در نقش «بائو» وجهی دیگر از هنر خود را نشان داد و بار عمده ای از جذابیت های سریال را به دوش كشید. او در فیلم و سریال های زیادی بازی كرده اما شهرتش را مدیون صداپیشگی است. تازه ترین مورد آن را این روزها در «دیرین دیرین»‌ می شنویم و معروف ترینش را به جای شخصیت شرک، نقش شیطان در سریال «سقوط یک فرشته» و انیمیشن‌های حیات وحش شنیده ایم. علیمردانی سابقه طولانی در دوستی و همكاری با محسن تنابنده دارد در نهایت پای او به «پایتخت 4» باز شد. گریم و لهجه بائو بخوبی در خدمت توان بازیگری علیمردانی درآمد و شد یكی از شخصیت های محبوب این سریال.
آینده الیكا عبدالرزاقی 
«گاهی به پشت سرنگاه كن» بهترین فرصت برای الیكا عبدالرزاقی بود تا بتواند وَر دیگر بازیگری اش را به رخ بكشد. او كارش را با نقش های كاملا جدی شروع كرد اما هیچ كدام به اندازه ای نبودند كه مورد اقبال واقع شوند. چند سال بعد عبدالرزاقی یكی از بازیگران گروه مهران مدیری شد و به عنوان بازیگر كمدی مورد توجه مردم قرار گرفت. اوج آن به نقش بانوی اول دربار در «قهوه تلخ» باز می گردد. برچسپ بازیگر كمدی روی او بود تا این كه در «گاهی به پشت سرنگاه كن» یك بار دیگر  فرصت ایفای نقشی كاملا جدی را بدست آورد. انگیزه عبدالرزاقی حالا دو چندان بود و بخوبی از امكان پیش آمده استفاده كرد. نقش فریبا می تواند مسیر بازیگری او در تلویزیون را تغییر دهد.

وقتی خبر حضور محمد رضا علیمردانی در فصل چهارم «پایتخت» رسانه ای شد كمتر كسی فكر می كرد او بتواند خیلی زود نگاه ها را به سمت خود خیره كند. علیمردانی در نقش «بائو» وجهی دیگر از هنر خود را نشان داد و بار عمده ای از جذایبت های سریال را به دوش كشید.

سحرگاهی متفاوت با نوسفران
از چند سال قبل که شبکه دو تصمیم گرفت برای سحر اولی‌ها برنامه خاصی تدارک ببیند هر سال گروه های مختلفی دعوت به همکاری شدند. یک زمان برنامه در اختیار مریم سعادت قرار گرفت، سال بعد عبدالله روا آن را اجرا کرد و نهایتا به اکرم محمدی خواه رسید. در هیچ زمانی اما برنامه آن طور که باید نگرفت. امسال برای اولین بار جواد هاشمی تحول شدیدی در این برنامه ایجاد کرد. درست است که ذات برنامه «نوسفران» شباهت زیادی به برنامه‌ای مختص گروه سنی کودک و نوجوان نداشت اما شور و هیجان هاشمی و شیوه اجرای برنامه، حال و هوای دیگری به خود بگیرد. گرچه برنامه تا حدی به ساختار «رادیو هفت» شباهت داشت و از این بابت الگوبرداری شده بود اما به نسبت سالهای قبل، کاملا موفق ظاهر شد.

برنامه تلویزویون

مازیار میری و یک گام به جلو
الان چند سالی است که شبکه دو به دلیل کیفیت پایین سریال هایش در تمامی مناسبت ها، دیده نمی شود. بر همین اساس برای رمضان امسال هم هیچکس حساب ویژه ای روی سریال این شبکه باز نکرده بود، به خصوص اینکه «گاهی به پشت سر نگاه کن» هم اصلا برای این مناسبت تولید نشده بود و به دلیل بی سریالی شبکه دو وارد کنداکتور رمضان شده بود. از طرف دیگر حضور مازیار میری به عنوان کارگردان هم این ناامیدی را بیش از پیش کرده بود، چراکه آخرین سریالش با نام «فرات» کار خوبی از آب درنیامده بود و یک شکست مطلق برای او بود.اما برخلاف انتظار میری با انتخاب یک فیلمنامه خوب و اجرای درست آن توانست ، بازی را در نهایت به نفع خود تمام کند و به جمع برنده ها راه پیدا کند.

شبكه دو سربلند شد
چند سالی بود شبكه دو جای ثابتی میان بازنده های ماه رمضان داشت. این اتفاق رمضان پیش به اوج رسید. امسال اما این شبكه تكانی به خود داد و گامی بلند به سمت موفقیت برداشت. سریال «گاهی به پشت سر نگاه كن» توانست نمره قبولی بگیرد و توجه خیلی ها را به سمت خود جلب كند. از آن طرف «محله گل و بلبل» عموپورنگ با ساختاری نو روی آنتن می رود و علاوه بر بچه ها خانواده ها را هم درگیر می كند. شبكه دو مسابقه «ثانیه ها» را هم در ایام رمضان با مجری جدید (داریوش كاردان به جای علیرضا خمسه) ادامه داد. حتی اگر به كیفیت مسابقه نقدهای جدی وارد باشد نمی توان از تلاشی كه برای جذب مخاطب می كند چشم پوشید.

بخش سینما و تلویزیون تبیانمنبع: هفت صبح